Reklama

Problémy, odstoupení od smlouvy, peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.17 11:29
Problémy, odstoupení od smlouvy, peníze

Ahoj,

zkusím shrnout situaci - s přítelem jsme si chtěli koupit menší byt v Praze, jednalo se o rodinnou vilu, která měla být předělaná na bytové jednotky, měli jsme několik schůzek s prodávajícím, podepsali smlouvu, složili rezervační poplatek (156 tisíc), najednou se doba nastěhování z prosince 2016 posunula na únor 2017 a na konci prosince nás telefonicky kontaktovali, že prý chtějí odstoupit od kupní smlouvy - nebyli schopni vysvětlit důvod, furt mleli něco o tom, že my jsme s nimi nespokojený (říkala jsem jim, že je s nimi opravdu těžká komunikace, dost často nereagují na dotazy apod.), furt nás vybízeli k tomu, že od smlouvy můžeme odstoupit my - řekla jsem, že to v žádném případě… po pár dohadech po telefonu řekli, že nám pošlou výpověď z jejich strany (ve které není žádný důvod, jen to, že když to podepíšeme, tak už vůči nim nemáme žádná práva a jakmile jim to podepsané pošleme nazpátek, do tří dnů nám vrátí zálohu). Řekla jsem si, že nemá cenu se nijak dohadovat, výpověď jsme podepsali a poslali nazpátek, samozřejmě si doporučený dopis nepřevzali - když to leželo týden na poště, tak jsem jim psala e-mail i volala, aby si to vyzvedli.. ujistili mě, že to vyzvednou a dnes? Dnes se mi ten dopis vrátil zpátky, protože to nevyzvedli…

Co teď?

Já myslela, že pokud si to nevyzvednou, tak stejně se to bere tak, že po vrácení dopisu nám peníze musí prostě vrátit.. ale nic se neděje a si ani díť nebude…

Nechci s nimi mít už nic společného, jen si přeji, abychom měli zpět naše peníze… myslela jsem si, jak budou rádi, že jsme to podepsali a hned poslali, že po nich nechceme žádné úroky apod… nééé prostě, stejně teď dělají mrtvé brouky…

Prosím o zachování anonymity.

Reklama

Reakce:

iiiv
Extra třída :D 10856 příspěvků 31.01.17 11:33

Právník

Netopirek
Echt Kelišová 7609 příspěvků 31.01.17 13:04

Tohle bych řešila přes právníka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama