Reakce manžela na bývalou manželku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 05:24

Reakce manžela na bývalou manželku

Mému manželovi je 42, mně 34. Máme dvě malé děti. Manžel je rozvedený, s bývalou manželkou se rozvedl, protože po několika letech manželství mu najednou řekla, že nechce děti (předtím o nich mluvila tak, že je v budoucnu chtít bude). Rozvedení jsou již vice jak 10 let.
Občas si spolu napsali, třeba přání k vánocům atd. Nedávno se potkali v MHD, prý se spolu normálně bavili, ale jen obecně, co práce, příbuzní atd. Manžel jí neříkal nic o mně a dětech, ani se jí neptal, zda ona někoho má.
Včera jsme byli na procházce s dětmi a najednou se manžel zarazil a řekl mi, že za námi je jeho bývalá manželka. Otočila jsem se a opravdu to byla ona (znám jí, dříve pracovala u manžela a byla tam ještě v době, kdy jsme se poznali).
Co mě ale velmi zarazilo, byla právě manželova reakce. Čekala bych, že až kolem nás projde, tak jí manžel normálně pozdraví a třeba spolu prohodí pár slov. Ale on šel s kočárem dál, neotáčel se. Ona ho asi taky poznala, protože za námi šla hrozně pomalu. Nakonec okolo nás prošla a oba dělali, že se nevidí 8o :roll:

Ptala jsem se manžela, proč se tak zachoval, a on že pro ni je to citlivé téma, že ona se rozvádět nechtěla atd. a tak jí nechtěl ublížit tím, že by ho viděla se mnou a dětmi :nevim: Přitom bylo jasné, že stejně jako ve vteřině on pozná ji, ona musela poznat jeho.

Jen upřesním, že můj manžel je velmi sebevědomý, inteligentní a velice schopný, úspěšný muž, o to víc mě tato jeho reakce překvapila, z mého pohledu se zachoval jako malý klučík, co nemá vychování.

Chápu, že manžel jí asi nechce ublížit, na druhou stranu, pokud se s ní rozvedl kvůli tomu, že nechtěla děti, může pro ni být informace, že on ty děti, které chtěl, nakonec má, naopak přínosná v tom smyslu, že ten rozvod nebyl zbytečný (protože i manžel říkal, že krom těch dětí vše mezi nimi klapalo a bylo velmi těžké se rozvést s člověkem, který vám jinak ve všem ostatním vyhovuje).

Tak mě jen zajímá, zda manželovi rozumíte, nebo nejsem jediná, komu jeho chování přijde podivné :nevim:
Prosím anonym a předem se omlouvám, pokud někomu přijde, že řeším blbosti :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5536
9.1.22 05:31

Přijde mi to podivné. Protože ji nechce ranit tím, kvůli čemu se s ní rozešel (a ranil ji tím). Otázka je proč vůbec přemýšlí nad tím, aby ji neranil.
Nicméně čas zpět nepretočíš, aby zareagoval jinak, možná tím byl tak zaskočený, že nevěděl co a tohle mu přišlo jako nejlepší varianta, teď by reagoval jinak. Lidé prostě z nepříjemných situací vybruslí různě. Někdo se schová, někdo tomu čelí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8297
9.1.22 05:34

Byl jen překvapený. Ona asi také a ani jeden nevěděli, jak s tím naložit. Dovedu si představit, že bych zareagovala stejně. Nevěděla bych, co mám dělat a říkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 05:35

Právě že mi řekl, že si za svým chováním stojí, že by se znovu zachoval stejně :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
5536
9.1.22 05:37
@Anonymní píše:
Právě že mi řekl, že si za svým chováním stojí, že by se znovu zachoval stejně :roll:

No tak holt má únikovou strategii řešení „problémů“. Ono je to leckdy jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14618
9.1.22 05:54

Nic za tim nehledej..A zkus si predstavit, jak se citila asi ta exmanzelka.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21466
9.1.22 06:52
@Králičice píše:
Nic za tim nehledej..A zkus si predstavit, jak se citila asi ta exmanzelka.. :hug:

Presne. Jak se asi citi zena, kdyz exmanzel dela, ze ji nezna? :nevim:
Takhle se chovaji deti, ne dospeli :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12170
9.1.22 06:59
@Anonymní píše:
Mému manželovi je 42, mně 34. Máme dvě malé děti. Manžel je rozvedený, s bývalou manželkou se rozvedl, protože po několika letech manželství mu najednou řekla, že nechce děti (předtím o nich mluvila tak, že je v budoucnu chtít bude). Rozvedení jsou již vice jak 10 let.
Občas si spolu napsali, třeba přání k vánocům atd. Nedávno se potkali v MHD, prý se spolu normálně bavili, ale jen obecně, co práce, příbuzní atd. Manžel jí neříkal nic o mně a dětech, ani se jí neptal, zda ona někoho má.
Včera jsme byli na procházce s dětmi a najednou se manžel zarazil a řekl mi, že za námi je jeho bývalá manželka. Otočila jsem se a opravdu to byla ona (znám jí, dříve pracovala u manžela a byla tam ještě v době, kdy jsme se poznali).
Co mě ale velmi zarazilo, byla právě manželova reakce. Čekala bych, že až kolem nás projde, tak jí manžel normálně pozdraví a třeba spolu prohodí pár slov. Ale on šel s kočárem dál, neotáčel se. Ona ho asi taky poznala, protože za námi šla hrozně pomalu. Nakonec okolo nás prošla a oba dělali, že se nevidí 8o :roll:

Ptala jsem se manžela, proč se tak zachoval, a on že pro ni je to citlivé téma, že ona se rozvádět nechtěla atd. a tak jí nechtěl ublížit tím, že by ho viděla se mnou a dětmi :nevim: Přitom bylo jasné, že stejně jako ve vteřině on pozná ji, ona musela poznat jeho.

Jen upřesním, že můj manžel je velmi sebevědomý, inteligentní a velice schopný, úspěšný muž, o to víc mě tato jeho reakce překvapila, z mého pohledu se zachoval jako malý klučík, co nemá vychování.

Chápu, že manžel jí asi nechce ublížit, na druhou stranu, pokud se s ní rozvedl kvůli tomu, že nechtěla děti, může pro ni být informace, že on ty děti, které chtěl, nakonec má, naopak přínosná v tom smyslu, že ten rozvod nebyl zbytečný (protože i manžel říkal, že krom těch dětí vše mezi nimi klapalo a bylo velmi těžké se rozvést s člověkem, který vám jinak ve všem ostatním vyhovuje).

Tak mě jen zajímá, zda manželovi rozumíte, nebo nejsem jediná, komu jeho chování přijde podivné :nevim:
Prosím anonym a předem se omlouvám, pokud někomu přijde, že řeším blbosti :kytka:

Skoro bych řekla, že opravdu tolik toužil po úplné rodině a tak opustil ženu, kterou skutečně miloval a ty děti byly jediný problém. Možná to ještě nemá zpracované. A furt k ní cítí víc. Sama říkáš, že děti byly jediný problém. ;) Nechápu, proč by jí měl ranit tím, že má to, co ona nechtěla, to je přece blbost. Pochopila bych ještě, že ji nevhce vidět, ale ten komentář je divnej :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6265
9.1.22 07:10

Prostě se lekl, nic víc. A upřímně neveřím, že jeho existence by nevěděla, že je znova ženat a má s tebou děti.
Podle mě zpanikařil. Já jsem hodně extrovertní a přesto, když potkám některé své bývalé, tak se taky zarazim. Takže tak.
Vůbec bych do toho už neryla. Nech ho být. Vlastně mi přijde divné, ze to řešíš. Máš snad nějakou svou nejistotu? Nebo proč tě to trápí??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
9.1.22 07:33

V podstatě měl kolem sebe dva potencionální problémy, který by na něj mohly, z rozličných důvodů, začít ječet, tak prostě zvolil tu nejjednodušší cestu a dělal, že tam není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10179
9.1.22 08:02

Přijde mi zvláštní to vysvětlení, že ji nechtěl ranit tím, že by ho viděla s dětmi. Přece pokud děti nechce, proč by jí měl ten pohled ranit? Leda že by to bylo ve skutečnosti trochu jinak, možná děti chtěla, ale nešlo to a on tedy šel za štěstím jinam? To bych pak chápala, že má vůči ní špatné svědomí. Ale i tak je jeho reakce celkem zvláštní, vlastě teda i její, proč ho nepozdravila ona jako první a taky hrála tu hru? Jako trošku by mi to vrtalo v hlavě, co za tím je :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
9.1.22 08:09

Jestli je to opravdu tak jak píšeš, tak ho možná chápu… Kór jestli u nich byli jediný problém ty děti :nevim:
Ale nevěřím také tomu, že by to ona nevěděla, že je znovu ženatý a máte dva prcky… Prostě to zaříz, víc bych v tom nehledala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8745
9.1.22 08:09

Normalne se srabacky vyhnul trapne situaci. Pozdejsi vysvetlovani s tim nema nic spolecneho.

Kdybych ja takhle potkala byvaleho, se kterym jsme se neshodli na rodine, s rodinkou, tak normalne uteču přískokama za kandelabrama :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6278
9.1.22 08:17
@Anonymní píše:

Prosím anonym a předem se omlouvám, pokud někomu přijde, že řeším blbosti :kytka:

Obě jste pracovaly u tvého současného manžela. Seznámila ses s ním ještě když byl ženatý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
9.1.22 08:26

Celou dobu tě před ní zapírá, tak se mu nechtělo do představování tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat