Psycholožka se mě dotýkala

Anonymní
4.3.21 23:50

Psycholožka se mě dotýkala

Ahoj všem,

když jsem ještě před covidem byla u své psycholožky, hladila mě po hřbetu ruky, a taky mě objímala na rozloučenou. Byla to moje osmá návštěva u ní, a nikdy předtím se mě takhle nedotýkala. Je to u psychologa normální?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4237
5.3.21 00:14

Není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
5.3.21 01:12

Není a pokud je ti to nepříjemné, máš to hned říct.

• Citovat
  • Nahlásit
1651
5.3.21 01:33

Tak když už, normální je se na to zeptat, jestli ti tělesný kontakt nevadí… Tak buď je otlapkávací a nějak jí to nedochází anebo měla nějaký slabší den…

Máš plné právo to vytáhnout na dalším sezení a promluvit si s ní o tom. A odmítnout to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
5.3.21 03:33

Mně to přijde vysoce neprofesionální. Ale spolužačka mi jednou říkala, jak byla u nějaké začínající slečny, a tu psychoterapeutku její povídání tak pohnulo, že se sama rozplakala a měla potřebu ji obejmout a vyjádřit podporu. Přitom kámošce to předtím tak hrozné nepřišlo, takže jí ta „podpora“ spíš dala brouka do hlavy, jak blbě teda na tom je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6542
5.3.21 07:05

U mojí jo, ale mám takovou kontaktní, očmuchávací :D. Teď teda v době kovidu drží odstup. Ale není na pojišťovnu, tam to může být asi jinak. Taky to záleží na „škole“, podle který jede, dříve jsem měla takovou decentní paní, co si držela odstup normálně. Ale tato si taky vlastně nechává svoje hranice, jenom já jak jsem to neznala z dřívějška, tak se mi blbě hledala míra, jednou jsem na tu její kontaktnost reagovala tak trošku přehnaně, že se mi pak dostalo ujištění, že není na ženský :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13203
5.3.21 08:17
@Anonymní píše:
Ahoj všem,když jsem ještě před covidem byla u své psycholožky, hladila mě po hřbetu ruky, a taky mě objímala na rozloučenou. Byla to moje osmá návštěva u ní, a nikdy předtím se mě takhle nedotýkala. Je to u psychologa normální?

Ahoj,

jako profesionál by si tohle dovolit neměla, ale jsme lidi. Takže pokud tam řešíš něco hodně ěmotivního a třeba to zrovna brnklo na její strunu (nevíme, co ona v sobě řeší), pak tě třeba takto chtěla podpořit.
Mimochodem mě třeba objal gynekolog :lol: ten tyden měl tři potraty a bál se, že to bude pokračovat a samou radostí mě objal :lol:

Nicméně pokud je ti to nepříjemné - řekni to hned, nikdo ti to nebude mít za zlé. Byla jsem třeba na semináři, kde byly ženské kruhy a taky jsem řekla, že některé věci dělat nebudu, že je mi to nepříjemné nebo to ve mě vyvolává negativní emoce či vzpomínky a strašně se mi ulevilo, že nejsem vmanévrovávána do něčeho co se mi nelíbí a taky jsem měla ze sebe radost, že si za tím umím stát a že to vůbec dokážu říct nahlas :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5117
5.3.21 10:20

No fuj :lol: nelíbilo by se mi to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
5.3.21 10:28

Normální to není. U mě prakticky jediný fyzický kontakt býval podání ruky na začátku a na konci. Ale nedělala bych z toho nějaké větší drama, příště to na sezení vytáhni a pobavte se o tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat