Sociálna fóbia

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sasanka24
Nováček 3 příspěvky 09.06.19 19:15
Sociálna fóbia

Ahojte, dúfam, že nevadí, že som slovenka. Žijem v Česku spolu s priateľom, budem mať 29 rokov čo nevidieť. Založila som si tu účet nakoľko mám trápenie a chcela by som sa takto cez písmenká vyrozprávať. Myslím, že mám sociálnu fóbiu. Veľmi ma to trápi, obmedzuje to môj život. Ide o to že sa strašne hanbím byť v spoločnosti iných ľudí. Cítim sa veľmi nepríjemne v spoločnosti ľudí. Dnes som bola s priateľom vonku, v meste boli akýsi pouličný umelci, stánky a tak sme sa tam boli pozrieť. Cítila som sa veľmi zle, hanbila som sa za seba, neustále som mala v hlave myšlienky, že každý na mňa pozerá, hanbila som sa za seba, za svoje oblečenie, za svoje vlasy.. chcela som odtiaľ čo najrýchlejšie zmiznúť. Dokonca som mala problém dať nejaké drobné do klobúka po vystúpení. Proste psycho. Žijem s priateľom už pol roka v Čechách, doteraz som si nenašla prácu, neviem si predstaviť ísť na pohovor, mám trému a stresy už len pri pomyslení na to. Cítim sa absolútne neschopná, nepoužiteľná, ako jedna veľká nula. Tento problém sa so mnou ťahá už od detstva. Nikomu som sa s tým nezdôverila, dokonca ani priateľ netuší, že sa tak strašne hanbím. Niekedy sa s ním schválne pohádam, len aby sme neišli do kina napríklad alebo niekam kde je veľa ľudí. Bojím sa že ma ľudia budú ohovárať, rozprávať o mne, bojím sa že sa strápnim, tak veľmi by som chcela byť ako druhí, vedieť povedať a presadiť svoj názor, byť spontánna, nehanbiť sa. Zdá sa mi to ako nedosiahnuteľný sen. Mám stresy keď mám vstúpiť do miestnosti plnej ľudí, nedajbože niečo objednať keď sme napríkad v reštaurácií. Nenávidím sa fotiť, na fotkách vyzerám vždy príšerne. Prežívam muky keď viem, že sa na mňa niekto pozerá, nedajbože ak je tých ľudí viac. Rozmýšľala som aj nad psychológom, ale k nemu sa tiež hanbím ísť, preto som sa rozhodla napísať to sem. Dúfam, že ma pochopíte a prípadne poradíte, ozaj už neviem čo ďalej, ako z toho von. Viem, že v tomto svete to ľudia ako ja majú veľmi ťažké, a viem že ak chcem žiť a nielen prežívať musím sa tomuto problému postaviť :,(

Reakce:
Renca8
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 09.06.19 19:46

Mozna by to chtelo zapracovat na svym sebevedomi a zacit si verit a mit se raca takova jaka jsi

brumi
Kelišová 6677 příspěvků 09.06.19 19:46

Klidně napiš zprávu ;)

Renca8
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 09.06.19 19:47

Necetla jsem to cele, ale jinak taky nemam rada shluk vice lidi…

Ou
Echt Kelišová 7685 příspěvků 09.06.19 19:51

Vstup do psychoterapie a nauč se svoje úzkosti zvládat s průvodcem, který ti tu cestu usnadní.

mayunka
Zasloužilá kecalka 643 příspěvků 09.06.19 20:09

Doporučuji na facebooku skupinku Panická porucha a agorafobie.

sasanka24
Nováček 3 příspěvky 09.06.19 20:10

Ešte dodám, že mám dvoch bratov-dvojičky, a bohužiaľ majú ten samý problém. Ale u nich je to ešte oveľa horšie.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 20:19

Ahoj jako prvni se urcite sver priteli muj pritel ma to same. Socialni fobii. Podobne jak popisujes. Dokud jsem to nevedela byla jsem casto nastvana a nevedela proc nikam nechce jit. Proc je vse pro nej problem. Bylo to na rozchod. Myslela jsem zer vse dela schvalne. Ale pak mi to rekl. Popovidali jsme si o tom ja to vice pochopila jsem tolerantnejsi a spolu tomu celime a pracujeme na tom. Mozna psycholog by ti take pomohl ale zaklad je to svemu priteli rict. Anonym osobni info dekuji

cuky_ducky
Stálice 71 příspěvků 09.06.19 22:27

Ahoj, máš pravdepodobne fakt, bohužiaľ, psychický problém, takže v prvom rade radím navštíviť odborníka, on ťa nebude súdiť, ver, že zažil už všeličo a nebudeš pre neho žiaden exemplár - pomože ti :). Kým sa odvážiš tak začni pracovať na svojej vnútornej pohode - keď niekam ideš, niekoľkokrát si zopakuj že sa na teba skutočne nikto nepozerá - je to totiž pravda, každý je primárne zahľadený do seba. Kúp si prípadne niečo pekné na seba - jednofarebné tričko, čiernu alebo hnedú sukňu, tým nič nepokazíš a budeš sa cítiť lepšie keď budeš mať zo seba dobrý pocit…keďže to máte v rodine viacerí, asi to bude pochádzať z niečoho čo ste zažili v detstve alebo z podmienok, v akých ste vyrastali, nik vás nenaučil mať sa rád a byť sebavedomí, nikdy však nie je pozde, tak do toho :) a zver sa priateľovi, pomože ti s tým.

Silvia.Minarik
Povídálka 28 příspěvků 10.06.19 07:21

Ty nemáš ráda sama sebe a nevěříš si, to je Tvůj problém. Jaký si měla dětství? Myslím, že právě tam pramení Tvůj problém, pravděpodobně ve výchově rodiče udělali chybu když píšeš, že stejný problém mají i Tvoji sourozenci. Rodiče Vás nenaučili milovat se, nenaučili Vás, že jste hodný lásky. Určitě bys měla zkusit psychoterapii. Jsi spoutána strachem a nevědomím vlastní hodnoty. :srdce: :srdce: :srdce:

Uživatel je onlinemalá_holka
Extra třída :D 11921 příspěvků 10.06.19 07:54

Určitě v tom nejsi sama :hug: Takových lidí je hodně :hug:

@Silvia.Minarik píše:
Ty nemáš ráda sama sebe a nevěříš si, to je Tvůj problém. Jaký si měla dětství? Myslím, že právě tam pramení Tvůj problém, pravděpodobně ve výchově rodiče udělali chybu když píšeš, že stejný problém mají i Tvoji sourozenci. Rodiče Vás nenaučili milovat se, nenaučili Vás, že jste hodný lásky. Určitě bys měla zkusit psychoterapii. Jsi spoutána strachem a nevědomím vlastní hodnoty. :srdce: :srdce: :srdce:

Tohle je úplně trefný a souhlasím s tím. Zkus toho psychologa.

dendishek
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 10.06.19 08:21

Také si myslím, že tento „problém“ pramení z dětství. Nedokážu si představit, jak se musíš cítit. Zní to šíleně. Asi bych také doporučila v prvé řadě komunikaci s přítelem. Poté si najít odborníka na psychoterapii. Případně mě ještě napadá kineziolog, a možná také meditace, aby sis začala uvědomovat své já a začít se vnímat jako skvělá osoba plná duševní a krásné energie.

Silvia.Minarik
Povídálka 28 příspěvků 10.06.19 10:30

Chci Ti ještě napsat aby jsi se zkusila vystavovat se situacím ve kterých se cítíš nepříjemně. Mohlo by to pomoci. Určitě bych ale zkusila tu psychoterapii, možná se dozvíš věci co jsi ani sama netušila. Jsem přesvědčena že to pramení z dětství. Také mi jako malé rodiče říkali „Nemluv tak nahlas, co si lidé pomyslí“, „Nedávej si k těm šatům růžové punčošky, co si lidé pomyslí“, „Musíš do kostela, co si lidé pomyslí“… Když dítě neustále poslouchá větu „co si lidé pomyslí“, začne mít pocit, že je velmi důležité co si lidé myslí. To je ale veliký omyl, a bohužel chyba rodičů, kteří si vůbec neuvědomují co říkají a jaký vliv to může na dítě mít. Chci Ti říct, že vůbec Tě nemusí zajímat co si kdo myslí, důležité je jenom to co si o sobě myslíš Ty sama. To co jsi o sobě myslíš, jak sama sebe vnímáš vysíláš do okolí a ani si to sama neuvědomuješ. Tedy to co si myslí druzí Tě skutečně zajímat nemusí, pokud nikomu neubližuješ. Já jela zrovna včera domů z večírku, když naproti cestě byla banda kluků a jeden z nich na mojí adresu poznamenal „Fúú, ona by se mě tedy nevešla do auta“ (narážel na mojí výšku, měřím 176 cm). Myslíš, že jsem si z toho dělala hlavu? Ani náhodou. Jsem hezká taká jaká jsem, jsem vysoká, vynikne na mě všechno, mám dlouhé nohy, dlouhé vlasy, jsem štíhlá. Musíš na sobě najít to dobré a hezké, vědět jaké máš přednosti, protože všichni je máme. Pak Ti hloupé poznámky, narážky nemůžou ublížit. Po zbytek života se s tím budeš potkávat a proto je důležité s tím něco dělat. Jsi originální, nikdo jako Ty na světe už není, jsi hodná lásky jako každá lidská bytost. Jsi ale otrokem strachu, alespoň teď určitě. Když chceš klidně mi písni zprávičku :*

nestarejtese
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 10.06.19 12:11

Také jsem byla taková a teď naopak sem jakoby pyšná..už se lidi nebojim a když má někdo něco proti mě a třeba mám pocit že se o mě třeba někdo baví, tak náhodim namyslnej pohled nebo tak něco a dělám ze sem úplně v klidu aa že sou mi úplně fuck. Potom o tom třeba trochu přemýšlím ale už si s tím nedelam starosti… samoZřejmě někdy se mi stane že spechám a oblecu si něco v čem se necitim a je mi podobně jako tobě, takže bych ti poradila at se v klidu než jdeš ven nachystas, pohodlně a hezky obleces, uceses a namalujes(jestli se malujes) tak jak se ti to líbí a abys vyšla s pocitem že ti to sluší a pak budeš naopak ráda chodit po ulicích i mezi lidi :)

Váš příspěvek
Reklama