Syn (3 roky) se neumí večer zklidnit

Anonymní
1.9.21 23:18

Syn (3 roky) se neumí večer zklidnit

Zdravím. Syn má 3 roky a nejspíš má autismus, to ještě na 100% nevíme. Brzo nás čeká vyšetření u psychiatra a psychologa tak uvidíme..
Poslední dobou je večer naprosto nezvladatelný. Z ničeho nic piští, skáče na posteli, řve… nedá se mu nic vysvětlit, ještě ani nemluví a nerozumí. Nedá se ho nijak uklidit, prostě jako vůbec nijak. Když odejdu z ložnice, hned brečí a chodí za mnou. To vždy po tom co se okoupe. Což je kolem 9 hodiny.
Vždy byl zvyklý že se okoupal, pustila se pohádka, mleko a usnul. Nebo počkal na mě až si dám sprchu. Ale teď? Pořád vyžaduje aby tu někdo byl. A do toho ten řev. V 11 hodin to fakt není ok a úplně mě to žere, kvůli sousedům.. Je extrémně hyperaktivní, fakt neunavitelný. Nechápu tohle období. Modlím se at je to už za námi.
Večer jsem byla zvyklá mít alespoň tu hodinku pro sebe a přítele ale teď? Ve 12 hodin usínám spolu se synem a přítel kolikrát spí v obýváku, jinak se syn zase rozjaší..
Včera i dnes jsem si ani tu sprchu nemohla dát, protože pak jak usne ve 12 hodin už prostě nemám sílu.
Prosím měl někdo podobný problém? Jak jste to vyřešili? Doktorka mi řekla, že prý syn bude muset možná brát nějaké prášky. Co si o tom myslíte? Je to vhodné pro tak malé dítě? Rodina na to má negativní názor, ale jestli to trošku pomůže… :nevim:
Jinak uspávání s knížkou a podobné věci u nás vůbec nefungují. U ničeho nevydrží.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6020
1.9.21 23:33

Neřeš to s rodinou, nýbrž s odborníky a přítelem. Pravděpodobně mít nějakou diagnózu bude, včetně těch léků, ale to nelze brát jako zlo přeci. Potřebuje evidentně odbornou pomoc. Jeví se mi i přetazeny a evidentně potřebuje rituály, které měl a teď nejdou pravděpodobně nahradit. Něco prostě budete muset najít. Je stále velmi malý. Co školka? Jak dlouho třeba spí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2760
2.9.21 06:53

Ahoj, na prasky mam takovy nazor, ze kdyz se to da zvladnout bez nich, tak nedavat. Kdyz je dite nezvladatelne, tak to urcite muze pomoci. Psychiatr neda prasky malemu diteti zbytecne. Jestli odpoledne nespi, tak v 9 hodin vecer uz musi byt pretazeny. Mate ranou peci? Co obrazkovy harmonogram dne, aby vedel, co bude nasledovat? Obrazkovy komunikacni system?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat