Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Nikdo tě nenutí, abys dávala dítě na hlídání k babičce, dědovi. Zaplať si chůvu a máš po starostech, když ti to tak děsně vadí. Ještě bych chtěla slyšet, jak děcku vysvětlíš, proč nesmí k babi.....
@lucenka píše:
Ty fakt nutíš návštěvy zouvat se venku na chodbě? To ještě někdo dělá? Kor, když pak u sebe v chodbě má podlahu, kterou má za minutu setřenou?Jinak zakladatelko přeháníš. Nic z toho mi nepřijde tragickýho.
Tak my třeba máme chodbu fakt malou v bytovce a návštěva se musí zout venku. Problém s tím má jen moje matka která se obáva že ji někdo ukradne její drahý botky.. takže ji většinou dám boty do vany protože místo není a pak se kolem těch špinavých bot batolily děti
@Fonty píše:
Tak my třeba máme chodbu fakt malou v bytovce a návštěva se musí zout venku. Problém s tím má jen moje matka která se obáva že ji někdo ukradne její drahý botky.. takže ji většinou dám boty do vany protože místo není a pak se kolem těch špinavých bot batolily děti
V bytovce bych nikdy nenechala boty venku. A ani to po mně nikdy žádný hostitel nechtěl.
@lucenka píše:
V bytovce bych nikdy nenechala boty venku. A ani to po mně nikdy žádný hostitel nechtěl.
Jako proč, nechápu. Bydlíme na malý vesnici. A naopak by mě nikdy nenapadlo lézt někomu do bytu či baráku ve špinavých botech, kór když má batolata
ale tak proti gustu…sto lidí sto zvyků
My sami boty necháváme venku před dveřmi..
@Fonty píše:
Jako proč, nechápu. Bydlíme na malý vesnici. A naopak by mě nikdy nenapadlo lézt někomu do bytu či baráku ve špinavých botech, kór když má batolataale tak proti gustu…sto lidí sto zvyků
My sami boty necháváme venku před dveřmi..
třeba proto, že ty botY může někdo odnýst, něco do nich dát, oslinat je nějaký pes. A tedy moje dítě si hned za dveřmi v chodbě nikdy nehrálo. A pokud by mi to vadilo, tak poté, co se za dveřmi lidi zují a dají si boty na určené místo, tak se dané místo setře … otázka cca minuty.
@lucenka píše:
třeba proto, že ty botY může někdo odnýst, něco do nich dát, oslinat je nějaký pes. A tedy moje dítě si hned za dveřmi v chodbě nikdy nehrálo. A pokud by mi to vadilo, tak poté, co se za dveřmi lidi zují a dají si boty na určené místo, tak se dané místo setře … otázka cca minuty.
Hned za vchodovými dveřmi je dětský pokoj, fakt pidi chodba a boty nikam odložit nejde, člověk by o ně zakopnul. Sice byt 120 metrů ale chodbička žalostná. Nicméně jsme až nahoře, psa nikdo nemá, takže boty venku, chápu že ve městě v paneláku to bude asi jinak. Spíš to beru tak že boty mají být odděleny od zbytku bytu, domu… což u nás nelze. Nechápu takový to pojď dál a nezouvej se. To dělají tcháni. Řeknou ať se nezouvame a přitom tam lítají děti. Takže to vždycky odmítnu a normálně se prezujeme do pantoflí
@Fonty píše:
Hned za vchodovými dveřmi je dětský pokoj, fakt pidi chodba a boty nikam odložit nejde, člověk by o ně zakopnul. Sice byt 120 metrů ale chodbička žalostná. Nicméně jsme až nahoře, psa nikdo nemá, takže boty venku, chápu že ve městě v paneláku to bude asi jinak. Spíš to beru tak že boty mají být odděleny od zbytku bytu, domu… což u nás nelze. Nechápu takový to pojď dál a nezouvej se. To dělají tcháni. Řeknou ať se nezouvame a přitom tam lítají děti. Takže to vždycky odmítnu a normálně se prezujeme do pantoflí
To vážně máte všechny své boty venku na chodbě?
To musí vypadt fakt krásně
![]()
A i když je tedy hned za dveřmi vstup do pokojíku, tak se ta nečistota po příchodu návštěvy dá setřít během chvilinky.
Dle mého jsi přecitlivělá. To u nás by si asi dostala infarkt
Já ale razím heslo, komu se to nelíbí, ať si prd.. políbí a naleze k nám. Omáčku zpět nedávám, jde automaticky psům..Můj partner je trošku čunča, takže se občas stane, že sáhne po mém ručníku, ale nedělám z toho tragedii, dám ho rovnou prat..kabelku, resp aktuálně batoh, nikde neválím a možná i kdybych někde položila, nevidim nic hrozného položit ho na stůl, přece ho nebudu valet doma se psy po zemi..a ruce? Myji před jídlem, či vařením, stejně by to s naším zvířectvem nemělo smysl…podle Vás bych se jich pak ani nesměla dotknout…
![]()
@lucenka píše:
To vážně máte všechny své boty venku na chodbě?To musí vypadt fakt krásně
![]()
A i když je tedy hned za dveřmi vstup do pokojíku, tak se ta nečistota po příchodu návštěvy dá setřít během chvilinky.
Jo ty boty co zrovna nosíme jsou krásně srovnány v botníku…ty si asi jedna z místních rypalek co. To nemá cenu. Měj si boty třeba v posteli
Ano, podle me jsi zakladatelko precitlivela. Vadilo by mi jen vraceni jidla do hrnce, to nikdy nedelam, jidlo pak zkysne. Rucnik mame kazdy svuj, ale kdyz se utru do manzelovyho nebo naopak, vedu z toho nedelam. Kvetinac pocuranej od psa by mi vadil, psa nemame. Ale co mi prijde nechutny a vidim to u spousty lidi, je nechat se olizovat psem na pusu. Nastavi pusu a v ramci mazleni se nechaji tim psem olizovat, jakoze se pusinkuji a pes jim olizuje rty… To se mi zveda zaludek.
@Fonty píše:
Jo ty boty co zrovna nosíme jsou krásně srovnány v botníku…ty si asi jedna z místních rypalek co. To nemá cenu. Měj si boty třeba v posteli
To nebude jen tak rýpání
Hele.. kdysi jsme si dokonce dávali za škaredého počasí na chodbu deku a hráli si tam se sousedkami… Měli jsme botník v bytě v chodbě, ale nebyl problém nechat boty i za dveřmi.. Dneska jak něco necháš za dveřmi, můžeš se s tím rozloučit.. o je fakt.. Krade se i co je zamčeno, tak proč by neukradl někdo to, co se jen tak nabízí… U nás v paneláku o 10 patrech někdo ukradl obraz ![]()
![]()
jako fakt nějakému člověku stál trapas za obraz.. Nenaděláš nic. Pokud důvěřujete lidem v baráku, není problém. Každý to má jak chce.. ale přijdou mi to vše jako výmluvy. To s tou miniaturní chodbičkou apod.. I v mini chodbičce se dá udělat botník, i kdyby měl být někde nahoře.. Jako návštěva bych boty venku nenechala, to bych radši k takovému člověku nešla.. ![]()
@Andrea.Tom píše:
To nebude jen tak rýpáníHele.. kdysi jsme si dokonce dávali za škaredého počasí na chodbu deku a hráli si tam se sousedkami… Měli jsme botník v bytě v chodbě, ale nebyl problém nechat boty i za dveřmi.. Dneska jak něco necháš za dveřmi, můžeš se s tím rozloučit.. o je fakt.. Krade se i co je zamčeno, tak proč by neukradl někdo to, co se jen tak nabízí… U nás v paneláku o 10 patrech někdo ukradl obraz
jako fakt nějakému člověku stál trapas za obraz.. Nenaděláš nic. Pokud důvěřujete lidem v baráku, není problém. Každý to má jak chce.. ale přijdou mi to vše jako výmluvy. To s tou miniaturní chodbičkou apod.. I v mini chodbičce se dá udělat botník, i kdyby měl být někde nahoře.. Jako návštěva bych boty venku nenechala, to bych radši k takovému člověku nešla..
To nejsou výmluvy. Mě prostě přijde lepší špinavý boty nechat za dveřmi. Doma v chodbě botník máme ale tam jsou boty čisté co se zrovna nenosí. Nevidím v tom rozdíl. Nechápu proč si tahat domů boty v kterých slapu venku po zemi. Leda kvůli zlodějům, což neresime tudíž se nepotřebuji vymlouvat a tahat si domů rozšlápnute kdeco
teď koukám s dětmi na pohádku a tam nosí boty i v domě
prostě to tak máme.. kdybych bydlela v paneláku o deseti patrech mluvím jinak ale jsme v bytovce o třech poschodích…
když čtu ten výčet v prvním příspěvku, tak mi většina z těch věcí přijde normální, nebo aspoň né nic odporného ![]()
Mě by asi vadil ten květináč. Jako né že bych si myslela, že dítě chytne nějakou smrtelnou nemoc, ale že mi pes ochcává květináč ![]()
Tak a jdu si počíst, jak moc nechutné to připadá ostatním. Já mít takovou kámošku, tak si klepu na čelo a řeknu jí, že jestli s tim má problém, tak se můžeme scházet jen na hřišti, když je taková cíťa…
Jsem ve věku vašich maminek a tchýní, nepočítám se mezi extra pořádné, rozhodně nevytírám a neutírám prach nijak často:), ale vše uvedené zakladatelkou by mi vadilo stejně jako jí. Umýt si ruce, když přijdu zvenku je snad základ hygieny, dělám to automaticky doma a i když přijdu na návštěvu. Vracet jídlo z talířů zpět do mísy? Strašný..Olízanou lžičku zpět do hořčice, tatarky-nechutný, atd… měla bych problém tam dítě na hlídání dát..
Ty fakt nutíš návštěvy zouvat se venku na chodbě? To ještě někdo dělá? Kor, když pak u sebe v chodbě má podlahu, kterou má za minutu setřenou?
Jinak zakladatelko přeháníš. Nic z toho mi nepřijde tragickýho.