Reklama

Státní správa - práce s rozpočtem, dotacemi, kdo dělá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 11:31
Státní správa - práce s rozpočtem,dotacemi,kdo dělá?

Milé maminky, vy jste vždy studnice informací, vždy dobře poradíte, proto prosím o radu zvláště ty z vás, které pracují ve st. správě viz název tématu. Rozhodnu se podle vlastní hlavy, ale ráda bych slyšela názor z vaší praxe. Děkuji. Oml. se za anonym, osobní situace, osobní důvody.
Mám VŠ i praxi specifického charakteru, tudíž v oboru těžko hledám práci. Nyní pracuji na HPP pro firmu, kde rovnou oznámili, na rovinu, že chtějí provoz ukončit, počítám, že se budou chtít vyhnout placení odstupného. Beru to jak to je, nehodnotím je, konstatuji to jako fakt. Práce u soukromníků mě poučila o realitě.
Spíš ze zvědavosti jsem se účastnila výb. řízení do státní správy, i když šlo o pozici, kde nemám praxi a ani mé vzdělání problematiku nezahrnuje. Upřímně, nic o tom nevím. Řízení jsem z několika desítek uchazečů vyhrála. Jsem z toho ale na rozpacích, protože se jedná o přípravu podkladů pro návrh státního rozpočtu a kontrolu užití fin. prostředků, o čemž já nemám naprosto ponětí. Proč si mě vybrali, nevím, byli tam prý uchazeči s ryze ekonomickým vzděláním. Zřejmě měli důvody, které rozhodly, a já po tom pátrat nebudu. Úspěch mě zahřál u srdce. Ale:
Pracuje některá s touto agendou?
Upozornili mě, že budu muset dělat úřednické zkoušky atd. Která z vás je prosím dělala? Jak je to náročné z vašeho pohledu? Když je neudělám, propustí mě?
Otazník by pro mne byl s platem, kolik let by mi započítali praxe, protože řadu let jsem pracovala na živn. list, nikdy ve státní správě, a hlavně vždy na neekonomické pozici.
Ví prosím některá co a jak se může a nemůže započítat?
V neposlední řadě teď mi běží smlouva na HPP, lékař mi sdělil, že by rád, abych šla cca na 2 měsíce na neschopenku a jela do lázní, už dlouho mi to doporučuje, ale nenutí mě k termínu. Když půjdu teď jako zaměstnanec současné firmy, budu mít ne vysokou, ale slušnou nemocenskou, což nevím kolik by bylo z platu ve st. správě (jsem bez partnera, nemám druhý příjem, musím počítat).
St. správa mě láká stabilitou, jistotami, není mi 20, musím přemýšlet víc co bude než když jsem byla mladší. Hlavně jsou tam fajn lidi, jak jsem při řízení poznala, aspoň z toho co jsem letmo mohla jejich jednání poznat, nedá se to srovnat s tvrdými pozicemi ve firmách, kde jsem v soukromé sféře byla.
Jsem tedy na rozpacích jak se rozhodnout, protože práce ve st. správě má samozřejmě fixní datum nástupu. Uvítám proto vaše osobní zkušenoti, spíš zkušenosti z praxe, než teoretické názory :-). Moc vám, holky, děkuji za názory a přeji hezký den! :kytka: :srdce: :*

Reklama

Reakce:

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 19.04.18 12:02

Neporadim :nevim: ale budu taky se zajmem sledovat odpovedi…

lucenka
Vesmírná mluvilka 31632 příspěvků 19.04.18 12:56

Na jaký úřad se hlásíš? Klidně napiš SZ… Strašně bude záležet na tom, jaké budeš mít kolegy. Ale to všude. Plat budeš mít tabulkový, takže žádný zázrak nečekej, po splnění úřednické zkoušky nějaké osobko. Obecná část zkoušky je v pohodě, zvláštní jsem naštěstí dělat nemusela, ale taky se to dá určitě zvládnout.

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 19.04.18 15:42

Praxi ti pravdepodobne neuznaji zadnou. pokud budes prijata na sluzebni misto, tj. rizeni bylo dle sluzebniho zakona, budes muset krome odbornych zkousek delat i vseobecne urednicke zkousky. osobni nedostanes, dokud je neslozis. zkusebni doba je ze zakona pul roku, kolektivni smlouvouto muze byt zkraceno. pokud zkousky neslozis do urcite doby, skonci ti sluzebni pomer. vse je popsano ve sluzebnim zakone.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 15:47

@nozu Dik.Proc se neuznava praxe v soukrome sfere? Co myslis odbornymi zkouskami? Rekli mi jen o urednickych…De­kuji moc :kytka:

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 19.04.18 16:48

Praxi by uznali, kdyby se tykala oboru sluzby na pozici, kterou budes zastavat. jinak asi ne. vzdy to zalezi na posouzeni personalistu. urednicke zkousky jsou dvojiho druhu. vseobecne, pokud nemas praxi ve statni sprave a odborne, ve tvem pripade ta ekonomika. na detaily se podivej do sluzebniho zakona. je tam popsano, za jakych podminek se ktery druh zkousky dela. ten by sis mela poradne procist v kazdem pripade. je tam dost vyhod, ale i dost omezeni pro statni uredniky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 16:49

Ahoj, tvorim a hlidam rozpocet na obrovskem urade, dela nas to sest. Pracuji i s dotacemi. Praxi mi unali ryze ekonomickou. Nevim co Te presne zajima, je to hodne o studovani zakonu a pocitani. A.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 16:54

Jo a zkousky mam jen odbornou zpusobilost - ekonomicka cast a vseobecna cast. Nepracuji ve sluzebnim pomeru. A.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 16:59

Dik vsem! ahojky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.18 17:05

A co delas ted anonymni? A.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 19.04.18 17:19

@nozu ahoj,já se vtírnu, pracuji ve s. správě, ale jiném oboru. Úřednickou zkoušku mám - písemnou a ústní část. Nejsem personalista, ale proč by kromě úřednické měla paní dělat další odbornou zkoušku? Vzdělání požadované na pozici doložila a podle služeb. zákona potřebuje tedy jen úřednickou zkoušku, ne?

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 19.04.18 20:24

@sabrinafrompra­gue možná to potřeba nebude. Proto stále opakuji, že je potřeba, aby se podívala do služebního zákona, jak to přesně je. Já také personalista nejsem a vycházela jsem z toho, že tazatelka psala o odborné úřednické zkoušce, o které jí řekli, že ji bude dělat. Osobně se zkouškami zkušenost nemám, při přechodu na služební zákon jsem splnila veškerou praxi a zkoušky jsem nedělala žádné. Ale jak píšu - úřednických zkoušek je víc druhů - všeobecná úřednická a odborná podle vykonávaného oboru služby.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 19.04.18 22:39
@nozu píše:
@sabrinafrompra­gue možná to potřeba nebude. Proto stále opakuji, že je potřeba, aby se podívala do služebního zákona, jak to přesně je. Já také personalista nejsem a vycházela jsem z toho, že tazatelka psala o odborné úřednické zkoušce, o které jí řekli, že ji bude dělat. Osobně se zkouškami zkušenost nemám, při přechodu na služební zákon jsem splnila veškerou praxi a zkoušky jsem nedělala žádné. Ale jak píšu - úřednických zkoušek je víc druhů - všeobecná úřednická a odborná podle vykonávaného oboru služby.

Ona nepíše nic o odborné úřednické zkoušce, píše, že bude dělat úřednické zkoušky, což je normální, a upřímně, neznám nikoho, kolem sebe, kdo by je neudělal, i třeba napodruhé :-).Takže není třeba tazatelku strašit. Na státní správu není potřeba být Einstein ani kandidát věd :-). Brát to zkrátka v pohodě :-)

nozu
Extra třída :D 11481 příspěvků 20.04.18 06:15

@sabrinafrompra­gue ok. pochop, ze ja tady akorat stale pisu vec, kterou ne kazdy vi, a to, ze jsou dva druhy urednicke zkousky. a vubec jsem nechtela strasit, ze zkousku neudela. jen jsem zase racionalne napsala, co by se stalo, kdyby ne.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama