Rozejít se, nebo zůstat kvůli synovi

Anonymní
3.5.20 18:59

Rozejít se nebo zůstat kvůli synovi

Ahoj, přišla jsem si to sem zrekapitulovat a požádat vás o názor, s nikým jsem o tom ještě nemluvila. S partnerem jsme spolu 6 let, syn má 3 roky. Už delší dobu uvazuju o odchodu z několika důvodu. Nechce svatbu, já už bych teda teď taky nechtěla, ale stejne je to jeden z důvodu pro me. Partnersky už vůbec nefungujeme, zijeme vedle sebe, bez emocí. Určitě už nechce další dítě, což já do budoucna ještě rozhodnute nemám. Je trochu cholerik a jeho občasné výstupy i před dítětem me dost vadí. Nechce, ať jdu do práce, protože jsme finančně zaopatreni dobře, což já určitě chci. Takže celkove, co se tyče budoucnosti se rozcházíme v plánech. Na druhou stranu, všude vidim, jak kamarádky zůstávají kvůli dětem a s nim zase nejsou problémy, nepije, nepodvadi, nic. Takže zachovat rodinu za cenu vlastní nespokojenosti nebo odejít?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32657
3.5.20 19:10

A co zapracovat na tom, abyste byli spokojeni oba? Jako, že zrovna není růžové období mi pravdu nepřijde jako důvod ničit rodinu dítěti. Povídejte si, ale ne, jako podřízený s nadřízeným. Vzpomeň si na začátek vašeho vztahu, co vás s sobě přivedlo? Jak se změnilo vaše vzájemné chování a čím myslí, že to bude? Není to o obviňování, ale o zamyšlení se nad tím, co se v průběhu času stalo se dvěma lidmi, kteří se mají rádi. Partnerství je o neustálé práci na vztahu, ne jen o dítě, nebo majetek. Třeba si to s tím 2. dítětem ještě rozmyslí, ale pokud ho nechce, tak se asi změnil váš vztah s příchodem prvního, že? A jak ses vlastně změnila Ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10097
3.5.20 19:21

Ty věci, ve kterých se rozcházíte, mi přijdou dost zásadní. On takhle v průběhu vztahu změnil názory?
Scény před dětmi jsou opravdu zlo, asi na tom není ochoten zapracovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22839
3.5.20 19:38

Vadilo by mi dítě bez svatby, i ty další věci. Proč nechce, abys šla do práce? A co to je trochu cholerik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 19:54

@Tinuvien je to asi i tim, ze jsem uz vydeptana, ze jsem na syna sama, jeste nikdy ho nehlidal. Vzdycky rika, ze ho bude hlidat, az bude starsi, ze ho to ted nebavi. Diskutujeme, ale zatim bez zaveru.

• Citovat
  • Nahlásit
17191
3.5.20 19:54

Vzhledem k tomu, ze nejste manzele, tak je velke riziko byt na nem financne zavisla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 19:55

Právě kvůli synovi bych odešla. Ať dítě vyrůstá ve spokojené rodině, kde táta mámu miluje a ona jeho, byť by nebyl bio. Tohle je o ničem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 19:57

@Sany80s no asi po prichodu syna, zjistil, ze uz dalsi dite nechce. Na tom urcite nic nezmeni, je to horka hlava.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 19:58

@cecetka to ja prave vim.

• Citovat
  • Nahlásit
10097
3.5.20 20:00
@Anonymní píše:
@Sany80s no asi po prichodu syna, zjistil, ze uz dalsi dite nechce. Na tom urcite nic nezmeni, je to horka hlava.

A s tou prací? Předtím jste se na dětech domluvili jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 20:09

@divine woman no ze to neni potreba a ze nebudeme zit ve stresu, ze muzu byt v klidu doma.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 20:12

@Sany80s uprimne me to ani nenapadlo, ze mu to bude vadit, ze bych se chtela vratit do prace. S tema detma se reklo max 2.

• Citovat
  • Nahlásit
2049
3.5.20 20:12

Můžete zkusit manželskou poradnu.

Pokud ne, tak bych zatím počkala, dala syna od září do školky a sama šla do práce. To je ve vztahu velká změna, buď ho to dorazí, nebo to třeba bude impuls k nějakým záchovným snahám. Dala bych si čas třeba od teď za rok, a pak bych to vyhodnotila.

On ví, že uvažuješ o odchodu? Co na to říká?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10097
3.5.20 20:15
@Anonymní píše:
@Sany80s uprimne me to ani nenapadlo, ze mu to bude vadit, ze bych se chtela vratit do prace. S tema detma se reklo max 2.

Tak pokud max. 2, tak to znamená i 0 a 1. To by bylo dost sprosté brát to jako argument k rozchodu, když jsi s tím defakto souhlasila.
To ostatní samozřejmě závažné je a samo o sobě by to stačilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.20 20:15

@Platanka to, ze bych sla do prace, je pro nej tak neprekonatelny tema, ze by to stejne znamenalo rozchod. Uz o tom diskutujeme, ale zatim bez vysledku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat