Proč mají potřebu mě soudit?

Anonymní
10.6.21 20:16

Proč mají potřebu mě soudit?

Ahoj,
Potřebovala bych bych se spíš vypovídat a postěžovat si. Máme doma sedmiměsíčního chlapečka. Na PPM jsem byla já a na RD nastoupil manžel a já šla zpět do práce. Hlavním důvodem bylo to, že chceme být co nejvíc všichni spolu a já mám skvělou pracovní dobu, hodně volna, možnost home office a volné víkendy. Za to manžel dělá Po-So a má třisměnný provoz. Díky tomu, že jsme šla do práce si více užíváme života, jsme se synem oba dva a manžel je hrozně rád, že neni ten chlap, který dítě vída jen ráno a večer. To jen k naší situaci..
Já pracuji v převážně ženském kolektivu, některé děti mají, některé ne. Jde o to, že od nástupu mají neustálé narážky na to, že jsme krkavčí matka, že jsem odložila svoje dítě, že jsem kariéristka apod. Hrozně mě tyhle řeči mrzí.. Syna miluju nejvíc na světě a nikdy bych neudělala něco, kvůli čemu by musel trpět.. Já vím, že zde budou rady ať je neposlouchám.. Že vím sama, že to rozhodnutí je v pohodě, když jsme tak všichni spokojený.. Ale ono je to opravdu na denní bázi :( a práci měnit nechci, pak by to celé trochu nedávalo smysl.. Máte nějakou radu, jak se s tím porvat? Prosím anonym, kolegyně by mě mohly poznat..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14979
10.6.21 20:21

Taky jsem na RD nebyla, nastesti ke me podobne reci nedosly (nevim, zda byly, ja se o nich nedozvedela). Radu nemam, jen s tebou soucitim :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21170
10.6.21 20:23

Jo, odkyvala bych jim to s tím, že se o dítě starat nechceš a oni ať se pro změnu starají o svý. Taky jsem šla do práce brzy, keců milion, jak mi jde o kariéru a jak ony by to neudělaly a bla bla bla, tak jsem jim potvrdila, že jsou lepší matky, mě jde o prachy a dítě mě nebaví a byl více méně klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19839
10.6.21 20:23
@Anonymní píše:
Ahoj,
Potřebovala bych bych se spíš vypovídat a postěžovat si. Máme doma sedmiměsíčního chlapečka. Na PPM jsem byla já a na RD nastoupil manžel a já šla zpět do práce. Hlavním důvodem bylo to, že chceme být co nejvíc všichni spolu a já mám skvělou pracovní dobu, hodně volna, možnost home office a volné víkendy. Za to manžel dělá Po-So a má třisměnný provoz. Díky tomu, že jsme šla do práce si více užíváme života, jsme se synem oba dva a manžel je hrozně rád, že neni ten chlap, který dítě vída jen ráno a večer. To jen k naší situaci..
Já pracuji v převážně ženském kolektivu, některé děti mají, některé ne. Jde o to, že od nástupu mají neustálé narážky na to, že jsme krkavčí matka, že jsem odložila svoje dítě, že jsem kariéristka apod. Hrozně mě tyhle řeči mrzí.. Syna miluju nejvíc na světě a nikdy bych neudělala něco, kvůli čemu by musel trpět.. Já vím, že zde budou rady ať je neposlouchám.. Že vím sama, že to rozhodnutí je v pohodě, když jsme tak všichni spokojený.. Ale ono je to opravdu na denní bázi :( a práci měnit nechci, pak by to celé trochu nedávalo smysl.. Máte nějakou radu, jak se s tím porvat? Prosím anonym, kolegyně by mě mohly poznat..

měla jsem to podobně a chlap na to dodnes moc rád vzpomíná. Vybudoval si vztah k dětem, vyzkoušel si, jaké to je být na „dovolené“ a od té doby jedeme v péči o děti „na půl“ a se vším pomáhá, nic není problém. Což možná bude problém některých tvých kolegyň, buď odsuzují, vše co neznají a neměly možnost vyzkoušet, nebo závidí, že máš v tomto pomoc a podporu manžela. Já pro ně byla taky tehdy kariéristka, ale já to dělala pro rodinu a vyplatilo se nám to po všech stránkách. Ale tehdy to od nich zamrzelo, ne že ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64236
10.6.21 20:28

Já bych řekla, že v tom bude hodně závist.. Protože ty máš o dítě postaráno a ony to nezažily.. U nás jsme o tomto taky spekukovali, ale nakonec chlap našel po porodu práci, která mu fakt sekla a vzdal to.. Uz jen proto, že máme děti 4,sam často hlídá a ví, že to není sranda.. Kašli na ně.. Jedním uchem tam, druhým ven

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7745

Simte, kazdej podle svejch potreb. Moje sestra ma tetovaci salon, doma vydrzela presne tri tydny po porodu, pak nastoupil na rodicak jeji pritel.Ja byla s detma doma, co to slo. Vlastne jsem porad, ale to ma jinej duvod. Segru bych nikdy nesoudila a ona zase me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2473

Vidíš, jsi asi hodně zajímavý člověk, když mají pořád potřebu Te řešit a stojíš jim za to, aby recem a myšlenkam o Tobě věnovaly svůj čas a energii.
Já osobně bych od tak malého dítěte nešla, bylo by mi líto, že nejsme celý čas spolu, ale je mi jedno, jak to mají ostatní a vždy říkám, ať si dělá každý, co chce, pokud tím neublizuje druhým.
Prostě jedním uchem sem, druhým tam a neřešit… Nejvíce obvykle pomlouvaji ti, co nejsou sami se svým životem spokojeni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
10.6.21 20:32

Závidí, že máš tak skvělého manžela a spokojenou rodinu. Tak bych jim to dala sežrat!! A pořád bych mluvila o tom, jak je tvůj manžel šikovný, jak ti pomáhá, že vše zvládá, že máte na sebe spoustu času, jak moc se na ně těšíš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9760
10.6.21 20:34

Ať si trhnou nohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5192
10.6.21 20:36

Slepičí kolektiv, nic horšího v práci nelze zažít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
10.6.21 20:42

To je přeci každého věc a rozhodnutí, u nás na RD nešel nikdo (já byla ještě na VŠ, takže volný režim tak jako tak, navíc práci jsem dělala jen na DPP a od počítače, takže taky bez problému). Lidi si vždycky něco najdou. :roll: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.6.21 20:55

Slepice si vzdycky najdou, do ceho klovat :roll: vzdycky si zanotuj Potmesilyho hosta, oddelej si svy a hura domu za rodinkou :srdce:

Mate to super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7137
10.6.21 20:56
@Anonymní píše:
Ahoj,

Měla jsem kolegyni, která také šla v 10m dítěte do práce. Obdivovala jsem ji. Ostatní řeči neměly. Já vím, že rada vykašli se na ně, pošli je někam apod. jsou Ti k ničemu, protože to se lehce rádi, ale provádí složitě. Musíš si být jistá sama sebou, opakovat si důvody proč jsi tam kde jsi a jim to buď odkyvat a nebo rovnou říct, že se na tohle téma bavit nebudeš. Neboj ony za půl roku budou mít jinou oběť na drbání. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
10.6.21 20:56

Na některé lidi nestačí jít po dobrém, ale musí se po zlém. Jestli se vyhýbáš konfliktu a radši na jejich řeči nereaguješ, nejspíš budou rýt pořád. Nebyla bych na ně vulgární, ale při další příležitosti bych jim velmi jasně, stručně a asertivně oznámila, že s manželem děláte, co vyhovuje vám, dítě je spokojené, ostatním do vás nic není a dál o tom nechceš nic slyšet. Když to řekneš dost rázně a neústupně, možná se leknou a dají pokoj. Alespoň před tebou.

Ale jsou to slepice, vůbec si z jejich řečí nic nedělej. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4583
10.6.21 21:02

Mela bych nejakou standardni odpoved neco ve stylu, ze jo jo krkavci matka a ze si hackujes deku do duchodaku, az te tam syn na staré roky posle.

Příspěvek upraven 10.06.21 v 21:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat