Samota s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týnuš ka
Kecalka 139 příspěvků 23.01.19 17:39
Samota s dětmi

Ahojky žije někdo tak že muž pracuje mimo domov a jezdí domu jen o volnech? Jak to zvládáte fyzicky a psychicky?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lalelale
Závislačka 3459 příspěvků 23.01.19 17:44

Žila jsem tak jeden čas bez dětí a vztah na tom ztroskoval. Zpětně nechápu, že jsem to vydržela tak dlouho. Moje příbuzná tento model měla už s malými dětmi a nakonec manželovi oznámila, že buď změní práci, nebo se rozvedou. Ona sama to popisovala tak, že měla s dětmi nějaký režim a na víkend jí domů přijel unavený chlap, co chtěl najíst, vyprat a zalehl unavený do postele a spal celou sobotu. A že víc a víc získávala dojem, že jí tenhle cizí chlap vlastně doma jenom překáží. Nicméně její manžel práci změnil a jsou spolu dodnes.

astoret
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 23.01.19 17:48

@Lalelale kamarádka to má stejné, nedávno to řešila, manžel věčně v práci a když má volno, je unavený a spí a protivný na syna, když si chce hrát, pre on nechce, má volno, že..a vlastně říkala, že je jedno zda je doma nebo ne, žádná změna, pro ni, vlastně jo, když tam není, je méně práce a bordelu v bytě..navíc chce jít do práce a nemá moc možností, protože chlap nemá kdy vyzvednout nebo dovest dítě do práce, být doma s nemocným dítětem, v tomhle se musí naprosto ona přizpůsobit, tak se mu taky chystá dát nůž na krk, snad to ustojí..

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 23.01.19 17:49

Moji rodiče to tak mají cely život ;) mamka je v pohodě, občas říká, ze díky tomu mají tak spokojene manželství - nemají čas si lézt na nervy. Ale nebyla sama ve smyslu samoty - měli jsme hodně známých s dětmi a trávili čas s nimi.

Týnuš ka
Kecalka 139 příspěvků 23.01.19 17:49

@Lalelale u nás je to sice jen přes zimu ale nějak to taky nedávám tak sem se chtěla právě zeptat jestli ta změna je jen můj rozmar nebo je to adekvátní

Lalelale
Závislačka 3459 příspěvků 23.01.19 17:55

@Týnuš ka podle mě není, kdyby manžel věčně nebyl doma a jen se vracel unavený o volnu, tak by mi to vadilo. Mám v tomhle hodně striktní vnímání práce vs soukromý život. Pokud člověk tráví v práci více času, než s rodinou, je to špatně. Samozřejmě něco jiného je, pokud jiná práce zkrátka není a rodina by bez něj nevyžila, to pro toho chlapa asi taky není lehké. Ale pokud má možnost volby jít dělat něco jiného, asi bych ho zkusila přesvědčit. Zase jsou pozice, kde to člověk asi úplně nevymyslí, třeba kamionaci a tak… :nevim:

Týnuš ka
Kecalka 139 příspěvků 23.01.19 18:21

@Lalelale děkuji :)

Petula306
Kecalka 140 příspěvků 23.01.19 18:22

Můj partner se mnou zatím ani nebydlí (není schopný se s manželkou domluvit na tom, kdo odejde z baráku) a navíc přes týden pracuje v Německu. Čekáme mimčo. Na to samostatný bydlení jsem si zvykla - mám svoji pohodu :) nevím teda, jak to bude až se sestěhujeme. Jinak jsem taková samostatná jednotka, všechno si zvládnu zařídit. Ale třeba dnes je mi extra smutno, po cestě do Čech mu kleklo auto s vůbec nevím, kdy se dostane domů :( je to taková směs pocitu samoty, lítosti, že někde trčí a taky vzteku na to auto. Až se mimčo narodí, uvidíme jak to bude. Na samotu nebude čas, dítě mě naplní, ale táta chybět bude. Nikdy bych mu ale nůž na krk nedala, je to jeho firma, která živí jeho ženu, mě, jeho děti, naše budoucí dítě.. snažím se mu pomáhat co to jde. Klidně napišt zprávu a můžeme si stýskat spolu ;)

Alušáček
Závislačka 3397 příspěvků 23.01.19 18:30

Kdysi jsem slyšela přísloví, že lepší je mít 10% ze stoprocentního muže, než 100% z desetiprocen­tního.. Na to si vždy vzpomenu, když mě štve, že můj muž pořád pracuje :lol: Dělá to pro nás a když má volno věnuje se nám jak nejlepe umi :)

Petula306
Kecalka 140 příspěvků 23.01.19 18:33

@Alušáček to je pěkný :palec:

tini
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 23.01.19 18:37

Mam neskutecne prisernou chripku a zrovna si tu premyslim,jak bych to udelala bez manzela,kdyz nejsem absolutne schopna vstat a postarat se o deti,jen skucim.Obdivuju kazdeho,kdo to zvlada

Týnuš ka
Kecalka 139 příspěvků 23.01.19 18:46

@Petula306 taky právě čekáme mimi takže možná proto ty hormony plus se stará o mě 3 z min manželství já vím že to dělá pro nás mě vše co nám na očích vidí jen je to prostě dlouhé hlavně ty večery..mě nevadi den ale že se večer neotevřou dveře..

tezi
Hvězda diskuse 51500 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 18:48

Můj manžel pracuje v zahraničí už 5,5 roku. Ze začátku to bylo hodně těžké a bylo to tak, že on přijel v pátek domů s tím, že je unavený a chce klid. Postupem času to vyvrcholilo, že ho v podstatě doma nic nezajímalo, protože on přece přijede jen na víkend a najednou na mě nechal k péči o děti a domácnost i celý barák, zahradu a auto. Tak jsem se šprajcla a řekla, že teda takhle v žádném případě. Věděla jsem, že ohledně práce jiná možnost není, ale potřebovala jsem větší oporu a pomoc. Od té doby, je to víc jak 4 roky, funguje. O víkendu se stará z velké části o děti (máme jich víc) a vaří, při pěkném počasí je vezme na výlet. Postupně přešel na částečný home office, kdy v práci je 3-4 dny v týdnu a 1-2 pracuje z domova. V tuhle chvíli se rodině věnuje a pomáhá paradoxně mnohem víc než když pracoval v ČR od rána do večera.
Fyzicky i psychicky zvládám a zvykla jsem si.

Petula306
Kecalka 140 příspěvků 23.01.19 18:53

@Týnuš ka vidíš, to jsme na tom obdobně. Počkej až budeš mít to mimčo doma :srdce: každý se diví, jak to zvládnu, když se mnou nebydlí. A co bych jako neměla zvládnout? :nevim: ale ty večery jsou smutný. Nebýt těhotná, byla bych třeba někde s přáteli..ale neboj, i těm našim chlapům je smutno. A ještě jedna věc - dřív jsem na týden až 10 dní odjížděla já, to bylo mnohem horší..jet daleko od domu, od pohodlí, od něj.. takže to ber tak ;)

Hanka Adamov
Stálice 72 příspěvků 23.01.19 18:56

Ahoj, taky to tak máme, ale až poslední dva roky (dcera má tři roky). A za mě je to super - když je doma, pomůže se vším a já mám společnost… A když doma není, můžu si po večerech číst a nikdo mi do toho nekecá a nepouští televizi :grin:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >