Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní píše:
v pohodě, jen se ptám. Nerozumím totiž jedné věci - dokud není určený styk (to jsou hrozné výrazy), je to tak, že na dítě mají oba stejná „práva“. Čili pokud je ústní dohoda, nebo ani žádná není, tak v těch víceletých sporech se to řeší jak? Pochybuji že vždy předběžným opatřením, pokud nejde o bezpečí nebo zdraví dítěte…
Je-li svěřeno dítě do péče jednoho, tak se určí výživné pro druhého. Styk se bez návrhu neřeší, ledaže by o to jeden z rodičů požádal (třeba i později, když začnou problémy).
@Lublrn napíšu to jinak - pokud není svěřeno dítě ani jednomu, prostě bez rozsudku, ale nefunguje dohoda - jeden z rodičů si postaví hlavu a začne ""půjčovat"" dítě druhém rodiči podle své vůle? Tomu se to samozřejmě nelíbí, začne soud, blabla, a pokud se táhne dlouho - jak se tedy řeší styk s rodiči, kdo to rozhodne, kdo dohlédne aby se dodržoval, dokud není konečný rozsudek proti kterému se nedá odvolat?
@Anonymní píše:
v pohodě, jen se ptám. Nerozumím totiž jedné věci - dokud není určený styk (to jsou hrozné výrazy), je to tak, že na dítě mají oba stejná „práva“. Čili pokud je ústní dohoda, nebo ani žádná není, tak v těch víceletých sporech se to řeší jak? Pochybuji že vždy předběžným opatřením, pokud nejde o bezpečí nebo zdraví dítěte…
no, bud dohodou nebo předběžkama. nebo přetahováním.
@Anonymní píše:
@Lublrn napíšu to jinak - pokud není svěřeno dítě ani jednomu, prostě bez rozsudku, ale nefunguje dohoda - jeden z rodičů si postaví hlavu a začne ""půjčovat"" dítě druhém rodiči podle své vůle? Tomu se to samozřejmě nelíbí, začne soud, blabla, a pokud se táhne dlouho - jak se tedy řeší styk s rodiči, kdo to rozhodne, kdo dohlédne aby se dodržoval, dokud není konečný rozsudek proti kterému se nedá odvolat?
předběžko.
@Lama Lama aha…no, děkuji ale to je teda mazec. Můžu si někde najít, ať pořád neotravuju, za jakých podmínek se udělí předběžné opatření? Nebo to záleží na konkrétním soudci?
@Černá vdova píše:
U nás to bylo do půl roku.
My jsme měli sporný rozvod, první soud od děti nic nevyřešil, pak jsem do dokopala do dohody a druhé jednání po dalších 3 měsících už bylo o potvrzení dohody. Jednání bylo tak na půl hodiny, soudce se ptal na pár věcí nás obou.
@Anonymní píše:
@Lama Lama aha…no, děkuji ale to je teda mazec. Můžu si někde najít, ať pořád neotravuju, za jakých podmínek se udělí předběžné opatření? Nebo to záleží na konkrétním soudci?
no, musíš o něj zažádat. Tedy může i opatrovník nebo během soudu rozhodnout sám soud.
Podmínky určitě jsou, jejich výklad bude asi hodně individuální.