Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
tahle věc má velice poetické řešení. Dokud se k Vám rodina nezačne chovat slušně, minimálně ve Vaší přítomnosti, tak bych jim prostě odřekla veškeré návštěvy. Vlastně je to jistý druh šikany, který však máš Ty ve svých rukách, tady nepomůžou odborné argumenty, tady pomůže jen velice slušné, avšak ostré poslání do patřičných míst.
@JOHNDENVER píše:
@hanka.br. Je mi líto všech, co se tu sešly a mají taaak hrozně hloupé rodiče (vztahy v rodině k ničemu) a problémy řeší stylem „já jsem matka, já jsem rozhodla, nebudeme k vám jezdit atd“
Smutné. A jen to dokazuje neschopnost komunikace.
To mně sice taky, ale jinak s tím nic neudělám. Ty máš nějaké řešení této konkrétní situace?
Řekla bych jim dost razantně že je to jenom vaše věc. Dobré děláš že nedáváš malou do chodítka.
Ty nevyžádané řady příbuzných 🤦 moc kokos, málo kokos, určitě to bude kluk, určitě to bude holka, proč nemluví, proč pije toto? Proč není, proč moc jí, proč ho dáváš do jeslí, proč nejde ve třech letech do školky 🤦
U nás je to to samé, mne to taky štve, proto jsem ani zatím neřekla v rodině termín porodu druhého dítěte, protože pak nehodlám poslouchat jestli už jsem porodila s proč jsem ještě neporodila a td. Prostě radši mlčet
![]()
@Královna Kosmíru píše:
Pošli je do pr.dele. Ať si koupí svoje chodítko každej a můžou si nasimulovat rovnou seniorskej mejdan.
Sestřenka se s nimi dnes pohádala, že to není jejich věc, ale bylo jí řečeno, že to je jejich věc, protože oni se musí na chuderku malou dívat jak se trápí a nechodí.
Zakladatelko, mám radu - ať si vypíchnou oči a nemusí se na malou chuderku dívat, když jim to asi tak moc rve srdce nebo se trápí. Jinak s blbc.ema se nedomluvíš a nemá cenu hledat jiné cesty, vlastní zkušenost. Vůbec bych je neřešila a k narozeninám, svátkům, Vánocům koupit dospělácké chodítko, ať se trénují na stáří.
Na tuto myslenku jsem narazila v clanku na seznamu. Co myslite?
*V dobách našich matek a babiček bylo zvykem každou chvíli radit. Doktor Seth Meyers uvádí, že lidé, kteří poskytují nevyžádané rady, o vás ve skutečnosti nemají zájem – jde spíše o jejich přání ovládnout vás. *
@malákráličice píše:
Na tuto myslenku jsem narazila v clanku na seznamu. Co myslite?*V dobách našich matek a babiček bylo zvykem každou chvíli radit. Doktor Seth Meyers uvádí, že lidé, kteří poskytují nevyžádané rady, o vás ve skutečnosti nemají zájem – jde spíše o jejich přání ovládnout vás. *
@malákráličice to je pravda, teda naše matka nám neradí, ale právě tchýně neustále a jak píšete, že nemají zájem, docela to sedí - pořád radí a ať se snažíte sebevíc ji ukázat druhou stranu mince, je to zbytečné, pořád tvrdí své, skáče Vám do řeči, nenechá domluvit, snaží se řídit Váš život (nebo život svých dalších dětí, které jsou již dospělé, ale běda, pokud přijedou byť jen na návštěvu)…osvědčilo se nám doslova říkat: „je to prostě tak a tečka!“ (např.: dítě je zvyklé spát v postýlce, ale tchýně chce mermomoci dát do kočárku, že tam se přece vyspí taky…no jo, ale ne tak kvalitně jako v postýlce, zvlášť když je na to zvyklé. Nic proti kočárkovým dětem, naše první dítě bylo vyloženě kočárkové, takže spalo v kočáru, samozřejmě jen během dne
v noci šup do postýlky…)…a na toto větu již není žádný argument.
Zakladatelko, na tyhle lidi platí prostě Na hrubý pytel hrubá záplata. Já mám štěstí, že do mne se většinou naváží matka, ty se vysměju, že jsem myslela, že má lepší přehled, nebo vytáhnu nějaký téma, který k není příjemný. Nesmíš si nechat tolik s.at na hlavu.
Nezbývá Ti nic jiného, než se nad to povznést a myslet si o nich svoje
Já už si zvykla, že svoje tříleté dítě ne vždy vychovávám tak, jak se zamlouvá mojí mamince a babičce (paradoxně tchýně mi už několikrát řekla, že se jí velmi líbí, jak dítě vedu).
U nás jsou to naštěstí jen maličkosti, ale stejně to zamrzí, když mé názory veřejné schazují
Právě třeba ono chodítko - „To tys v něm byla už v půl roce, proč mu ho jako nedopřeješ? Já mu ho k těm prvním narozeninám koupím“ nebo tŕeba posazování - vysvětluji, že miminko se nemá prosazovat, dokud nesedí samo…„Ale on v tom kočárku nic nevidí, ty to zase moc řešíš, pojď, babička tě posadí“. A asi nejvíc to poslouchám skrz jídlo. Nejsem žádný extrémista, jen si myslím, že na Kinder vajíčko a Čokoládu má dítě ještě čas
Pokaždé, když se vidíme, dostane dítě právě balíček čokolád nebo bonbonů. Miliokrát můžeš říkat, ať raději koupi pytlik mandarinek nebo třeba borůvky ![]()