Razantně odmítá společné příjmení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.18 11:14
Razantně odmítá společné příjmení

Prosím anonymně jinak smazat, jeden člen rodiny mě tu zná. Je nám oboum 29. Promluvili jsme si s přitelem o dětech a domluvili se, že dítě určitě chceme. To jsme sice věděli, ale že se teda začneme snažit. Nejdřív ale chci svatbu. Přítel bez váhání souhlasil. Byla jsem nadšená i on měl radost. Jak jsme probírali detaily, zdálo se mi, že se chce vzít snad hned ten den. Chce jen na úřadě a to mi vyhovuje. Pak ale nastal ten problém když řekl, že si každý musíme nechat své příjmení. Prý protože kdybych si vzala jeho, bylo by to podřízení mu a nemohl by si mě vážit a kdyby si vzal on moje nemohl by si zas vážit sebe, protože by se podřídil mě. Já úplně valila oči co to mele za nesmysly a myslela jsem si, že si dělá srandu. On to ale myslí vážně. Vždycky byl takový jako feministka a tak a říká, že to s tím souvisí, že v manželství si mají být manželé rovni a společným příjmením si rovni nebudeme, protože ten jeden se musí druhému tímhle podřídit. A ještě prý teda že by jsme si oba udělali úplně nové společné příjmení, to by mu vyhovovalo. Ale to zas já razantně odmítám. Pak mi došlo, že ho utáhnu na příjmení dítěte po mě. Na to ale řekl, že to tak chce i tak, protože já budu těhotná a rodit, tak je to tak spravedlivé. No a co teď? Jak ho přesvědčit, že když si vezmu jeho příjmení tak se mu nepodřizuju? On si nedá říct a mě na tom fakt záleží. Díky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »
Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 23.10.18 11:18

Kdybych byla paranoidní, myslela bych si, že nechce, aby bylo na první pohled jasné, že k němu patříte.

Když se budu snažit nebýt paranoidní, přijde mi to směšné a nechápu to, protože já feministka nejsem. Nicméně, jak ho přesvědčit? No, asi nijak :nevim:

Serpentini
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 23.10.18 11:19

A společené jiné nechceš proč?

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 23.10.18 11:22
@Serpentini píše:
A společené jiné nechceš proč?

Na to bych taky nikdy nepřistoupila, změna příjmení jinak, než svatbou je celkem komplikovaná věc a úplně zbytečně.

Limi123
Závislačka 3507 příspěvků 23.10.18 11:22

No nevim, je to zvlastni, ale zadna tragedie. Kdyz souhlasi s novym prijmenim, dejte si nove spolecne, ne?

Mit kazdy jine je blbe kvuli detem. Treba kdyz volam k detskemu lekari, musim vzdycky rikat sve prijmeni a prijmeni ditete a stejne me pak v cekarne vyvolavaji prijmenim ditete. :nevim:

Limi123
Závislačka 3507 příspěvků 23.10.18 11:23
@radkka píše:
Na to bych taky nikdy nepřistoupila, změna příjmení jinak, než svatbou je celkem komplikovaná věc a úplně zbytečně.

Ale svatbou s tim, ze daji jine? Na tom nevidim nic spatneho.

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 23.10.18 11:23

Dala bych nove společné ;) jinak tvůj přítel je fakt prasteny :lol:

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 23.10.18 11:24
@Limi123 píše:
Ale svatbou s tim, ze daji jine? Na tom nevidim nic spatneho.

To jde? O tom jsem nikdy neslyšela.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 23.10.18 11:26

@radkka Já sdílím tvůj paranoidní názor

mau-mau
Závislačka 3180 příspěvků 23.10.18 11:27

Si můžu hlavu ukroutit, že někdo takový existuje :mrgreen: 8o Ale tak asi jo. Ovšem, co mě zaráží, je to, že je mu jedno, že si to přeješ. Když je tak respektující, tak by snad mohl respektovat tvé přání. Jak jako, že by si tě nemohl vážit?? Hráblo mu? Já bych tedy jako první důvod viděla to, že nechce, abys s ním byla spojována. Když si to ty přeješ a on to nechce, přesto, že to pro něj nepředstavuje žádnou újmu, je to podezřelé. Moc čisté ty úmysly nebudou. Dávat si úplně jiné jméno, to je tedy ultra divné :lol: Pokud se nejmenujete Bobková a Chloupek či něco tak. ;)

Limi123
Závislačka 3507 příspěvků 23.10.18 11:27
@radkka píše:
To jde? O tom jsem nikdy neslyšela.

No jasne. Kdyz se nekdo jmenuje treba Sourek a nechce prijmeni po manzelce, tak se da nove. Cetla jsem o paru, ktery si dal prijmeni Jedinecny (a ocividne jsou opravdu jedinecni)

https://www.kdejsme.cz/…eni/Jedinečný/hustota/

Příspěvek upraven 23.10.18 v 11:29

Serpentini
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 23.10.18 11:28

Právě taky myslím, že u svatby to jde úplně v pohodě. A jinak i změna příjmení bez svatby opravdu není komplikovaná věc, mám to za sebou, podepsala jsem dva papíry a bylo vymalováno :D

Kriss Tina
Kelišová 5378 příspěvků 23.10.18 11:29

Tak si nechte oba obě příjmení :D prostě si nech svoje - jeho :mrgreen:

Limi123
Závislačka 3507 příspěvků 23.10.18 11:30
@Kriss Tina píše:
Tak si nechte oba obě příjmení :D prostě si nech svoje - jeho :mrgreen:

To bych nedelala, pak clovek nevi, jak oslovovat. To radsi to jine.

Xsvel
Kecalka 402 příspěvků 23.10.18 11:32

A nebylo by kompromisem, že si necháš svoje a vezmeš si i jeho prijmeni? Já jsem si zase chtěla nechat svoje, ale manžel chtěl, aby bylo patrné, že patříme k sobě, takže jsem si ke svému prijmeni přidala ještě to jeho.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >