Reklama

Problémové partnerství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 31.01.17 21:47
Problémové partnerství

Zdravím,

mám tak trochu problém na více frontách. Seznámila jsem se svým partnerem a otěhotněla. Partner, když se rozhodovalo, jestli dítě nechat nebo nenechat se vyjádřil ve prospěch nechat. Mojí rodině se nelíbilo, že partner není jaksi dostatečně aktivní. Ale říkala jsem si, že je přeci času dost. Ne každý hned, co mu test ukáže dvě čárky letí honem nakoupit výbavičku, shánět postýlku a kočárek. Moje rodina taktéž chtěla, ať spolu žijem. Aby viděl, co to obnáší. Oba jsme původem z jiných měst.

Tak jsem se k němu jako by nastěhovala. Spíše než nastěhování je to oficiálně delší návštěva, kde mám navíc napsáno i pobyt v rámci rizikového těhotenství. A začaly nastávat první problémy. Partner je dost velký cvok do zdravého životního stylu. Bohužel je to u něho jaksi extrém. Má jaksi problém pochopit, že některé věci nejsou pro těhotnou ženu zcela vhodné. On vidí jen to, že je sportování zdravé. Ale už nevidí následky, které by to mohlo v případě pádu nebo úderů do břicha mít.

To je další věc. Připadá mi, že můj partner vůbec nevnímá moje těhotenství. No, nejen že nevnímá, on ani nezná základy. Slyšela jsem, že prý to mají muži běžně a že se to po porodu změní, ale nevím…

Pak partner začal každý den něco mít. Takže ve výsledku není celé dny doma. A i když mám také svoje koníčky, (ale zároveň dodávám, že nemám nikoho s kým si v reálu popovídat. Kvůli mým koníčkům se lidé shánějí těžko), tak mě to trápí. Ono totiž, jak si partner neuvědomuje, že jsem těhotná, tak tu nemáme pračku. On byl zvyklý na to, že si jezdil prát prádlo k mamince. Nemám tu skříň na svoje věci. Natož pro malou. Postýlku ani kočárek.

Sice bych to mohla sama koupit. Ale víte, je mi tak nějak blbé kupovat věci do bytu, ve kterém ani neoficiálně nebydlím. Navíc komu by se líbilo, kdyby přišel domů a teď by mu tam někdo nacpal skříně a jiné věci. Ke všemu nevím, jestli s ním zůstanu, což je další bod.

Suma sumárum vám s ohledem na to, jak se to celé vyvíjí, nezájem partnera přemýšlím, jestli s ním být. Přemýšlím, jestli se to fakt potom porodu změní. A marně tápu, jestli se chová tak, protože je sobec nebo tím utíká před zodpovědností, která se s tím pojí. Když se s ním o tom snažím promluvit, tak se projevuje, že je mu to prostě někde u zadnice.

Jsem už dávno v druhém trimestru a jak se blíží pomalu a jistě doba porodu, jsem z toho všeho jaksi nervozní. A nevím, jestli mám takovou rodinu udržovat za každou cenu či prostě od něho odejít. Spíše než, abych si užívala, tak se většinou trápím.

A jako perlička na závěr: Můj partner doteď neřekl své matce, že bude babička. Dcera bude její prvorozené vnučka.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

J_Doe
Závislačka 2838 příspěvků 31.01.17 21:57

@Izumi Miyako Jak já ti nerozumím…!
Za prvé, chlapi opravdu nad výbavičkou nevzdychají. Výbavičku jsem kupovala komplet sama. Kočárek - manžel do něj odmítl investovat x tisíc, koupili jsme bazarový za 1500,–Kč. Je funkční? Je. Posloužil. Postýlka? Ano, tam ho zajímalo, jestli je dostatečně stabilní, zbytek mu byl šumák.

Nad ultrazvuky se nerozplýval, do poradny nechodil. Byl jenom jedinkrát - na velkém ultrazvuku,

A nějak jsem nepochopila tan „oficiální“ byt? Bydlíš tam? Budeš tam bydlet s dítětem? Tak nábytek tomu přizpůsob, jaké pak oficiality? Prostě se s ním dohodni, ne? Nebo co mi uniká?

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 31.01.17 21:58

A zkoušela jsi mu říct, že ti to vadí. Že bys potřebovala to a to. Oni někteří chlapi jsou fakt natvrdlí, nemusí to být nutně nezájem. Ale to že neřekl své matce, že jsi těhotná :nevim: A to s ním za ní nechodíš (nejezdíš) občas na návštěvu?

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 31.01.17 21:58

pikola
Neúnavná pisatelka 18938 příspěvků 31.01.17 22:02

Rekni mu, co je potreba, kde co koupit a proc.

axelina
Ukecaná baba ;) 1864 příspěvků 3 inzeráty 31.01.17 22:14

@Izumi Miyako Ahojky…jakoby jsi psala o mem partnerovi a prvním tehotentsví!! :-) take jsem si až do posledního dne říkala „stejně s Tebou nebudu!“ nakonec si vše sedlo, a jsme spolu 6 let a čekáme druhe dítě. Neříkám že to u Tebe dopadne stejně… ale to, že to neřekl mamince… to bych neřešila.. pračku si musíš koupit, ja sháněla i byt „pro nas“ - platili jsme ho napůl a já ho pak cele tehotenství zařizovala… take jsem propadala panice že co to jako má být..když jsem třeba v 8 měsíci táhla do 3.patra sama 50 kg skřín apod :mrgreen: samozřejmě jsem si musela sama smontovat.. měsíc před porodem přítel vymyslel dovolenou… s pupkem jsem sjížděla ve Švýcarsku divokou řeku.. všichni na mě čuměli ale přítelovi na tom nepřišlo nic divný :-D takových story mám spousta… ale já bych ho neměnila.. zvykla jsem si jaký je - ale má to pro mě i spousta výhod… určitě bych ho nevyměnila a ted druhý jsme plánovali oba..a už je to lepší… občas se mě zeptá jak mi je nebo tak :mrgreen: Držím palce at Vám to klapne.. každopadne nechtěj ho moc měnit…malinko se asi změní sám ale jinak zustane takový jaký je v základe a zkus toho využít ve svuj prospech… já treba mam absolutní svobodu… rozhoduji o všem já a přítelovi jen oznamuji…což mi vyhovuje a to zas ne každý chlap by snesl… dej tomu šanci a uvidíš:-)

Modesta
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 31.01.17 22:20

A jak dlouho jste se znali, než jsi otěhotněla? Podle toho, co píšeš, tak asi krátce…

takhle těžko říct, prakticky ho neznáš, může to být jen panika z toho, že najednou z něj bude fotr, ale může to být i jeho způsob života, někteří lidé nejsou na partnerství a rodičovství stavění. Asi bych to s ním zkusila dál, koupila skříň, postýlku, pračku (a od všeho si nechala účtenky, pokud můžeš, zaplať to nejlépe kartou, aby bylo patrné, kdo je majitel) a pokud po čase zjistíš, že to nepůjde, a budeš mít případně kam jít, tak seber svoje nakoupené věci a jdi. Nebo je možné, že po porodu začne ten chlap fungovat…

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 31.01.17 22:53

@J_Doe Ten byt je města a já tam momentálně spíše než bydlím, pobývám. Je sem přihlášený jenom přítel. Já jsem tu jako návštěva.

Druhý věc je ta, že nejsem zrovna moc při penězích, abych si mohla dovolit si to vše koupit ze svého. Něco koupit samozřejmě můžu, ale všechno dohromady by bylo tak na půjčku. Přítel vydělává hodně. Navíc mi říkají rodiče, že to má kupovat on, že by se měl snažit. Moje rodina je hodně na ten klasický model rodiny. Kdy se stará převážně muž o takové věci.

Příteli jsem to kolikrát říkala, co je vše potřeba zařídit. Ale poslední dobou začal na to reagovat tím, že prostě nechodí domů. A já jsem z toho všeho zmatená. I z toho, jak to vše zvládnu. A on mi třeba vše odkývá, ale ve výsledku jsem z toho nejistá. Byla bych radši za poněkud jasnější odpověď. Takže nevím, jestli si pro prostě můžu dovolit. Jsem tak vychována z domova. Možná jsem „slušná“ až moc. Opravdu vám nevím.

A ještě si říkám, jestli na partnerovo chování a stavění k celé věci nemá vliv to, že je z neúplné rodiny. Momentálně si navíc než jako partnerka připadám jako člověk, co žije vedle druhého člověka. Jako spolubydlící.

@Modesta Svým způsobem ano i ne. Již nějaký čas jsme spolu trávili volný čas, ale nebydleli jsme spolu. Pak se po prvním našem společném sexu podařila dcera. Přítel věděl o tom, že nic neberu. Ale spíše se s tím na poprvé až tak nepočítalo. Sama jsem ani nevěděla, ve které fázi cyklu vlastně jsem. Navíc jsem v minulosti měla častý problém s tím, že mi na několik měsíců vynechávala ovulace.

Myrule
Kecalka 156 příspěvků 31.01.17 22:57

Též si myslím, že nejlíp uděláš, když si s ním narovinu promluvíš. Oni chlapi opravdu od nás potřebují jasné a nejlépe stručné vyjádření co a jak bychom chtěly/ naší konkrétní představu..můj muž mi ze začátku našeho vztahu vždy říkal : fakta miláčku, fakta..já nejsem dělaný na nějaké domýšlení..pravda je, že s tímto vědomím se mi žije opravdu snáze..a zájem/nezájem partnera v těhotenství? Většina chlapů se " probere" až s narozením miminka..můj se mě dokázal v 5 měsíci těhu zeptat na to jestli už má mimčo v bříšku nohy a ruce :lol: Jinak nějaké zařizování, kupování atd bylo jen mou iniciativou. Pravda, já řekla on koupil, zařídil apod..

2lochneska
Kecalka 401 příspěvků 2 inzeráty 31.01.17 23:09

Můžu vědět, kolik vám je? Kdo vymyslel společné bydlení, byl do toho dotlačen tvou rodinou?
Jsi ve složité situaci. Nastěhovala ses do cizího města, bytu, k prakticky cizímu člověku. Ty musíš vědět, jak se tam cítíš a jakou cítíš podporu partnera. Zkus odstavit svou rodinu, která ti radí ( v dobrém ), jak by vše mělo být a začni myslet, jak to chceš ty. A zkus za to bojovat. Chceš koupit postýlku a skříň? Řekni partnerovi " zlato, co kdybysme jeli o víkendu koupit spolu postýlku? ". Pokud se nenaučíte do porodu spolu fungovat jako partneři, těžko to změní narození dítěte, které je i pro fungující partnerský vztah zatěžkávací zkouškou. Chlap se nezmění po porodu jako mávnutím kouzelného proutku. Jestli se o vašem dítěti nehodlá bavit, zdrhá z domova a neřekl svojí matce, že bude otcem, je to trochu varování.

magdickakocicka
Kecalka 479 příspěvků 31.01.17 23:14

Ja jsem otehotnela po tydenni znamosti, takze v tomhle ti rozumim, ale..
Vybavicka na mimino se da poridit z druhe ruky za par korun. Syn ma taky krome kocarku vse podedene nebo bazarove, vse skoro nove. Mimino to nema jak znicit.
Ale spise me zarazi to, proc to nenakoupis sama za sve? Predpokladam, ze prijem nejaky mas.
Popravde, ja osobne bych s nekym takovym jako je tvuj pritel nebyla. Muj manzel se take nazajimal o vybavicku a nebo jestli sem koupila nove pribory, ale nikdy nerozdeloval moje a tvoje a okamzite po prestehovani se k nemu jsme z jeho iniciativy zavedli spolecne penize.
Jo a v tom, jak se chova tvuj pritel, tak se opravdu po porodu opravdu nezmeni. Vzhledem k tomu, ze zatajuje i svoji dceru jako vnucku, blikala by mi kontrolka, ze tady je neco spatne a tohle teda nechci.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 31.01.17 23:41

Já tě chápu a lituju. Očekáváš víc. Můj muž (kdysi partner) děti nechtěl, resp o nich nikdy nemluvil. Neřešil. Když jsem se zmínila o případném mimi, odpověděl, ale bylo to o ničem. Otěhotněla jsem náhodou, ani jsem to nevěděla, pak udělala test, on uviděl dvě čárky a otočil o 180st. Např každou chvilku mě upozorňoval že bych něco neměla jíst/pít, že to není zdravé, že bych neměla ponocovat… Já si stejně dělala podle sebe, jedním uchem sem, druhým tam… :nevim: On to věděl. Ke konci těhu mu,,hráblo" a koupil postýlku, drahý kočárek, výbavičku (podle seznamu od sestry), zkrátka víc, než bylo potřeba. Jak ráda bych tehdy byla za to, kdyby těhu neřešil :mrgreen: U druhého neřešil nic :mrgreen: Z toho co píšeš, řekni mu jasná pravidla a zakonči je tím, že pokud není rozhodnutý pro rodinu, odejdeš. Žádný okliky.
Mimochodem, jaký zdravý styl stravování vyznává? Jen ze zvědavosti… :kytka:

Hanka44
Kecalka 146 příspěvků 31.01.17 23:56

Ja moc nechapu, jak teda probihaji ty hovory. Reknes treba „hele, potrebovai bychom vlastni pracku“ a co on na to rekne?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27232 příspěvků 9 inzerátů 01.02.17 00:09
@Izumi Miyako píše:
@J_Doe Ten byt je města a já tam momentálně spíše než bydlím, pobývám. Je sem přihlášený jenom přítel. Já jsem tu jako návštěva.

Druhý věc je ta, že nejsem zrovna moc při penězích, abych si mohla dovolit si to vše koupit ze svého. Něco koupit samozřejmě můžu, ale všechno dohromady by bylo tak na půjčku. Přítel vydělává hodně. Navíc mi říkají rodiče, že to má kupovat on, že by se měl snažit. Moje rodina je hodně na ten klasický model rodiny. Kdy se stará převážně muž o takové věci.

Příteli jsem to kolikrát říkala, co je vše potřeba zařídit. Ale poslední dobou začal na to reagovat tím, že prostě nechodí domů. A já jsem z toho všeho zmatená. I z toho, jak to vše zvládnu. A on mi třeba vše odkývá, ale ve výsledku jsem z toho nejistá. Byla bych radši za poněkud jasnější odpověď. Takže nevím, jestli si pro prostě můžu dovolit. Jsem tak vychována z domova. Možná jsem „slušná“ až moc. Opravdu vám nevím.

A ještě si říkám, jestli na partnerovo chování a stavění k celé věci nemá vliv to, že je z neúplné rodiny. Momentálně si navíc než jako partnerka připadám jako člověk, co žije vedle druhého člověka. Jako spolubydlící.

@Modesta Svým způsobem ano i ne. Již nějaký čas jsme spolu trávili volný čas, ale nebydleli jsme spolu. Pak se po prvním našem společném sexu podařila dcera. Přítel věděl o tom, že nic neberu. Ale spíše se s tím na poprvé až tak nepočítalo. Sama jsem ani nevěděla, ve které fázi cyklu vlastně jsem. Navíc jsem v minulosti měla častý problém s tím, že mi na několik měsíců vynechávala ovulace.

neznám moc mužů, kteří by sami aktivně kupovali výbavičku… u nás jsem si to všechno našla a objednala já, manžel zaplatil… kočárek jsme byli vybírat spolu, to ho velmi zajímaly technické detaily… prostě jsem sepsala, co bude potřeba, řekla mu, co je potřeba ještě koupit, poslala mu odkaz a on to zaplatil… když mu neřekneš, co je potřeba, nenapadne ho to… asi si říká, že kdyby bylo potřeba, tak mu to řekneš…

Ke způsobu otěhotnění se vyjadřovat nebudu, už to těžko vezmete zpátky… :D
Ale v partnerství je základem mluvit o případných problémech, nedorozuměních, nečekat, že se ten druhý dovtípí, že mu něco dojde, že si přečte myšlenky toho druhého… prostě komunikovat…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27232 příspěvků 9 inzerátů 01.02.17 00:13

@Izumi Miyako a prosím tě, kolik je ti let?
Píšeš, že tvoje rodina chtěla, abyste žili spolu… neumím si představit, že by mi někdo z rodiny diktoval, kde a s kým mám žít… snad je důležité, jak to vidíš a cítíš ty… ne jak to chce někdo jiný… :nevim:

A jaké sportování po tobě vyžaduje, když zmiňuješ pády a údery do břicha? Jsi těhotná, tak choď na těhotenské cvičení nebo na těhotenské plavání, na gravidjógu a podobně… je to fajn, přijdeš mezi jiné těhotné, seznámíš se, odpočineš si, zarelaxuješ…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama