Samoživitelka X Samoživitelka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 09:50
Samoživitelka X Samoživitelka

Důvodem založení této diskuse je moje rozhořčení nad tím, jak některé takzvané „samoživitelky“, které nejsou samoživitelky cucají tento stát. Zrovna nedávno, jsem se o jedné takové dozvěděla. Žije s partnerem, ale hraje si na samoživitelku a u partnera je v nájmu, jsou vysmátí a vlastně je nic nemotivuje k větší samostatnosti (třeba brigády atd…). Měsíčně dostanou slušnou sumičku a jiné. Je to prostě hnus a myslím, že takových je hromada a berou pak tu „podstatnou část“ matkám, které jsou na tom opravdu bídně a jsou bez partnera či partner neplatí výživné. Pro mnohé, nepíši to ze závisti, ale z naštvání, protože manžel dělá 4 práce (práce + brigády), abychom si mohli žít důstojně a všechny tyhle „osoby“ prostě lžou, sedí na zadku a mají se dobře. Jaký na tohle máte názor? Zredukovali by jste soc. systém?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:
Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 26.02.19 09:55

Na tohle by podle mě spíš pomohly kontroly v domácnostech, kdo tam skutečně bydlí. Kontroly chodí k těm, kdo pobírají dávky v hmotné nouzi. Ale u příspěvku na bydlení se to dle mých informací moc nekontroluje :nevim: Ale sociální dávky jako takové bych asi nesnižovala.

Lychee13
Závislačka 3154 příspěvků 26.02.19 09:58

Mě štve,že dávky berou hlavně špíny,co neodvedly státu svoji prací ani korunu. Jejich celoživotní náplň je rodit a brát dávky až do důchodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 10:01

Mam naprosto sejny nazor. Opravdovych samozivitelek, kterym otcove jejich deti neplati alimenty, nemaji pomalu kde bydlet je mi velmi lito. Vetsinou to jsou zeny, ktere maji nekolik praci a pro samou zaneprazdenost nemaji cas a naladu zjistovat co by kde mohly dostat. Pak je druha skupina ,samozivitelek, ktera jen sosa co se da. Vim o jedne, ma 2deti z predchoziho vztahu, ted si nasla jineho choapa se kterym ma dite. Bydli v dome, ten novy chlap nevydelava zrovna malo a mile pani neni hloupe si pozadat o davky na bydleni. Tenhle system by se mel zmenit. Rodina ma byt zakladem statu a tady se podporuji jen vyzirky a ten kdo je pro tradicni pojeti rodiny je na tom bit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 10:07
@Anonymní píše:
Mam naprosto sejny nazor. Opravdovych samozivitelek, kterym otcove jejich deti neplati alimenty, nemaji pomalu kde bydlet je mi velmi lito. Vetsinou to jsou zeny, ktere maji nekolik praci a pro samou zaneprazdenost nemaji cas a naladu zjistovat co by kde mohly dostat. Pak je druha skupina ,samozivitelek, ktera jen sosa co se da. Vim o jedne, ma 2deti z predchoziho vztahu, ted si nasla jineho choapa se kterym ma dite. Bydli v dome, ten novy chlap nevydelava zrovna malo a mile pani neni hloupe si pozadat o davky na bydleni. Tenhle system by se mel zmenit. Rodina ma byt zakladem statu a tady se podporuji jen vyzirky a ten kdo je pro tradicni pojeti rodiny je na tom bit.

Přesně, tak. Ženy, kterým chlap neplatí a opravdu jsou na vše samotný, tak s takovou pomocí nemám problém. Klidně, at mají děti obědy zdarma, klidně, at dostane taková máma na bydlení atd… no, ale stát by měl takového „vypečeného“ otce pěkně skřípnout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 10:14

@Lychee13 No a pak jim důchod vypočítají z průměru a oni mají třeba o 3000 méně než člověk, který měl více prací (více odvedl na daních) a dřel. Tohle je prostě hnus.

Jinak k samoživitelkám, myslím, že kontroly by měli chodit, protože si myslím, že ty „opravdové samoživitelky“, těch tolik není. Více žen to spíš zneužívá.
Jo a té dotyčné paní, kterou jsem tu zmínila, to přijde úplně normální :-( . Když vidím, jak můj manžel maká, protože jsem na RD (v 18měsících syna jdu do práce, aby mi z manžela něco zůstalo) a takovýhle netáhla si žijou na úkor toho, o co pracující stát odře, tak je to fakt smutný.

Anna766
Hvězda diskuse 76485 příspěvků 26.02.19 10:17
@Anonymní píše:
Přesně, tak. Ženy, kterým chlap neplatí a opravdu jsou na vše samotný, tak s takovou pomocí nemám problém. Klidně, at mají děti obědy zdarma, klidně, at dostane taková máma na bydlení atd… no, ale stát by měl takového „vypečeného“ otce pěkně skřípnout.

Pro mě je samoživitelka moje kamarádka.Má práci plus dvě brigády,dávky ani alimenty žádné.
Samoživitelka je sestřenice,má práci a brigádu,alimenty dostává sem tam a to ještě ne v plné výši,má jen přídavky na děti,nic víc.
Samoživitelka je moje dcera,dokud nedostudovala a nenašla si dnešní kvalifikovanou,dobře placenou práci tak měla brigády,tolik aby si vydělala.Nemá alimenty ani dávky.Co má tuto práci,tak nemá ani ten přídavek na dítě.
To jsou skutečné samoživitelky.A není jich málo.
Ty druhé jsou jen obyčejné vychcané vyžírky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 10:21

@Anna766 No a jsme u toho, že právě ty „vychcané vyžírky“ berou těm, které to potřebují. Upřímně bych nejraději napsala na ministerstvo atd… aby se zamysleli nad systémem kontrol, protože jinak se to asi nezmění. :-(

Kakika
Neúnavná pisatelka 15265 příspěvků 26.02.19 10:23

Mě by jen zajímalo, zda ten pán, u kterého uvedená samoživitelka platí nájem na jehož základě žádá příspěvky na bydlení, odvádí z tohoto příjmu daně. Kéž by to bylo možné nějak propojit a dalo se snadno zjistit, kdo přiznává příjem z nájmu. No a pak by samozřejmě bylo vtipné, kdyby přišel někdo ze sociálky na kontrolu k této samoživitelce a dokázal, že tam sama nežije.

Jenže kontroly v podstatě nejsou, lidí je málo. Proto se ti, kteří podvádějí, vlastně ani nebojí.

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 26.02.19 10:37
@Anonymní píše:
@Lychee13 No a pak jim důchod vypočítají z průměru a oni mají třeba o 3000 méně než člověk, který měl více prací (více odvedl na daních) a dřel. Tohle je prostě hnus.Jinak k samoživitelkám, myslím, že kontroly by měli chodit, protože si myslím, že ty „opravdové samoživitelky“, těch tolik není. Více žen to spíš zneužívá.
Jo a té dotyčné paní, kterou jsem tu zmínila, to přijde úplně normální :-( . Když vidím, jak můj manžel maká, protože jsem na RD (v 18měsících syna jdu do práce, aby mi z manžela něco zůstalo) a takovýhle netáhla si žijou na úkor toho, o co pracující stát odře, tak je to fakt smutný.

Jinak ve Vašem případě bych možná řekla manželovi, ať se na jednu nebo dvě brigády vykašle a klidně si zažádá o příspěvky na bydlení. My jsme i jako tříčlenná rodina měli jednu dobu nárok na příspěvky na bydlení, protože můj muž měl blbě placenou práci - ani jsem si nemusela hrát na samoživitelku. Mrkni sem: https://www.penize.cz/…k-na-bydleni

Já vím, že je to určitá hrdost nejít si pro sociální dávky. Ovšem taky v tomto státě není normální, že normálně pracující člověk má takový bídný plat, že ani neuživí rodinu :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 23112 příspěvků 26.02.19 10:55

Dřív mi bylo samoživitelek líto, teď mám pocit, že většina stejně chlapa má a ještě u něj bydlí na nájemní smlouvu a berou příspěvek na bydlení :nevim:

Mart81
Závislačka 4403 příspěvků 26.02.19 11:00
@Anonymní píše:
Důvodem založení této diskuse je moje rozhořčení nad tím, jak některé takzvané „samoživitelky“, které nejsou samoživitelky cucají tento stát. Zrovna nedávno, jsem se o jedné takové dozvěděla. Žije s partnerem, ale hraje si na samoživitelku a u partnera je v nájmu, jsou vysmátí a vlastně je nic nemotivuje k větší samostatnosti (třeba brigády atd…). Měsíčně dostanou slušnou sumičku a jiné. Je to prostě hnus a myslím, že takových je hromada a berou pak tu „podstatnou část“ matkám, které jsou na tom opravdu bídně a jsou bez partnera či partner neplatí výživné. Pro mnohé, nepíši to ze závisti, ale z naštvání, protože manžel dělá 4 práce (práce + brigády), abychom si mohli žít důstojně a všechny tyhle „osoby“ prostě lžou, sedí na zadku a mají se dobře. Jaký na tohle máte názor? Zredukovali by jste soc. systém?

Snižovat asi ne, ale lépe nastavit, aby to šlo obtížněji zneužívat ano. Jinak hrozí, že pár let se na tom budou vyčůraní lidé obohacovat a pak to jako neúčelná dávka bude zrušeno prakticky všem, včetně těch, kterým to bylo původně určeno.

hanullllka
Kecalka 214 příspěvků 26.02.19 11:00

K zamyšlení: nebylo by nejférovější dávky zrušit a snížit daně? Člověk by tolik z výplaty neodvedl, takže pracující by měl víc. Těch, co jsou na tom opravdu blbě a ne vlastní vinou zase tolik není a mohly by se financovat pomocí různých nadaci, sbírek atd. a vyžírky by měly smůlu. Já to viděla u bývalé spolužačky, jak si plánovaně pořídila dítě a předem přesně věděla, kde co dostane. Ano neuvedla otce dítěte do RL, aby měla víc od státu, ale s otcem žije a pořídili si druhé (opět hádám, že zapsaný jako otec není). :cert: Mě na tom sere, že si pořídí dítě a ani neplánují to táhnout sami. :zed: Já osobně bych radši přispívala právě do těch nadací, kde bych věděla, že to dostanou potřební než těmhle vyžírkám. Na druhou stranu chápu, že tohle je trochu utopie.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 11:06

@Calendulka Splácíme hypotéku a jsme manželé, takže nemáme nárok na příspěvěk na bydlení atd… Neměla jsem nárok ani na porodné, ale to mě netrápí. Bohužel porodné je také jedna z dávek, které dostávají soc.slabí a tak mají děti, pak mají přídavky atd… a už to jede. No a manžel rodinu uživí, ale samozřejmě to je na úkor času se synem (na úkor i svého zdraví), kterého zbožňuje. Důvod, proč jsem toto téma zveřejnila, bylo asi naštvání, tedy ne asi, ale určitě. Protože manžel pracuje tolik, aby také synovi ještě spořil a v jeho hlavě je také i to, aby to bydlení, bylo rychleji zaplacené, aby jsme se měli dobře. Je to prostě dříč. No a jiný chlap (partner dotyčné paní) je líná lemra, která přece nebude kvůli lepší práci dojíždět. Jo a jinak na cigára má, ale na jídlo pro děti, to už tak nějak ne. No jo, ale stát jim přidá měrou vrchovatou a karavana jede dál. V takových chvílích si říkám, že bych se nejraději sbalila a šla pryč. Nejednou jsme s manželem o tom uvažovali, ale to je na jinou diskusi.

Mart81
Závislačka 4403 příspěvků 26.02.19 11:06
@hanullllka píše:
K zamyšlení: nebylo by nejférovější dávky zrušit a snížit daně? Člověk by tolik z výplaty neodvedl, takže pracující by měl víc. Těch, co jsou na tom opravdu blbě a ne vlastní vinou zase tolik není a mohly by se financovat pomocí různých nadaci, sbírek atd. a vyžírky by měly smůlu. Já to viděla u bývalé spolužačky, jak si plánovaně pořídila dítě a předem přesně věděla, kde co dostane. Ano neuvedla otce dítěte do RL, aby měla víc od státu, ale s otcem žije a pořídili si druhé (opět hádám, že zapsaný jako otec není). :cert: Mě na tom sere, že si pořídí dítě a ani neplánují to táhnout sami. :zed: Já osobně bych radši přispívala právě do těch nadací, kde bych věděla, že to dostanou potřební než těmhle vyžírkám. Na druhou stranu chápu, že tohle je trochu utopie.

To je věčné téma. Jak moc má být stát sociální.

Je fakt, že je to dohromady obří výdaj. Na druhou stranu snížení daní všem v praxi znamená, že ti s velkým příjmem ušetří víc, než ti s menším příjmem, navíc se dokáží daním i lépe vyhnout, takže ve výsledku to urychlí růst rozdílů mezi bohatými a chudými.

Ale zastánců minimalistického státu a tvrdého kapitalismu je dost a jejich argumenty leckdy také dávají smysl. Hledání rovnováhy v neustále se měnících podmínkách.

Jinak obecně se dá předpokládat, že co lidé budou moct beztrestně zneužít, to zneužijí. A co nebudou muset platit, to nezaplatí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Váš příspěvek
Reklama