Sedy lehy 30 dní, kdo se přidá?

13.3.17 12:29

Sedy lehy 30 dní, kdo se přidá?

Ahojky, chtěla bych se pustit do cvičení, přibrala jsem ve 2. těhotenství hrozně moc a potřebuji být fit mama :mrgreen: Po prvním porodu jsem cvičila Jillian a zhubla 28kg. Teď se bojím cvičit Jill, protože jsem cca před měsícem zkoušela s ní znovu začít a začala jsem přicházet o mlíko, takže jsem okamžitě přestala. Myslím si, že to bude tím hopsáním, takže chci zvolit jiné cvičení a budu doufat, že se znovu nedostanem s mlíčkem do krize :) Tak jsem zvolila cvik: sedy lehy :lol: Pokud by mi někdo doporučil jiné cvíčo pro kojící matky, tak si nechám ráda poradit :hug: Pojďte to zkusit společně a můžeme si psát, jak nám to jde a nejde :mrgreen: Změříme si centimetry a za měsíc si napíšeme výsledky :dance: Na netu jsou různé tabulky na 30 denní výzvu a počet cviků na každý den, takže kdo se přidá? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13.3.17 12:40

Ne, díky. Sedy lehy jsou asi ten nejblbější cvik a minimum lidí ho umí vůbec správně. Hlavně cvičením břicha rozhodně nikde nezhubneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
13.3.17 12:41
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 12:43

@Rakosnicek1983 Děkuji za reakci a můžeš mi nějaké cvíčo doporučit? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6083
13.3.17 12:48

Dělala jsem výzvu na prkno, je to záhul, ale mi to fungovalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
13.3.17 12:49

Ja teda nejsem ani kojici ani matka, ale vcera jsem videla super video na youtube:
https://youtu.be/95xRTID478I
Hubnuti v kostce „eat less and do more cardio“, to prvni pro tebe asi neplati, to druhe je dostat se nejakou aktivitou do 60 az 70 % hodnoty maximalni tepove frekvence. Maximalni tepova frekvence se orientacne pocita jako 220 - vek, pokud nemas tepovky, tak se pohybovat tam, kde si jeste muzes zpivat a trochu se potis. Idealni kardio je ostra chuze, pomaly beh, kolo nebo plavani. Tuk se hubne zapojenim velkych svalu, svaly na brise jsou na hubnuti moc male. Tuk na brise se bohuzel hubne jako posledni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8768
13.3.17 12:52

Nemelo by to byt cviceni s velkou tepovou frekvenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 12:59

Pokud nechceš hopsací, tak cvič třeba jogu, beztak cokoliv víc náročného bude spíš na fyzičku a ne na hubnutí (viz dodržování tepovky), případně dlouhé svižné procházky - tím mám na mysli ujít za dvě hodiny cca 10 kilometrů. Pokud chceš cvičit břicho a nemáš rozestup břišních svalů, tak ideálně core cviky - prkno apod., ale zase to může být joga, pilates, kalanetika. Taky si můžeš koupit domů něco jako TRX popruhy a cvičit s tím. Plavání až tak nedoporučuju, pokud nejsi otužilá, většině lidí je voda v bazéně pocitově studená a tělo má spíš tendenci se proti chladu bránit a naopak by mohlo tuk nepouštět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
13.3.17 13:02
@Tarinka píše:
Nemelo by to byt cviceni s velkou tepovou frekvenci.

Vsak jo, je potreba zustat v aerobnim pasmu, vezmeme modelovou zenu, vek 30 let. Maximalni tepovka 220-30=190. 60% ze 190 je 114, 70% ze 190 je 133. V tomhle pasmu se hubne hezky. Ja treba nedokazu bezet v aerobnim pasmu, takze ho stridam s chuzi. A rychlejsi chuze tedy kojeni taky vadi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 13:04

Jinak - skrz obavy o ztrátu mlíka. Cvičila jsem od půl roku po porodu 4-5× týdně a mléko neztratila - kojila jsem do 2,5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8486
13.3.17 13:13
@Rakosnicek1983 píše:
Ne, díky. Sedy lehy jsou asi ten nejblbější cvik a minimum lidí ho umí vůbec správně. Hlavně cvičením břicha rozhodně nikde nezhubneš.

Tak pokud se nedělají klasické sedy-lehy, ale jde se jen kousek (aby si nerasovala záda) a k tomu se cvičí třeba prkno, tak samozřejmě nezhubne na kila, ale na centimetry ano. Já jsem začala cvičit na břicho a za tři týdny jsem měla 5cm v pase dole a na spodním břichu ještě víc, ubyl opravdu velký kus pneumatiky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 16:54

Všem moc děkuji za rady, ještě popřemýšlím, jaké cvičení zvolit a snad od zítřka začnu. Jsem po nemoci, dnes už se cítím o dost lépe, tak snad zítra už budu fit a konečně začnu. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6083
13.3.17 20:43

Nemáš v okolí nějaké fitko? Některé mívají dopolední lekce „za účasti“ i mimin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama