Společnost a znásilnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VitaminC
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 07.11.18 11:35
Spolecnost a znasilneni

Dneska jsem se namichla pri cteni zpravy o tom, jak si temer 60% cechu mysli, ze za znasilneni si muze zena sama. Ty duvody snad ani nemusim psat, to uz je takove klise. A pak, ze je feminismus prezitek, kdyz si vetsina populace mysli, ze by zeny nemely nosit kratkou sukni, jinak si rikaji o sex. Napadlo me zalozit tohle tema mozna pro feministky, co si nemysli, ze metoo je forma pomsty a taky pro vsechny zeny, co byly vystaveny sexualnimu obtezovani. Napadlo me, ze by se tato diskuze mohla stat takovym prehledem, co vse se zenam muze stat, treba si ji precte nekdo kompetentni nebo z ni najdeme reportaz na idnes.
Tak ja vykopavam.
Kdyz mi bylo 21, pracovala jsem jako servirka v hospode, kde jsem vecer zustavala sama, s kolegyni jsme se stridaly a obe pracovaly jen cast dne, jedna otvirala, jedna zavirala. V nasem penzionu jsme ubytovaly partu delniku, vecet chodili na pivo a jidlo. Dva z nich byli dost vytrvali, byli posledni, cekala jsem, az odejdou, abych mohla zamknout. Problem byl v tom, ze na pokoje se dostali pres zazemi restaurace. Hlavni vchod jsem zamkla, jeden z nich sel napred, ten druhy, ze bych chtel koupit jeste cigarety a zapalovac, zakecali jsme se, o tom co tu delaji a jak dlouho tu pracuju. Rikala jsem, ze uz bych si chtela jit lehnout a on, ze bychom mohli jit spolu a chytil me za bradavku. Velmi mirne jsem rikala, at toho necha, nechtela jsem se dostat do krizku se zakaznikem.. Ale on neprestal behem par sekund jsem mela polorozepnutou kosili a sundany cisnicky opasek, porad jsem myslela, ze je to jen takova sranda, druh flirtu. Bohuzel jsem mela dost velke kalhoty, ktere sly pretahnout i bez rozepnuti, takze najednou mel ruku v mych kalhotkach a rikal, ze jsem vlhka a ze se mi to bude libit. Trvalo to asi dalsich par sekund, nez mi doslo, ze kdyz budu stat jak primrazena, ze se stane neco, co nechci. On uz mel svuj penis v ruce, citila jsem ho na prirozeni. Najednou jsem zakricela, at vypadne, rozklepala se a zacala brecet. Lekl se, zacal mi nadavat, at nedelam drahoty a tlacil me ke zdi. Strcila jsem do nej a on me jeste stipl do bradavky a odesel. Dala jsem si cigaretu a volala kolegyni, at pro me prijde dolu. Spaly jsme taky na penzionu.
Po zbytek pracovniho tydne jsem je neobsluhovala a delala jen ranni. V patek odjeli. Vedela to jen kolegyne. Nikomu jsem to nerekla. Komu taky, kdyz se vlastne nic nestalo a kdyz jsem se nebranila. A kdyz jsem mela vystrih.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49051 příspěvků 07.11.18 11:38

Taky, jsem to posloucha,a taky mi to zarazilo. Jediné, čeho jsem se zachytila- říkali, že lidé byli dotazováni, zda se domnívají, že NĚKDY si může za znásilnění žena sama.
A na to bych asi i já musela s čistým svědomím odpovědět, že ani. Ty uváděné důvody už mi přišly fakt jako pakárna, jách bych měla na mysli spíš jiné. Nicméně než bych to fakt hodnotila, tak se zaměřila na metodiku výzkumu a způsob prezentace medii.
Ale tak jak to bylo podáno - je to šokující.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 07.11.18 11:41

@Lama Lama To by me teda zajimalo, kdy si za to muze zena sama.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 07.11.18 11:44

Tak, když se dělají nějaké studie, tak se tam hodnotí pravděpodobnost. Jakože když půjdu v noci někam sama přes tmavý park nebo jako ty jsi pracovala v noci sama, tím se zvýší pravděpodobnost případného sexuálního útoku. Tak jako pracovníci na benzínkách a pošťačky jsou zase častější obětí loupeže. Jsou to jen holá fakta. Co si myslí lidi, jestli nosit sukni je či není vhodné, je vedlejší. Rozhodně se u znásilnění nebude přihlížet k tomu, že ženská šla málo oděná, jako k polehčující okolnosti pro pachatele.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 07.11.18 11:46

@Kfětoslava Jde o to, ze kvuli takovemu mineni verejnosti to pak ty obeti nejdou ohlasit.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 07.11.18 11:46
@VitaminC píše:
@Lama Lama To by me teda zajimalo, kdy si za to muze zena sama.

Jezdila jsem stopem. Hodně, často a to i v noci. I jako ještě nedospělá. Kdyby mě tehdy někdo přetáhl, dalo by se říci, že jsem šla tomu dost naproti. Naštěstí jsem měla štěstí. Anebo když jde žena s neznámým mužem v hotelu na pokoj a myslí si, že si tam dají partičku kanasty? Taky jde tomu naproti, že ano. Ale pozor, opět to neznamená, že když žena jde na pokoj nebo stopuje, chce znásilnit. Ale chová se prostě rizikově.

zoidberg
Extra třída :D 11889 příspěvků 07.11.18 11:47

Jako že 60 % lidí si myslí, že se žena sama znásilnila? Ne asi, oni myslí, že tomu mohla zabránit. Je to jako když nechám otevřené auto dokořán a pak se budu divit, že mi jej někdo vykradl. Samozřejmě, že i tak byl spáchán trestný čin, ale třeba pojišťovna mi nic nezaplatí, protože jsem tomu napomohl.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 07.11.18 11:49
@VitaminC píše:
@Kfětoslava Jde o to, ze kvuli takovemu mineni verejnosti to pak ty obeti nejdou ohlasit.
Ženské to nejdou ohlásit z různých důvodů. Stydí se třeba i před rodinou, bojí se případné msty pachatele, je jim blbé o tom mluvit před policií, to by mi možná běželo hlavou jako oběti, ale rozhodně bych se nestyděla za to, že jsem šla v sukni nebo v noci.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 07.11.18 11:49

@Kfětoslava Rizikove chovani ale neni spoluzodpovednost.

Uživatel je onlineŠarlota4
Echt Kelišová 9849 příspěvků 07.11.18 11:50

Taky jsem to včera četla a byla nas…ná, prostě i když je žena mrcha a chlapa svádí a pak couvne není možné jí znásilnit. Prostě ne. I kdyby chodily ženy po ulici nahé - nikdo nemá právo si fyzický kontakt vynucovat násilím. Za žádných okolností.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 07.11.18 11:50

@zoidberg Jde o to, ze dle verejneho mineni, zena nese zodpovednost.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 07.11.18 11:51

@Kfětoslava Ne, ten duvod je takovy, ze to okoli bude zpochybnovat, jestli nahodou nepila prilis mnoho a nebylo prilis malo oblecena.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49051 příspěvků 07.11.18 11:52
@VitaminC píše:
@Lama Lama To by me teda zajimalo, kdy si za to muze zena sama.

Tak řikam, záleží, jak je položená otázka. SAMA za to nikdy nemůže, protože jí musí někdo znásilnit.
Pokud je to položené tak, že za to mohla i ona, tak ano, dovedu si předtavit, že velmi malá, nevýznamná část tomu mohla přispět - kurva, jde na pokoj s klientem, on zaplatí, nadrženej, ona na poslední chvíli cukne. Neřikam, že za to může sama, on nic, ale podílala se na tom fest. :nevim: Samo, že se neznásilní sama a určit ě i na poslední chvíli měl chlap respektovat její nesouhlas.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49051 příspěvků 07.11.18 11:55
@VitaminC píše:
@zoidberg Jde o to, ze dle verejneho mineni, zena nese zodpovednost.

Ano, jsem ochotná připustit, že určiteém , byt velmi mizivém procentu, tu spoluzodpovědnos nese, byt je stále v porovnání s mírou zavinění toho pachatel nesrovnatelně men­ší.

lištička_z_prahy
Kecalka 122 příspěvků 07.11.18 11:55

No jo, jenže tyhle argumenty o rizikovém chování žen přesne ukazují na část problému.

Je považováno za rizikové pro ženu, když jde žena s mužem na pokoj, ale pro muže už to rizikové není. Lidi se zdesí, když holka stopuje, ale pro kluka to je ok, a tak dál…

Jasne, nikdo by nemel svému neštestí chodit naproti, na druhou stranu, tahle „prevence“ je dobrá jenom napůl. sice sníží šanci, že ženu bude nekdo obtežovat, ale jen proto, že k tomu není příležitost. to pomůže té konkrétní žene. správné by ale bylo, aby i kdyby příležitosti byly, aby ke znásilnení a obtežování nedocházelo, to by bylo nejlepší pro všechny.
Problém není rizikové chování žen, ale jednání pachatelů.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >