Proč máte jedno dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lena.025
Povídálka 14 příspěvků 18.03.19 08:34
Proč máte jedno dítě?

Ahojky, prosim Vy co mate jedno dítě, můžu se zeptat proč? Bylo to Vase rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrustali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec? Děkuji :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 35 Další »
Reakce:
lljubanka
Kecalka 106 příspěvků 18.03.19 08:39
@Lena.025 píše:
Ahojky, prosim Vy co mate jedno dítě, můžu se zeptat proč? Bylo to Vase rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrustali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec? Děkuji :)

Protože už chybí ploditel :mrgreen:

Šarlota4
Extra třída :D 10822 příspěvků 18.03.19 08:39

Mám jedináčka z vlastního přesvědčení. Vyhovuje mi to, kdyby ne mam další. Nutno podotknout, že manžel taky další dítě nechce. Kdyby on chtěl, tak bych o tom vážně uvažovala.

Ketris
Echt Kelišová 9889 příspěvků 18.03.19 08:40

Zatim mi plne vyhovuje jedinacek. Dcera ma 2 roky a chci si ji uzit naplno a ne jeste skakat kolem dalsiho.. :andel:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 08:43

Máme jedinacka, protože jsme na něj sami bez prarodičů a jiných příbuzných, kteří by aspoň jednou za rok pohlidali. Tábory a hlídací služby nejsou zrovna levné. Vyrostla jsem ze 3 sourozenců, dokud žili rodiče měli jsme super vztah. Od doby, kdy zemřeli tak se nestykame a nekomunikujeme.

ivašot.
Echt Kelišová 7520 příspěvků 18.03.19 08:44

Já mám sice děti dvě, ale o sourozeneckých vztazích si nedělám zrovna velké iluze. Ve svém okolím mám snad jen dva případy, kdy sourozenci mají v dospělosti hezký vztah.

unuděná
Kelišová 7045 příspěvků 18.03.19 08:47
@ivašot. píše:
Já mám sice děti dvě, ale o sourozeneckých vztazích si nedělám zrovna velké iluze. Ve svém okolím mám snad jen dva případy, kdy sourozenci mají v dospělosti hezký vztah.

Vážně?? 8o Já zase nemám v okolí nikoho, kdo by měl v dospělosti špatný vztah se sourozencem. Občas to někde skřípalo v pubertě a postpubertálním věku, ale v dospělosti už úplně v pohodě. A to jak v rodině, tak mezi přáteli :think:

Osobně znám dva jedináčky (mé vrstevníky), kteří teda absencí sourozence dost trpěli, ale zase dnes už je jiná doba, jiné způsoby výchovy atd., takže podle toho bych se nerozhodovala ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 08:49

Mam jedno dite, protoze uz nechci vickrat podstupovat ivf.

rebelka 50
Stálice 60 příspěvků 18.03.19 08:49

Mám dceru 4 roky a další už nechceme nám to takto vyhovuje neumím si představit starat se ještě o další , a mám sice sestru ale vztahy spíše neutrální moc se nevidame takže je to jak kdybych byla sama

Vemas
Kelišová 5528 příspěvků 18.03.19 08:51

Ja mam v okoli spoustu jedinacku a ve vetsine pripadu jsou ti rodice “starsi” a proste dalsi neslo/byl by to velky zdravotni risk atd

GabinkaCh
Závislačka 3606 příspěvků 18.03.19 08:52

Dnes je to hlavně o pohodlnosti ženy

ivašot.
Echt Kelišová 7520 příspěvků 18.03.19 08:53

@unuděná Vážně.
V dost případech je to tím, že každý žije na druhém konci republiky. Mám to taky tak, vidíme se 3× do roka jen díky tomu, že se sejdeme doma u mámy. Jinak si zavoláme možná tak 4× do roka. Chlap má sice ségru ve stejném městě, ale ty se zas nemůžou ani cítit, protože každý žijí úplně jiný styl života a poslední rána byl fakt, že rodiče na chlapa přepsali barák a na ségru jen chalupu…
Kamarádka má bráchu cca 250 km daleko, v místě, kde sama žije i jejich máma. Bratr se naprosto nepostará a když nastane opravdový problém musí kamarádka sednou do auta a jet to vyřešit. Bratr má přece svoji rodinu.
Bratr další kamarádky zadlužil celou rodinu, tak že jsou rádi, že rodiče nepřišli o barák.

rebelka 50
Stálice 60 příspěvků 18.03.19 08:55

@GabinkaCh jako já si zas nemyslím že to je o pohodlnosti spousta lidí nemá třeba tolik financí atd , tak jinou možnost ani nemají

Šarlota4
Extra třída :D 10822 příspěvků 18.03.19 08:55

Je to o výchově a dané osobnosti. Znám sourozence, kteří mají skvělé vztahy i takové, které se podráží, jsou vyčůraní apod. Znám sebestředné rozcáplé jedináčky a znám mezi jedináčky výborný lidi :nevim: O člověku to neřekne zhola nic. Často to jsou pouze předsudky.

Příspěvek upraven 18.03.19 v 08:56

Ijen
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 18.03.19 08:56

Kdyz je mezi detmi vetsi vekovy rozdil tak jsou to taky vlastne jedinacci. Takove 2 mam doma. Sama jsem jedinacek a je mi to jedno. Manzel ma treba s bratrem vyborny vztah ale je to taky jediny takovy sourozenecky ideal, ktery ze sveho okoli znam. Jinde je to bud neutralni a nestykaji se, nebo se primo nesnaseji.

Příspěvek upraven 18.03.19 v 08:56

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 35 Další »
Váš příspěvek
Reklama