Šílím z hygienických návyků ostatních

Napsat příspěvek
Velikost písma:
lucenka
27.7.18 01:45
@palomita22 píše:
Jo, taky z toho šílím. Od návštěvy očekávám, že si umyje ruce, pokud ne - tak nasměruju… Co se týče zouvání, mám prostě hranici práh bytu - takže se prostě vyzout z boty a ponožkou do bytu - taky občas bojuju, že to lidi nechápou - když jde návštěva tak buď na to upozorním nebo jsem šla jednou jako první a naivně jsem si myslela, že to návštěva pochopí…pak jsem vytírala. To jídlo je pro mě nepředstavitelné…když vařím já, tak prostě olíznutou lžičku/vařečku do jídla nedávám… A taky nemám ráda pokud by se dítě vyválené ze hřiště pak válelo na gauči či po koberci…svoje dítě mám vychované, že hned co přijdeme z venku ji komplet převlíknu, když jdeme na návštěvu tak nosím s sebou oblečení na převlečení…ale mám pocit, že tohle ostatní také moc neřeší. :,(

Ty fakt nutíš návštěvy zouvat se venku na chodbě? To ještě někdo dělá? Kor, když pak u sebe v chodbě má podlahu, kterou má za minutu setřenou? 8o

Jinak zakladatelko přeháníš. Nic z toho mi nepřijde tragickýho.

  • Citovat
  • Upravit
4624
27.7.18 02:18

Nikdo tě nenutí, abys dávala dítě na hlídání k babičce, dědovi. Zaplať si chůvu a máš po starostech, když ti to tak děsně vadí. Ještě bych chtěla slyšet, jak děcku vysvětlíš, proč nesmí k babi.....

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1265
27.7.18 02:53
@lucenka píše:
Ty fakt nutíš návštěvy zouvat se venku na chodbě? To ještě někdo dělá? Kor, když pak u sebe v chodbě má podlahu, kterou má za minutu setřenou? 8oJinak zakladatelko přeháníš. Nic z toho mi nepřijde tragickýho.

Tak my třeba máme chodbu fakt malou v bytovce a návštěva se musí zout venku. Problém s tím má jen moje matka která se obáva že ji někdo ukradne její drahý botky.. takže ji většinou dám boty do vany protože místo není a pak se kolem těch špinavých bot batolily děti

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
lucenka
27.7.18 03:29
@Fonty píše:
Tak my třeba máme chodbu fakt malou v bytovce a návštěva se musí zout venku. Problém s tím má jen moje matka která se obáva že ji někdo ukradne její drahý botky.. takže ji většinou dám boty do vany protože místo není a pak se kolem těch špinavých bot batolily děti

V bytovce bych nikdy nenechala boty venku. A ani to po mně nikdy žádný hostitel nechtěl.

  • Citovat
  • Upravit
1265
27.7.18 03:37
@lucenka píše:
V bytovce bych nikdy nenechala boty venku. A ani to po mně nikdy žádný hostitel nechtěl.

Jako proč, nechápu. Bydlíme na malý vesnici. A naopak by mě nikdy nenapadlo lézt někomu do bytu či baráku ve špinavých botech, kór když má batolata 8o ale tak proti gustu…sto lidí sto zvyků
My sami boty necháváme venku před dveřmi..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
lucenka
27.7.18 03:48
@Fonty píše:
Jako proč, nechápu. Bydlíme na malý vesnici. A naopak by mě nikdy nenapadlo lézt někomu do bytu či baráku ve špinavých botech, kór když má batolata 8o ale tak proti gustu…sto lidí sto zvyků
My sami boty necháváme venku před dveřmi..

třeba proto, že ty botY může někdo odnýst, něco do nich dát, oslinat je nějaký pes. A tedy moje dítě si hned za dveřmi v chodbě nikdy nehrálo. A pokud by mi to vadilo, tak poté, co se za dveřmi lidi zují a dají si boty na určené místo, tak se dané místo setře … otázka cca minuty.

  • Citovat
  • Upravit
1265
27.7.18 03:58
@lucenka píše:
třeba proto, že ty botY může někdo odnýst, něco do nich dát, oslinat je nějaký pes. A tedy moje dítě si hned za dveřmi v chodbě nikdy nehrálo. A pokud by mi to vadilo, tak poté, co se za dveřmi lidi zují a dají si boty na určené místo, tak se dané místo setře … otázka cca minuty.

Hned za vchodovými dveřmi je dětský pokoj, fakt pidi chodba a boty nikam odložit nejde, člověk by o ně zakopnul. Sice byt 120 metrů ale chodbička žalostná. Nicméně jsme až nahoře, psa nikdo nemá, takže boty venku, chápu že ve městě v paneláku to bude asi jinak. Spíš to beru tak že boty mají být odděleny od zbytku bytu, domu… což u nás nelze. Nechápu takový to pojď dál a nezouvej se. To dělají tcháni. Řeknou ať se nezouvame a přitom tam lítají děti. Takže to vždycky odmítnu a normálně se prezujeme do pantoflí

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
lucenka
27.7.18 04:12
@Fonty píše:
Hned za vchodovými dveřmi je dětský pokoj, fakt pidi chodba a boty nikam odložit nejde, člověk by o ně zakopnul. Sice byt 120 metrů ale chodbička žalostná. Nicméně jsme až nahoře, psa nikdo nemá, takže boty venku, chápu že ve městě v paneláku to bude asi jinak. Spíš to beru tak že boty mají být odděleny od zbytku bytu, domu… což u nás nelze. Nechápu takový to pojď dál a nezouvej se. To dělají tcháni. Řeknou ať se nezouvame a přitom tam lítají děti. Takže to vždycky odmítnu a normálně se prezujeme do pantoflí

To vážně máte všechny své boty venku na chodbě? 8o To musí vypadt fakt krásně :palec: :zed:
A i když je tedy hned za dveřmi vstup do pokojíku, tak se ta nečistota po příchodu návštěvy dá setřít během chvilinky.

  • Citovat
  • Upravit
5420
27.7.18 06:20

Dle mého jsi přecitlivělá. To u nás by si asi dostala infarkt :mrgreen: Já ale razím heslo, komu se to nelíbí, ať si prd.. políbí a naleze k nám. Omáčku zpět nedávám, jde automaticky psům..Můj partner je trošku čunča, takže se občas stane, že sáhne po mém ručníku, ale nedělám z toho tragedii, dám ho rovnou prat..kabelku, resp aktuálně batoh, nikde neválím a možná i kdybych někde položila, nevidim nic hrozného položit ho na stůl, přece ho nebudu valet doma se psy po zemi..a ruce? Myji před jídlem, či vařením, stejně by to s naším zvířectvem nemělo smysl…podle Vás bych se jich pak ani nesměla dotknout… :mrgreen: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1265
27.7.18 07:07
@lucenka píše:
To vážně máte všechny své boty venku na chodbě? 8o To musí vypadt fakt krásně :palec: :zed:
A i když je tedy hned za dveřmi vstup do pokojíku, tak se ta nečistota po příchodu návštěvy dá setřít během chvilinky.

Jo ty boty co zrovna nosíme jsou krásně srovnány v botníku…ty si asi jedna z místních rypalek co. To nemá cenu. Měj si boty třeba v posteli

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
817
27.7.18 07:32

Ano, podle me jsi zakladatelko precitlivela. Vadilo by mi jen vraceni jidla do hrnce, to nikdy nedelam, jidlo pak zkysne. Rucnik mame kazdy svuj, ale kdyz se utru do manzelovyho nebo naopak, vedu z toho nedelam. Kvetinac pocuranej od psa by mi vadil, psa nemame. Ale co mi prijde nechutny a vidim to u spousty lidi, je nechat se olizovat psem na pusu. Nastavi pusu a v ramci mazleni se nechaji tim psem olizovat, jakoze se pusinkuji a pes jim olizuje rty… To se mi zveda zaludek.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2505
27.7.18 07:34
@Fonty píše:
Jo ty boty co zrovna nosíme jsou krásně srovnány v botníku…ty si asi jedna z místních rypalek co. To nemá cenu. Měj si boty třeba v posteli

To nebude jen tak rýpání 8) Hele.. kdysi jsme si dokonce dávali za škaredého počasí na chodbu deku a hráli si tam se sousedkami… Měli jsme botník v bytě v chodbě, ale nebyl problém nechat boty i za dveřmi.. Dneska jak něco necháš za dveřmi, můžeš se s tím rozloučit.. o je fakt.. Krade se i co je zamčeno, tak proč by neukradl někdo to, co se jen tak nabízí… U nás v paneláku o 10 patrech někdo ukradl obraz :D:D:D jako fakt nějakému člověku stál trapas za obraz.. Nenaděláš nic. Pokud důvěřujete lidem v baráku, není problém. Každý to má jak chce.. ale přijdou mi to vše jako výmluvy. To s tou miniaturní chodbičkou apod.. I v mini chodbičce se dá udělat botník, i kdyby měl být někde nahoře.. Jako návštěva bych boty venku nenechala, to bych radši k takovému člověku nešla.. :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1265
27.7.18 07:51
@Andrea.Tom píše:
To nebude jen tak rýpání 8) Hele.. kdysi jsme si dokonce dávali za škaredého počasí na chodbu deku a hráli si tam se sousedkami… Měli jsme botník v bytě v chodbě, ale nebyl problém nechat boty i za dveřmi.. Dneska jak něco necháš za dveřmi, můžeš se s tím rozloučit.. o je fakt.. Krade se i co je zamčeno, tak proč by neukradl někdo to, co se jen tak nabízí… U nás v paneláku o 10 patrech někdo ukradl obraz :D:D:D jako fakt nějakému člověku stál trapas za obraz.. Nenaděláš nic. Pokud důvěřujete lidem v baráku, není problém. Každý to má jak chce.. ale přijdou mi to vše jako výmluvy. To s tou miniaturní chodbičkou apod.. I v mini chodbičce se dá udělat botník, i kdyby měl být někde nahoře.. Jako návštěva bych boty venku nenechala, to bych radši k takovému člověku nešla.. :zed:

To nejsou výmluvy. Mě prostě přijde lepší špinavý boty nechat za dveřmi. Doma v chodbě botník máme ale tam jsou boty čisté co se zrovna nenosí. Nevidím v tom rozdíl. Nechápu proč si tahat domů boty v kterých slapu venku po zemi. Leda kvůli zlodějům, což neresime tudíž se nepotřebuji vymlouvat a tahat si domů rozšlápnute kdeco :nevim: teď koukám s dětmi na pohádku a tam nosí boty i v domě :nevim: prostě to tak máme.. kdybych bydlela v paneláku o deseti patrech mluvím jinak ale jsme v bytovce o třech poschodích…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
31292
27.7.18 08:02

když čtu ten výčet v prvním příspěvku, tak mi většina z těch věcí přijde normální, nebo aspoň né nic odporného :nevim:
Mě by asi vadil ten květináč. Jako né že bych si myslela, že dítě chytne nějakou smrtelnou nemoc, ale že mi pes ochcává květináč :pocitac:
Tak a jdu si počíst, jak moc nechutné to připadá ostatním. Já mít takovou kámošku, tak si klepu na čelo a řeknu jí, že jestli s tim má problém, tak se můžeme scházet jen na hřišti, když je taková cíťa…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1338
27.7.18 08:02

Jsem ve věku vašich maminek a tchýní, nepočítám se mezi extra pořádné, rozhodně nevytírám a neutírám prach nijak často:), ale vše uvedené zakladatelkou by mi vadilo stejně jako jí. Umýt si ruce, když přijdu zvenku je snad základ hygieny, dělám to automaticky doma a i když přijdu na návštěvu. Vracet jídlo z talířů zpět do mísy? Strašný..Olízanou lžičku zpět do hořčice, tatarky-nechutný, atd… měla bych problém tam dítě na hlídání dát..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová