Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@moof píše:
nemá to účinky při vdechování, určitě ne ze sousedova balkonu. Jen je to prostě cítit. Mně třeba smrdí muškáty, nemohla bych je mít na oknech. Vyrobit si sousedský spor kvůli pár kytkám na něčím balkoně mi přijde úsměvné, furt je to jen vonící (smrdící) kytka.
Souhlas
Jsou daleko horší věci co může soused dělat.
Blíže se problematice vlastnictví věnuje zákon č. 89/2012 Sb., který v § 1013 uvádí, že „vlastník (člen družstva) věci se musí zdržet všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku“.
JENŽE: je velice těžko prokazatelné jaká je skutečná únosná míra místním poměrům! ![]()
Tohle je prekérka i s kuřákama. Je to na dlouhé soudy které většinou k ničemu nevedou. Bohužel, prostě tohle je něco s čím se člověk bydlící ve společném domě musí smířit. Nebo jít do RD na venkov. On to pěstovat pro vlastní potřebu může.
Tráva mi voní, muškáty mi voní, všechno co roste mi voní…
Táta má trávy plnej skleník a nikdy mi to tam nějak nesnesitelně nesmrdělo, i když rozumím že je to asi dost individuální a záleží na citlivosti.
Nicméně, soused ti může dělat daleko větší pekla (osobní zkušenost). Ještě bych chápala kdyby ti tam hned vedla okna kde máš děti hulil skank, jinak moc ne, promiň
Pak snad jen studený hadr na hlavu. Prostě úskalí společného soužití v baráku se kterým prd uděláš
@nototo píše:
On to pěstovat pro vlastní potřebu může.
Tak jednoduché to není. Pěstovat se může konopí technické, ovšem nad 100m2 je třeba tuto skutečnost ohlásit. U konopí, které se do definice technického konopí nevejde (a to určitě sousedovo konopí nevejde) platí, že pokud se jedná o malé množství, nejedná se o trestný čin, ale o přestupek. Malé množství je 1-5 rostlin. Za pěstování malého množství hrozí přestupkové řízení a pokuta do výše 15 000 Kč.
@moof píše:
Tak jednoduché to není. Pěstovat se může konopí technické, ovšem nad 100m2 je třeba tuto skutečnost ohlásit. U konopí, které se do definice technického konopí nevejde (a to určitě sousedovo konopí nevejde) platí, že pokud se jedná o malé množství, nejedná se o trestný čin, ale o přestupek. Malé množství je 1-5 rostlin. Za pěstování malého množství hrozí přestupkové řízení a pokuta do výše 15 000 Kč.
Tak já to tady celý nečetla, nevím proč se zrovna to jeho do této definice nevejde. Předpokládala bych že dyž to má na balkone, moc toho tam mít nebude ![]()
@nototo píše:
Tak já to tady celý nečetla, nevím proč se zrovna to jeho do této definice nevejde. Předpokládala bych že dyž to má na balkone, moc toho tam mít nebude
protože technické konopí je s velmi nízkým obsahem THC (do 0,3 %). Takového konopí by byla třeba zhulit vagon, aby mělo nějaké účinky. No, vlastně je klidně možné, že soused pěstuje léčebné konopí, kde jde o obsah CBD. Teď už jsou na trhu semena léčebného konopí, kde THC je pod zákonnou normou. Takže třeba soused dělá mastičku nebo jiné výrobky pro manželku s roztroušenou sklerozou. V případě policejní kontroly pak prokáže, že se jedná o léčebné konopí a následný laboratorní rozbor toto potvrdí. A zakladatelka bude mít pouze rozhašené sousedské vztahy, kvůli menšímu než malému množství rostlin konopí.
@moof píše:
protože technické konopí je s velmi nízkým obsahem THC (do 0,3 %). Takového konopí by byla třeba zhulit vagon, aby mělo nějaké účinky. No, vlastně je klidně možné, že soused pěstuje léčebné konopí, kde jde o obsah CBD. Teď už jsou na trhu semena léčebného konopí, kde THC je pod zákonnou normou. Takže třeba soused dělá mastičku nebo jiné výrobky pro manželku s roztroušenou sklerozou. V případě policejní kontroly pak prokáže, že se jedná o léčebné konopí a následný laboratorní rozbor toto potvrdí. A zakladatelka bude mít pouze rozhašené sousedské vztahy, kvůli menšímu než malému množství rostlin konopí.
To já vím, táta pěstuje. Ale pozastavuji se nad tím, že si tady jsou všichni jistý, že to pak pálí (možná moje nepozornost, nečetla jsem to celé).
Upřímně i kdyby, dneska to není tak jednoduché. Ona to může nahlásit, ale není možné jen tak vniknout do jeho bytu a odebrat vzorek. Musí k tomu být uděleno potřebné povolení. Policie myslím nemá právo lézt jen tak do bytu (s vyjímkou kdy jde o život). Úplně jinak ti budou úřady přistupovat k malopěstiteli a úplně jinak k někomu kdo to má někde v halách ve velkém. Přičti fakt, že tady v čr všechno trvá 2 x déle… ![]()