Soudy o dítě... Poraďte

Napsat příspěvek
Velikost písma:
234
18.7.18 12:44
@Anonymní píše:
v pohodě, jen se ptám. Nerozumím totiž jedné věci - dokud není určený styk (to jsou hrozné výrazy 8o ), je to tak, že na dítě mají oba stejná „práva“. Čili pokud je ústní dohoda, nebo ani žádná není, tak v těch víceletých sporech se to řeší jak? Pochybuji že vždy předběžným opatřením, pokud nejde o bezpečí nebo zdraví dítěte…

Je-li svěřeno dítě do péče jednoho, tak se určí výživné pro druhého. Styk se bez návrhu neřeší, ledaže by o to jeden z rodičů požádal (třeba i později, když začnou problémy).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.18 12:52

@Lublrn napíšu to jinak - pokud není svěřeno dítě ani jednomu, prostě bez rozsudku, ale nefunguje dohoda - jeden z rodičů si postaví hlavu a začne ""půjčovat"" dítě druhém rodiči podle své vůle? Tomu se to samozřejmě nelíbí, začne soud, blabla, a pokud se táhne dlouho - jak se tedy řeší styk s rodiči, kdo to rozhodne, kdo dohlédne aby se dodržoval, dokud není konečný rozsudek proti kterému se nedá odvolat?

  • Citovat
  • Upravit
81486
18.7.18 13:04
@Anonymní píše:
v pohodě, jen se ptám. Nerozumím totiž jedné věci - dokud není určený styk (to jsou hrozné výrazy 8o ), je to tak, že na dítě mají oba stejná „práva“. Čili pokud je ústní dohoda, nebo ani žádná není, tak v těch víceletých sporech se to řeší jak? Pochybuji že vždy předběžným opatřením, pokud nejde o bezpečí nebo zdraví dítěte…

no, bud dohodou nebo předběžkama. nebo přetahováním.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81486
18.7.18 13:06
@Anonymní píše:
@Lublrn napíšu to jinak - pokud není svěřeno dítě ani jednomu, prostě bez rozsudku, ale nefunguje dohoda - jeden z rodičů si postaví hlavu a začne ""půjčovat"" dítě druhém rodiči podle své vůle? Tomu se to samozřejmě nelíbí, začne soud, blabla, a pokud se táhne dlouho - jak se tedy řeší styk s rodiči, kdo to rozhodne, kdo dohlédne aby se dodržoval, dokud není konečný rozsudek proti kterému se nedá odvolat?

předběžko.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.18 13:07

@Lama Lama aha…no, děkuji ale to je teda mazec. Můžu si někde najít, ať pořád neotravuju, za jakých podmínek se udělí předběžné opatření? Nebo to záleží na konkrétním soudci?

  • Citovat
  • Upravit
Černá vdova
18.7.18 13:07
@Černá vdova píše:
U nás to bylo do půl roku.

My jsme měli sporný rozvod, první soud od děti nic nevyřešil, pak jsem do dokopala do dohody a druhé jednání po dalších 3 měsících už bylo o potvrzení dohody. Jednání bylo tak na půl hodiny, soudce se ptal na pár věcí nás obou.

  • Citovat
  • Upravit
81486
18.7.18 13:16
@Anonymní píše:
@Lama Lama aha…no, děkuji ale to je teda mazec. Můžu si někde najít, ať pořád neotravuju, za jakých podmínek se udělí předběžné opatření? Nebo to záleží na konkrétním soudci?

no, musíš o něj zažádat. Tedy může i opatrovník nebo během soudu rozhodnout sám soud.
Podmínky určitě jsou, jejich výklad bude asi hodně individuální.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová