Sousedův pes neustále štěká

Anonymní
26.2.20 20:22

Sousedův pes neustále štěká

Ahoj holky, mám na vás dotaz. Já nechci, abych vypadala jako necita, co nemá rád zvířata, ale já už prostě nemůžu. Náš soused, mimochodem pritelovo kolega z práce bydlí přímo pod námi. A vzhledem k tomu, ze mám panelák jak z papíru, vše se tady ozývá a jde slyšet fakt všechno. No k věci. Teda sousedův pes fakt neustále štěká. Ráno výdrž štěkat klidně 2h, odpoledne si jede klidně i 3h. Fakt i vkuse. A nejhorší je to kolem 18:00. To štěká klidně až do deseti. Opět bez přestávky. Trvá to poslední tři týdny, každej den. Nevím, jak to mám řešit, protože máme malýho syna, kterej chodí spát kolem sedmé a od té doby co se tohle děje, ho ten pes neustále budí, malej chodí celej protivnej spát až po desáté co ten pes konečně přestane stekat. Za ním jsem samozřejmě byla, bylo mu to úplně jedno + od té doby začal přítelovi v práci dělat naschvály. Už si stěžovali i sousedi, nahlásilo se to na úřad s tím, že s ním není žádná domluva. Řekli nám, že s tím nemůžou nic dělat protože ten pes neštěká po nočním klidu. Tak já teda nevím, co byste dělali? Mě občas přijde, že to ten chlap dělá naschvál, že toho psa utišuje až když vi, že je noční klid. Ale sakra na co by tohle někdo dělal? Já už jsem fakt bezradná, zbytek sousedů taky. Hlavně všichni skoro máme v paneláku děti malý, takže je to mazec.. prosím, poraďte.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

152
26.2.20 20:25

Tyjo, to tomu sousedovi nevadí, že mu tam 3h v kuse štěká pes? To je teda mazec. Nevím, co bych ti poradila, synovi sluchátka na uši? :-D Držím palce, ať se to vyřeší :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5418
26.2.20 20:35

A soused je doma, kdyz stekaji?

Příspěvek upraven 26.02.20 v 20:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
26.2.20 20:37

Toto jsem našla na netu: Hluční sousedé nebo vyjící pes v bytě – pomoci se domůžeme, pouze když překračují obvyklé poměry
Hlasitá hudba, dupání od sousedů, rozjívené hovory, vytrvale štěkající psi, či mňoukající kočky a podobné hluky – jak to vyřešit? Pokud nás zvuky obtěžují, ale nedosahují intenzity poškozující zdraví, můžeme situaci řešit prostřednictvím obecního úřadu či policie. Hluk pocházející ze sousedních bytů může být totiž přestupkem proti veřejnému pořádku nebo proti občanskému soužití.

V případě hluku od sousedů máte také možnost obrátit se na soud se žalobou, kterou budete požadovat, aby soused zabránil pronikání hluku do vašeho bytu. Soud žalobě vyhoví, pokud hluk přesahuje místní obvyklé poměry. Hledisko překročení zákonných limitů v tomto případě nehraje roli.

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5418
26.2.20 20:38

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 20:39

My to mame zase naopak, souseda psychouse.
Mame dva male pejsky, ktere skoro nestekaji.Jen pokud nekdo zazvoni. Vcera jsem zametala z vlastni iniciativy dum a omylem jsem si zabouchla. Bohuzel bylo 22.10. hod. Takze jsem zazvonila na dite, at mi otevre, psi samozrejme zastekali a dockali jsme se sprsky nadavek od souseda.Mela jsem zkazeny vecer…
Jsme tu novi a ziram, co tu zije cvoky..

• Nahlásit
  • Citovat
1930
26.2.20 20:40

My mame dum, ale soused ma psa, pes je vecne zavrenej v kotci, denne s nim obejde ulici a zase ho zavre, o vikendech je cca tak hodinu na zahrade. staci aby projelo auto, ja rozsvitila v koupelne, manzel delal neco v dilne tak ma pes zachvat, resi to cela obec, majitel vyhrozuje vzdy sekerou, kdyz si nekdo prijde stezovat…ted jak fouka tak se divim, ze si nevysteka plice, uz nam to jde na nervy ale soused magor :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
26.2.20 20:41

Něco dobrého na zub?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.20 20:43

@jannina1 většinou je. Hlavně teď poslední dva týdny má dovolenou a max. kam jde, jde nakoupit se svojí přítelkyní, vyvenčit toho psa a zase domů. (Nesleduju je, ale jeho přítelkyně je moje známá) :D. Mluvila jsem s ní o tom, ale ona s tím taky nic nezmohla, nebydlí spolu, spí tam akorát přes víkend, někdy přes týden. Tak nevím, no. Ji taky hned odbil

• Nahlásit
  • Citovat
5418
26.2.20 20:46
@Anonymní píše:
@jannina1 většinou je. Hlavně teď poslední dva týdny má dovolenou a max. kam jde, jde nakoupit se svojí přítelkyní, vyvenčit toho psa a zase domů. (Nesleduju je, ale jeho přítelkyně je moje známá) :D. Mluvila jsem s ní o tom, ale ona s tím taky nic nezmohla, nebydlí spolu, spí tam akorát přes víkend, někdy přes týden. Tak nevím, no. Ji taky hned odbil

To je zvlastni, vetsinou pes steka z nejakeho stresu nebo prehnane hlida, ale pana by mel poslechnout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 20:59

Taky jsem to zažil v paneláku, je to na nervy, naštěstí se po roce sousedi odstěhovali a konečně byl klid. Do té doby, než se přistěhovali nový nájemníci do přízemí a psa vykopli na balkon a tam si vesele štěkal, zejména v létě to bylo bezva, naštěstí už se taky odstěhovali a ještě zničili majiteli byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1042
26.2.20 21:03
@jannina1 píše:
To je zvlastni, vetsinou pes steka z nejakeho stresu nebo prehnane hlida, ale pana by mel poslechnout…

Podle zkušenosti ze strany psa mé matky, dodavám, že některý pes je prostě de.il a štěká i přes to, že majitel ho div nezavraždí zlostí.
Miluji hafany a mám sama dvě, ale radši žádného, než toho uřvaneho jezevcikovskeho ha.zla.
Je to noční můra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2499
26.2.20 22:48

Bych mu rekla, ze mu cokla vyvencim klidne, nez aby tam furt stekal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19440
26.2.20 23:00

Chapu, vzpominky na me tehotenstvi se prolinaji se vzpominkami na toho stekajiciho imbecila odnaproti :roll: jede od 7 od rana 2 hodiny, kdykoli nekdo projde, tak uplny zachvat (nastesti je ulice celkem klidna) a pak si da nasup odpoledne. Kez by mu praskly ty skrehotajici hlasivky, to je jak jehlou do mozku :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
26.2.20 23:02

Buď pořešit na schůzi, rozbít mu ciferník, nebo se odstěhovat. Bohužel jiné řešení není. Sousedka když pouštěla nahlas hudbu, shodil jsem jí jističe. Ale psa nevypneš.

Když se někdo rozhodne chovat domácí zvíře, základní pravidlo je, aby to neobtěžovalo ostatní. Bohužel majitelé si časem začnou říkat „ale vždyť je to jen jedno zaštěkání/hovínko/kousnutí… To přece zase tolik nevadí.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama