Svatba samo pomocí...?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veru1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 13.11.18 20:11
Svatba samo pomocí...?

Maminky příští rok plánujeme s přítelem svatbu. Mám takový plán… chci jen poprosit o názor zda jít do toho takto, zda to měl někdo tak a nějaké postřehy, na co si dát pozor apod.
Plánujeme to v červnu. Máme mít v pronájmu levně mysliveckou chatu, je to celkem v místě bydliště. Je to bez spaní. Takže by se musel zařídit odvoz hostu domu večer. což jsou všichni asi 10-15km od místa. No měla bych mít kuchařku i s pomocnici. A jednoho čísnika. Oběd by vařila kuchařka. (vývar a svíčkova) Pak by bylo na stolech zákusky, koláče, korbačíky, jednohubky (pomazanku udělám den předem, dělala by pak kuchařka) cukroví (napeču předem) slané, atd atd a k večeru rauty řízečky (ty by dělala kuchařka), a pečené maso špalíky a vepřové (to bych naložila já den předem) k tomu tři saláty dva bych dělala já předem se sestrou, jeden můj tatka. Zákusky mi bude péct přítelkyně otce, dorty kamarádka z práce. Stoly mám v plánu připravit den předem se svědkyní. at v den svatby už jen se učešu namaluji. Uklid chaty se můžu provést v ponděli, chata se vrací až v útery ráno.
Nevím stále se bojím, dá se to zvládnout??? Finančně by to bylo určitě přijatelnější. Měli bychom asi 22 dospělých celkem a 15 děti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 4 inzeráty 13.11.18 20:15

Finančně to určitě vyjde lépe, máš tam, že spoustu věcí Ti udělá někdo jiný, což je super, ale osobně bych i část organizace nechala na někom jiném, ať se zbytečně tolik nestresuješ a pak nevypadáš strhaně, ptže si myslím, že i tak sis toho na sebe vzala dost :nevim: my měli svatbu jen se svědky a fotografkou, pak oběd v restauraci, česala mě kadeřnice, líčila kosmetička, takže já to měla fakt „bez práce“ ale když jsem uvažovala o větší svatbě, tak jsem si chtěla najmout koordinátorku ;) a tím neříkám, že si ji máš najmout taky, jen bych poprosila mamku, sestru, prostě rodinu, zda by nedohlédli na to a to :kytka:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 13.11.18 20:18

Česat se taky nechám, líčit ne. Jo budu muset zapřáhnout okolí :D. Na uklid naštěstí budu mít mamku a sestru. Nevím bojím se všeho. I těch nákupu předem atd.
A netuším jak vyřeším hudbu zatím.

Planetka85
Kecalka 260 příspěvků 13.11.18 20:20

@Veru1987 Taky si myslim, ze sis toho nabrala azaz, lepsi by bylo jeste neco delegovat dal nebo nekde objednat (usetrit na vsem za ty nervy nestoji) a jeste technicka - urcite to chce jeste jednoho cisnika navic… Pri roznaseni budou efektivni a potom muze jeden doplnovat stoly, druhy tocit pivo, nebo odmyvat nadobi, pripravovat kavu… Dva se urcite vyplati :-)

Paola21
Závislačka 3619 příspěvků 13.11.18 20:20
@Veru1987 píše:
Maminky příští rok plánujeme s přítelem svatbu. Mám takový plán… chci jen poprosit o názor zda jít do toho takto, zda to měl někdo tak a nějaké postřehy, na co si dát pozor apod.
Plánujeme to v červnu. Máme mít v pronájmu levně mysliveckou chatu, je to celkem v místě bydliště.Je to bez spaní. Takže by se musel zařídit odvoz hostu domu večer. což jsou všichni asi 10-15km od místa. No měla bych mít kuchařku i s pomocnici. A jednoho čísnika. Oběd by vařila kuchařka. (vývar a svíčkova) Pak by bylo na stolech zákusky, koláče, korbačíky, jednohubky (pomazanku udělám den předem, dělala by pak kuchařka) cukroví (napeču předem) slané, atd atd a k večeru rauty řízečky (ty by dělala kuchařka), a pečené maso špalíky a vepřové (to bych naložila já den předem) k tomu tři saláty dva bych dělala já předem se sestrou, jeden můj tatka. Zákusky mi bude péct přítelkyně otce, dorty kamarádka z práce. Stoly mám v plánu připravit den předem se svědkyní. at v den svatby už jen se učešu namaluji. Uklid chaty se můžu provést v ponděli, chata se vrací až v útery ráno.
Nevím stále se bojím, dá se to zvládnout??? Finančně by to bylo určitě přijatelnější. Měli bychom asi 22 dospělých celkem a 15 děti.

Proč se tam nedá přespat? Jinak my teda odvoz hostů nezařizovali, jak přijeli, tak i odjeli, holt řidiči nepili nebo pili tak, aby do odjezdu vystřízlivěli - případně ty nejvíc sťaté bych tam nechala přespat. Jinak zvládnou se to asi dá, otázkou je, kolik stojí ta kuchařka, pomocnice a číšník na ten den, jestli by nevyšlo pomalu levněji si dát někde oběd a jednohubky apod. si pak pořešit sama.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 13.11.18 20:23
@Paola21 píše:
Proč se tam nedá přespat? Jinak my teda odvoz hostů nezařizovali, jak přijeli, tak i odjeli, holt řidiči nepili nebo pili tak, aby do odjezdu vystřízlivěli - případně ty nejvíc sťaté bych tam nechala přespat. Jinak zvládnou se to asi dá, otázkou je, kolik stojí ta kuchařka, pomocnice a číšník na ten den, jestli by nevyšlo pomalu levněji si dát někde oběd a jednohubky apod. si pak pořešit sama.

Tam spaní není možné, je to myslivecká chata. Jen prostor se stoly. A veliká kuchyn. To zní taky zajímavě jet na oběd někam a pak se přemýstit do chaty. Ale zase budu mít kuchařku mamku od kamarádky, takže to nebudu mít drahé. a taky by se postarala i o večerní raut. Pečení masa, řízečky.

Uživatel je onlinePennya
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 6 inzerátů 13.11.18 20:27

Kamarádka to taky měla svépomocí na myslivně, sousedka pomohla s přípravou jídla na stul a pak si každý šel nabrat jako na rautu. Pití - co bylo studené bylo v lednici a každý si bral co chce. Kafe hned po obědu ještě vařila sousedka, a pak si taky každý uvařil sám. Bylo jim to i milejší si ho udělat sami protože se dělalo rozpustné, žádné presso které by udělal dávkovač. a fáákt to nikomu nevadilo. jako všechno v pohodě, jen se vyvaruj tomu že budeš večer mýt v kuchyni nádobí protože dochází čisté nebo protože prostě něco. :-D to jsme nevěstu tahali z kuchyně, měla blbý pocit že je asi špatně hostí, ale neboj, hosti si to kdyžtak opláchnou sami :-D

Paola21
Závislačka 3619 příspěvků 13.11.18 20:27
@Veru1987 píše:
Tam spaní není možné, je to myslivecká chata. Jen prostor se stoly. A veliká kuchyn. To zní taky zajímavě jet na oběd někam a pak se přemýstit do chaty. Ale zase budu mít kuchařku mamku od kamarádky, takže to nebudu mít drahé. a taky by se postarala i o večerní raut. Pečení masa, řízečky.

A ta pomocnice a číšník? Nevim ceny, ale děti toho tolik nesní a pro 22 dospělých ten oběd na tolik zase nevyjde v restauraci a ubude ti starostí.

smajlik345
Kecalka 491 příspěvků 13.11.18 20:30
@Veru1987 píše: Česat se taky nechám, líčit ne. Jo budu muset zapřáhnout okolí :D. Na uklid naštěstí budu mít mamku a sestru. Nevím bojím se všeho. I těch nákupu předem atd.
A netuším jak vyřeším hudbu zatím.

já byla na jedné oslavě kde oslavenkyně chtěla ušetřit. Tedy jsme obsluhovali my ( snachy a vnučky ) Byla to ta nejhorší oslava na světě.
Proto bych to nikdy neudělala příbuzným ani sobě. Že kvůli ušetření zapřáhnu okolí. Kdyby s něčím takovým přišel sourozenec ano pomohla bych asi bez keců, ale vnitřně by to ve mně vřelo.
Takže tohle ušetření peněz a místo toho vše organizovat, zapojovat lidí a neužít si vlastní svatbu bych nechtěla. Radši dám peníze ale s tím že svatbu si užijou všichni a nebudu v nervach jestli vše klapne tak jak má.

terinka4444
Hvězda diskuse 68521 příspěvků 13.11.18 20:30

No samozřejmě, že se to dí zvládnout. My tedy měli oběd v restauraci u hradu, kde byla svatba, pak jsme ale přejížděli jinam, kde jsme měli pronajatý sál s přilehlou kuchyní. Měla jsme dvě kuchařky, co připravovaly rauty, číšníka jsme neměli, to mi přišlo zbytečné, měli jsme jen barmana a lidi si chodili k němu na bar pro pití. Byla to rodina a kamarádi, nikdo nepotřeboval obsluhovat. V podstatě všechno bylo naše, za velkoobchodní ceny, takže si prostě vzali láhev s sebou ke stolu. Náš barman tedy míchal drinky, takže všichni v drtivé většině pili drinky a měli jsme sud piva, takže pivo. Krom svatebních dortů všechno pekla moje tchyně. Zvládlo se to naprosto v pohodě, bylo to perfektní a ještě to vyšlo na polovinu. Lidí jsme měli přes 60 dospělých.

Uživatel je onlinemedunka23
Kelišová 7144 příspěvků 13.11.18 20:32
@Veru1987 píše:

Objednej si ten oběd jinde, budeš mít míň nervů a kuchařka a číšník se ti na večerní raut bude hodit

terinka4444
Hvězda diskuse 68521 příspěvků 13.11.18 20:33

A k odvozu, měla jsem tři auta a tři řidiče, v pohodě zvládali odvážet. V podstatě také přátelé, vzdálenější, kteří byli na svatbě a nepili alkohol.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 13.11.18 21:04
@smajlik345 píše:
já byla na jedné oslavě kde oslavenkyně chtěla ušetřit. Tedy jsme obsluhovali my ( snachy a vnučky ) Byla to ta nejhorší oslava na světě.
Proto bych to nikdy neudělala příbuzným ani sobě. Že kvůli ušetření zapřáhnu okolí. Kdyby s něčím takovým přišel sourozenec ano pomohla bych asi bez keců, ale vnitřně by to ve mně vřelo.
Takže tohle ušetření peněz a místo toho vše organizovat, zapojovat lidí a neužít si vlastní svatbu bych nechtěla. Radši dám peníze ale s tím že svatbu si užijou všichni a nebudu v nervach jestli vše klapne tak jak má.

Tak to já chci tu kuchařku s pomocnici, a číšnika. Chci pro hosty pohodlí. Raději i dva čísniky. to bych nechtěla at hosté obsluhují. Chci ať si užiji všichni i já.

cverunka
Závislačka 2648 příspěvků 13.11.18 21:15

Budeš uhoněna a nebudeš vědět, co dřív. Neumím si představit péct cukroví na svoji svatbu a večer předem ještě dělat pomazanky. Ono se toho zařizování a často nějakých menších komplikací sejde dost i bez toho.Pokud si to chceš užít, nepeč, nechystej jídlo.

Bufanda
Kecalka 440 příspěvků 13.11.18 21:17

Já bych do tohohle nešla, svatbu si chci užít a ne se nervovat. První svatbu jsem měla asi 28 lidí, zamluvenou restauraci u zámku, jen jsme si akorát pro hosty připravili zábavní program. Druhou svatbu jsme měli asi o 15ti lidech, jen rodina, oběd v restauraci. Kamarádka měla větší svatbu, oběd v restauraci s rodinou, pak přesun do rekreačního objektu, kde jsme spali, prase apod. a musím říct, že i když měla pomoc, tak většinu času kolem toho litala sama. Pak mi řekla, že už by to takto neudělala, akorát stres, že si to neuzila.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >