Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Asi Tě naštvu, ale neznám to ![]()
Mamka i tchýně jsou skvělé, do ničeho mi nemluví, občas se zeptají, třeba co už dávám jíst apod. Nutno ale říct, že jsme s manželem nastavili pravidla ještě před porodem: do porodnice až třetí den, v šestinedělí jezdíme na návštěvy my, ale doma návštěvy nepřijímáme, přepadovky ani později, o dárkách se poradit, nekupovat nic jen tak, rozhodně necpat peníze na plíny a podobné provozní věci - je to naše dítě a živíme si ho my, babičky a dědové mají sem tam rozmazlit, ale nesponzorovat atd. Ale samozřejmě jsme jim nedali seznam, ale normálně si s nimi v uvolněné náladě promluvili o tom, co by nás zbytečně stresovalo a chtěli bychom se tomu vyhnout. Těhotné nikdo neodporoval a pak už stačilo jen občas připomenout a respektují to. Když to tu občas čtu, mám fakt zlatou tchýni i mamku. ![]()
Tak to ze moje babicka priveze plinky nebo vlhceny ubrousky mi teda nevadi.
ale moje babicka s dedoujsoj v pohode ty si akorat pochovaj do niceho nemluvej. Maj uz 5 pravnoucat.. ale na zadny nezapomenou a urcite jim nebudu zakazovat aby malymu neco privezli.. samozrejne reknu ze si nemusej delat skoda ale kdyz chtej ![]()
Jinak s tema darkama souhlasim.. tchyne malymu porad neco kupuje.. je to od ni sice hezky ale vsechno to jsou zbytecne drahy a nevyuzity kraviny
a nepouci se
ikdyz reknu ze je to zbytecny at to nekupuje tak to koupi.. nevim jestli to dela schvalne ![]()
@a12 píše:
Uf uz rostu z toho jak porad posloucham nase deti to taky nemeli/meli (podle toho co) a zijou
ale to je přece pravda, uvidíš, taky to budeš říkat, neboj se
@mojmira ale jo pravda to je.. ale je jina doba.. preci nebudu nosit v tasce mokrou zinkudyz uz existujou vlhceny ubrousky
jde o to ze dneska ty veci jsou tak proc sipridelAvat praci ![]()
@a12 píše:
Jinak s tema darkama souhlasim.. tchyne malymu porad neco kupuje.. je to od ni sice hezky ale vsechno to jsou zbytecne drahy a nevyuzity kravinya nepouci se
ikdyz reknu ze je to zbytecny at to nekupuje tak to koupi.. nevim jestli to dela schvalne
U nás jde o to, že tchánovci nemají moc peněz, oba v důchodu a starý barák, který jim padá na hlavu. My vyděláme mnohem víc, tak bychom spíš měli sponzorovat my je, já nechci, aby tchýně šetřila na pampersky a pak měli celý týden brambory. Stejně tak by mě hrozně mrzelo, kdyby třeba koupila za velké peníze hračku, kterou už máme, takže jsme domluvené, že se nejdřív zeptají a já dám třeba tip, že teď by udělala největší radost knížka o zvířátkách a doma máme jen tu a tu. Když si to občas nedá vymluvit, protože švagr si od nich bohužel bere hodně a často
a oni chtějí být spravedliví, tak se snažíme jim to zase jinak vrátit, přivézt jim čerstvé ryby nebo flák hovězího, které jsme „dostali a nevejde se do mrazáku“, upéct něco dobrého, poslat je do divadla apod., jen nesmíme říkat, že to kupujeme. Jinak vztahy fakt v pohodě, vnuka vidí skoro každý týden, naprosto jim věřím v péči o něj.
@zrcadlo jasny to chapu.. tchyne taky zije sama.. plat sice nema spatnej ale i tak.. presto kupuje zbytecne drahy veci a neda si to vymluvit
i drahy jidlo salamy, syry.. ma jen jedno vnouce tak mu chce dat vsechno.. a nam taky dary k vanocum atd. Ikdyz rikam at koupi jen malymu
nasi uz maj 3vnoucata tak jsme se dohodli ze dospelym daj jen drobnosti tak je mi blby aby mi tchyne kupovala drahy darky.. ale proste ji to clovek nevymluvi.. pry dokud ma tak da.. kdyby radsi setrila nebo kdyz uz tak sporila malymu.. ja se bez daru obejdu ![]()
Ono taky hodně záleží na tom kolikáté je to vnouče. Pokud je první, tak je jasný, že bude mít všechno na co si dítě vzpomene. Toho se snažím taky vyvarovat, hlavně když víme, že se druhého vnoučete asi jentak nedočká (myslim třeba od její dcery). Moc by mi pomohlo, kdyby jí dcera porodila další vnoučátko
. Aspoň by se ta její „energie“ trošku rozptýlila ![]()
@veeeraf presne tak.. u nas taky nehrozi ze by mela dalsi vnouce.. druhej syn s ni ani nekomunikuje ![]()
Holky vadi vam kdyz nekdo rika diteti schvalne treba u plysovyho medveda hele pejsek haf haf haf.. nebo v telce maskot lva a zas ze to je medved.. ja rekla ze to je lev ona ja vim ale lva nezna medveda jo
ale o medvedovi mu rekne ze je pes
kdyz to nezna tak to aspon pozna kdyz se mu to rekne spravne ne?