Sobecká a nepořádná tchýně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
luciana2602
Závislačka 3135 příspěvků 14.10.14 16:47
Sobecká a nepořádná tchýně

Ahoj,
chci se poradit, nebo možná najít útěchu??
Bydlíme s přítelem v jeho domě a v podkroví bydlí jeho máma-máme společnou kuchyň a koupelnu.Ze začátku vše bylo fajn, uklízela po sobě, vařila si, byla fajnová..
Poslední rok jde ale vše do kytek, dělá po baráku nepořádek, chybí jí základní návyky např. když se vykoupu, vypláchnu po sobě vanu atd…
Přes rok nešáhla ve společných prostorách na práci, nevytře, neumyje koupelnu, neuvaří :zed: Ráda uvařím, upeču nějakou dobrotu, ale to, co ukuchtím, běžně ani neochutnám, protože dělá noční nálety na lednici a vše, pardon, sežere..Ano, jsem sice doma na nemocenské, ale mám rizikové těhotenství a opravdu odmítám dělat služku a kuchařku a denodenně stát u plotny a vyvářet dospělé ženské aby ve finále neměl ani oběd druhý den do práce můj chlap…
nechci dělat zlou krev, tak se k tomu moc nevyjadřuju, ale když ve mě bouchnou saze, lítá všechno kolem..Přítele už to taky štve, ale vždy to komentuje tím, že to nemá smysl jí něco vyčítat.. Vždycky to dopadne stejně, nafoukne si hubu,14 dní s náma nemluví a neuklidí po sobě ani talíř do dřezu.. :pocitac:
Už nevím, co s tim mám dělat.. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Boudová
Kelišová 6076 příspěvků 2 inzeráty 14.10.14 16:49

Dům je přítele nebo mamky?

luciana2602
Závislačka 3135 příspěvků 14.10.14 16:51

Přítele

Boudová
Kelišová 6076 příspěvků 2 inzeráty 14.10.14 16:53

A rozumně se s ní promluvit nedá?

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 14.10.14 16:56

Ty bys mela spat pokud mas rizikove a ne se mordovat u plotny a resit tchyni… Ja mela podobnou situaci ale dum byl jeji :(

luciana2602
Závislačka 3135 příspěvků 14.10.14 16:56

Dá, funguje to max. týden a pak je to zase uplně stejný :-(

jarynek
Kecalka 314 příspěvků 14.10.14 16:56

Já jsem měla to samé s tchánem. Wc zes**né, v kuchyni bordel, v koupelně bordel, všude se válející špinavé (opravdu hodně špinavé) prádlo. Pomohlo se odstěhovat :-)

luciana2602
Závislačka 3135 příspěvků 14.10.14 17:00

@Halibar Jsem na rizikovém preventivně, v prosinci jsem přišla o miminko ve 36tt.tak mě dr. šoupla na rizikovku s tím, že odmítá riskovat, že se tomuhle škvrněti něco stane..ale lítat s hadrem denodenně opravdu odmítám..

evill
Závislačka 3775 příspěvků 14.10.14 17:00

Odstěhovat sebe nebo matku. Nic jiného nepomůže.

luciana2602
Závislačka 3135 příspěvků 14.10.14 17:02

@jarynek nechci dávat chlapovi nůž na krk, že buď já nebo ona, ale jinak to asi nedopadne…Barák je přítele, takže my se stěhovat nebudem..

Boudová
Kelišová 6076 příspěvků 2 inzeráty 14.10.14 17:06

Tak to tě asi fakt můžem místo rad jedině litovat :-/ mě by mrdlo.

Halibar
Kelišová 6354 příspěvků 14.10.14 17:07

@luciana2602 Je mi velmi líto co se ti stalo :( ted mi tva tchyne pripada jeste sobectejsi. Bych ji servala na tri doby…
A vanu po sobe i desinfikuju :D to, ze jsem ji po sobe nemyla, jsem delala ve 13 :D

Kassy
Závislačka 3301 příspěvků 14.10.14 17:09

Pokud je dům přítele, na základě čeho tam jeho matka bydlí? Má věcné břemeno nebo nájemní smlouvu? Nebyl náhodou dům původně její? Nebo si ho přítel postavil za svoje a matku tam má na dobré slovo?
Za předpokladu, že dům je opravdu přítelův, jestli to jen trochu jde, oddělila bych domácnosti. Pokud matka nerespektuje pravidla slušného soužití, tak jí bude místo kuchyně muset stačit stůl s elektrickou dvojplotýnkou. Lednička se dá dát i do jejího pokoje a svou si třeba zamykejte, když to jinak nepůjde. Zároveň s tím řešit, proč došlo ke změně, když dřív to fungovalo - nemá matka zdravotní problémy, deprese nebo něco takového? Nezměnila třeba práci a není teď unavenější než dřív? Pokud ani nějaký rozumný rozhovor a třeba soupis pravidel domácnosti vyvěšený na té ledničce nepomůže, uvažovala bych o odstěhování nebo vystěhování matky. Mít spolubydlícího, který jen přidělává práci a dělá dusno, to je na houby, i když je to rodina.
Každopádně řešit by to s ní měl spíš přítel než ty. A vše samozřejmě za předpokladu, že dům je OPRAVDU jeho, tedy že si ho postavil nebo koupil za vlastní peníze nebo vlastníma rukama. Jestli ho dostal od maminky darem a ona v něm prožila celý život, tak je vaše pozice dost blbá, vystěhovat ji by byla rána pod pás, nezbylo by vám, než se odstěhovat sami.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 14.10.14 17:10

A kolik je tchýni, manžel/partner zemřel? Nebo je rozvedená? Má kamarádky? Jestli to není počátek třeba deprese, osamělost, ztráta životního směru, vyhoření… Třeba by jí pomohl psycholog

jarynek
Kecalka 314 příspěvků 14.10.14 17:11

@luciana2602 my jsme se s manželem hádali jen kvůli němu. Chápala jsem, že je to jeho otec, ale co je moc, to je moc. Pořád si stěžoval, že je starý, nemocný, hluchý, slepý, nic se nezměnilo a bylo by jen hůř!

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Kuneš s Kloubkovou: Chtěli posunout vztah, namísto toho přišel rozchod

Ještě loni, když se choreograf Václav Kuneš stal novým porotcem taneční... číst dále >

Vrba a Limba ven! Fanoušci fotbalové Plzně po nezdarech vyhánějí klubové ikony

Druhá prohra v řadě a propastná devítibodová ztráta na vedoucí Slavii. Šance... číst dále >