Tchýní odstavená na druhou kolej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.12 11:13
tchýní odstavená na druhou kolej

Když jsem u tchýně připadám si jako by mě odstavila na druhou kolej:(. Abych někde začala…Když jsem byla těhotná, tak už se nemohla dočkat až malá bude na světě už v 8 měsíci říkala, že už by to mohlo být. Já totiž měla malou 3měsíce připravenou k porodu musela jsem ležet a tchýně se nemohla dočkat, strašně mě to stresovalo když tohle řekla, říkala jsem, že malá má čas, že to nee… a ted mi dělá ze života peklo…

Sama tchýně měla 4 děti, tak jsem si říkala, že je to tím, že pořád má ty mateřské city silné, ale spíš si myslím, že si tím něco dokazuje, jinak nevím :nevim: myslím, že jí za chvilku budu nenávidět!!!

Mám 10 měsíční holčičku a mám pocit, při každé návštěvě tchýně, že když jí vložím do rukou svoji dceru, v tom okamžiku přebírá babička úlohu MATKY a já jsem nikdo:( a už můžu jít. Cítím se méně cenná, odkopnutá, hrůza.

Malá je opravdu ještě malá, takže nemá ještě z toho rozum, ale až bude mít, co budu dělat nevím. Babička se sní domlouvá už ted :cert:,že až bude léto, budou pořád spolu, že jí napustí bazenek a budou se cákat, že spolu budou jezdit tam a tam a hlavně bezemně. Prý maminka bude s tatínkem na stavbě(stavíme domeček ve stejné vesnici, což vidím taky bledě na zadělání problému, že až tam budeme bydlet bude u nás pořád:( ),úplně mě vyhazuje…

Ted nedávno jsme dojeli k ní na návštěvu, malá byla trošinku nevrlá, ale i přez to tchýně ji chtěla do náruče. Tak jsem jí ju dala, říkala jsem si, přece má nárok na svou vnučku, na chvilku malá přestala plakat a za chvilinku začala na novo, když jsem jí řekla, že si jí vezmu, tak tchýně mi řekla, že si cucala paleček a že se kousla a s malou odemne odešla. Vůbec nevím co mám dělat, mám pocit, že je ona ta matka a já jsem nikdo a ona že o všem rozhoduje. Nakonec řekla, že malá je mamánek a že je to moje vina…

A ted co mě úplně namýchlo, malou měl strejda na klíně a měl bolavý prst, malá se ho samozrejmě dotkla, já i tchýně jsme mu seděli po boku, malá začala plakat, protože se lekla jak strejda vyjekl. Já už na tahuji pro ni ruce a mezitím tchýně by i zbořila celý svět, aby ji mohla vzit dřív než já. Vzala jí a zase odešla, já tam stála jako kráva.

Vůbec nevím co mám dělat, vždyt v takových situacích potřebuje dítě maminku aby jej utěšila a ne babku. :nevim:…Naštěstí si toho všiml manžel a dceru jí sebral…v přítomnosti tchýně si připadám jako nejvěčí ubožák. Musím ještě dodat, že manžel docela stojí při mně, postřehl to stejně jako já…

Máte prosím někdo s tímto zkušenost a poradíte mi co mám dělat???Jak jste t vyřešily vy??

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
ncc1701
Echt Kelišová 7990 příspěvků 14.06.12 11:19

Já z toho mám jen dojem, že se babička nemůže své vnučky nabažit, vidí ji ráda a chce si užít každou chvíli s ní.
Moje babička má zatím jediné pravnouče, takže ji chce mít u sebe třeba na týden (babička je ještě poměrně mladá). Nikdy by nás nenapadlo vykládat si to tak, že můj brácha a jeho přítelkyně jsou neschopnými rodiči.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.12 11:23

Máme to doma velice podobně, s tchýní bydlíme. Jakmile k ní zajedeme na návštěvu hned malýho přebere a jede si svou, mě si za hodinu ani nevšimne, přitom dřív jsme si vykládali normálně. Nejvíc mě štve, když ho dovede ke kytce a řekne-otrhej si ji, máma by ti to nedovolila :cert: No bodejť by jsem mu to dovolila, kytky nejsou proto aby je šklubal přece. Babička to dovolí, ještě mu ukazuje jak na to. Pokaždý když s ním jde dělat něco co nesmí to nezapomene připomenout, že toto máma nedovolí. Když řeknu ne-tak malýmu řekne-máma to zakázala, já by jsem ti to dovolila, joooooo ale máma je máma. :cert:

ynax
Extra třída :D 13124 příspěvků 14.06.12 11:24

Asi se ve vnučce vidí. Tvoje je to první, že jo? :mrgreen: to chce klid a užívat si toho, když si babička prcka vezme, protože budeš mít volno pro sebe. Chápu, že se ti příčí, že si babička plánuje, kam malou vezme a co s ní bude dělat, ale věř, že to je úloha babiček a taky věř, že až budeš mít raubíře doma dva a trochu starší, že budeš ráda, když si je babička vezme na celý týden k sobě.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 14.06.12 11:36

@ynax V tom máš taky pravdu, protože čím je naše dítko větší tím víc je mě fuk, co s ním vlastně dělá, hlavně že já si kopnu nohy hore a chvilku třeba čučím jen do blba :mrgreen: Takže nejlepší babičce dát hlídat a jít si někam jinam aby to člověk radši ani neviděl co s ním dělá :pankac:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.12 11:37
@Anonymní píše:
Máme to doma velice podobně, s tchýní bydlíme. Jakmile k ní zajedeme na návštěvu hned malýho přebere a jede si svou, mě si za hodinu ani nevšimne, přitom dřív jsme si vykládali normálně. Nejvíc mě štve, když ho dovede ke kytce a řekne-otrhej si ji, máma by ti to nedovolila :cert: No bodejť by jsem mu to dovolila, kytky nejsou proto aby je šklubal přece. Babička to dovolí, ještě mu ukazuje jak na to. Pokaždý když s ním jde dělat něco co nesmí to nezapomene připomenout, že toto máma nedovolí. Když řeknu ne-tak malýmu řekne-máma to zakázala, já by jsem ti to dovolila, joooooo ale máma je máma. :cert:

Tak to by mi taky vadilo, ale u nas je to skoro podobne, jeji dcera má syna takže už jedno vnouče v rodině mají… uz je mu 7 let takže je to chytrý kluk. No a když jí řekne dcera, když si malýho přebýrá, že zlobil a že ve školy se zhoršil, tak že mu nemá kupovat žádný cukroví ani lego, že si to rozhodně nezaslouží a že může být rád že ho vůbec pustili s ní. A já tam odpoledne dojedu kluk se cpe velkou milkou a u toho staví lego…Jediný co mě napadá u mne to teda dělat nebudeš babko! Uplně ti podrývá autorytu a děcko ví, že to stejně od babky dostane tak co ne…
A to stejné dělá u mé holčičky, záměrně se domlouvá co budou dělat a co když budu mít jiný program, nebo atd…tady jde o princip

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 14.06.12 11:38

A jak často na ty návštěvy jezdíte? Pokud to není každý den, tak ti dám jednu radu, na kterou bych se s desetiměsíčním prvorozeným ošklíbla a pomyslela si něco o prdeli - užívej si pozornou babičku. Užívej si toho, že můžeš na chvíli vypnout ten mateřský radar, že nemusíš řešit plačící dítě a udělá to za tebe někdo jiný.
Je dobré, že muž vnímá situaci, tudíž spolu můžete regulovat četnost návštěv.
Chci ti tím říct, že by sis měla uvědomit, že nejsi jen matka. Ze jsi i člověk, který nemusí 24h denně skákat kvůli každému fňuknutí. Nesnaž se vypěstovat mezi sebou a dcerou vzájemnou závislost, kdy bolístku utěší jedině maminka a nikdo jiný, protože jednou taky tvoji dceru někdo bude hlídat, abyste si mohli s manželem vyrazit na večeři, do kina a pak budeš ráda, že bude mít s babičkou fajn vztah a tvojí nepřítomnosti si prakticky ani nevšimne :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.12 11:41

@ynax je to mé první to máš pravdu a chci si ho řádně užít, nejsem zlá a nevadí mi že si ji chce užít, ale vadí mi styl jakým to dává najevo a jak mi ji prostě bere když není zcela v klidu:( to mi vadí, rači jí ju dám v klidu než se řevem a pláčem, že stejně když jí něčím utěší, začne jí řvát znovu a ona ani neuzná, že by ji měla dát tedy mně:(…
Až bude mít malá 2 roky a já budu mít třeba druhé dítko věřím, že budu ráda, když nám pohlídá, to je pravda :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.12 11:46

@Gladys právě, že mi tam stavíme, takže jsme tam pořád, ona určitě po malé nehladový a nestrádá, to spíš moje rodiče malou nevýdají tak čato a ví když malá zabrečí tak od toho je tu máma a vrazí mi ji at si ji utěším a pak já jim ju zase dám, tady to funguje a tam nee, nevím kde se stala chyba:(…
Když tchýně může vozit tak se mi zdá že ani moc nechce, ale jde se mnou, asi by spíš vozila sama no :mrgreen:,já nevím je to všechno takový složitý.
Pak si říkám, že mám asi ještě hodně pupeční šňůru s malou a jsemna ni oc upnutá. Ale snažím se aby když jsem u tchýně aby malá byla co nejvíc s ní. :nevim:

Švadlenka Madlenka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.12 11:48

U nás to bylo dost podobné, s tím rozdílem, že dítko ji nějak od narození nemusí, je to jediná osoba, kterou když vidí, tak okamžitě pláče (ve více než roce!, cizí lidi bere naprosto v pohodě). Babička taky vede takové řeči, já je ignoruju a maximálně říkám, jo až bude děcko veliké a samostatné. Evidentně jí to vadí, ale já jsem tyhle kecy a snahy mě odsunout se snažila zarazit od začátku, protože jsem si připadala úplně stejně - polož děcko a jdi do…
Pokud se tomu nepostavíš, budeš akorát vnitřně trpět. Na druhou stranu, časem se na to budeš dívat jinak, zejména s dalším dítkem budeš ráda, že se baba snaží a ty máš chvíli klidu. Nicméně, pokud jsi si jista, že vše zvládneš bez ní a chlap tě v tom podpoří (to je moc důležité), tak jí odstrkuj, jak je ti libo, protože podstatná jsi ty jako matka, nikoliv babička. Mě nevadí starající se milující babičky, ale tyhle manévry a manipulace ano.
Pokud se bojíš konfliktu, tak nastavuj situace tak, abys ty byla první. Když bude chtít dítko uzmout ven, řekni, že za chvíli krmíš, když ho bude chtít odnést, normálně jdi za ní a děcko si vem se slovy „nebudeme babičku obtěžovat“. Nebo jako že v legraci říct, "ale no tak babičko, přece se tu nebudeme o… přetahovat. Mile, s úsměvem, jí to dojde, to se neboj. Ty ji znáš, musíš vědět, co na ni platí. Přeju pevné nervy s babou :hug:

ondas
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 14.06.12 11:49

Nezbívá mi než ti pogratulovat :kytka:,co já bych dala za asponˇjednu hlídací babičku. Děti máme dvě, babičky a děděčky taky a hlídací nejsou ani jedni. Já pořád poslouchám jen ty kecy o hlídání a skutek utek už to jde jen jedním uchem tam a druhým ven. Staršího měly ne noc jednou mladšího ani jednou.
No a taky se zkus zapřemýšlet jestli by ti to stejně vadilo, kdyby to dělala tvoje mamka nebo by ti to tak hrozný nepřišlo, ale tohle je tchýně, že? :think:

danik
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 14.06.12 11:52

Zakladatelko, mám 2 děti a dala bych kdoví co za to, kdyby si s nimi tchýně plánovala v létě bazének, procházky atd.:-), u nás je na to spíš děda - tchán.
Věřím, že jsou situace, kdy si myslíšže je vhodná mateřská náruč.
Ale podívej se na to z druhé strany. Píšeš, že má tchýně 4 děti, třeba by sama v době svého mateřství uvítala někoho (jak svou maminku, tak tchýni), kdo by ji děti na chvíli zabavil, pohlídal). Dřív ta doba taková nebyla a ona si možná i říká: malá je moje sluníčko, snacha je moc hodná, že mi ji doveze a tak si zaslouží, aby si od ní na chvíli odpočinula, v klidu si vypila kafíčko apod.

My když jsme u našich či u tchánů, fakt neřeším, jestli děti brečí či něco potřebují. V té době jde mamka stranou (muselo by se stát nevím co, aby si na mamku vzpoměli), bobino fouká babi, děda, stejně je to s krmením, procházkami atd.
Pokud malé necpe nevhodná jídla, nebo ji nerozmazluje až moc (na určitou dávku mají prarodiče nárok), užívej si klidu.

danik
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 14.06.12 11:55

@chytrá horákyňka, můžu se zeptat, jaký ty jsi měla vztah se svými babičkami?
Dovedeš si představit, že by tě tvoje maminka jim brala a ty jsi s nimi chtěla být?
Já měla obě babičky hodné, zemřely, když jsem byla ještě malá (8let), proto chci, aby si mé děti babičky užily. A věř, že tchýně je pro mě extra ježibaba, ale do vztahu babi-vnouče to nepřenáším.

Billi
Nadpozemská drbna 26060 příspěvků 14.06.12 11:55

Holky, ale tady jde o princip, teď je malá ještě malá, ale jak to zakladatelka popisuje s tím starším klukem, tak mám husí kůži. Moje mamka mi taky hlídá dítě dost často, ale respektuje mě, moji výchovu a nestaví se mezi mě a malého. Taky mu plánje, co spolu budou dělat, ale ptá se, jestli s tím souhlasím…
Přiznám se, že v danou chvíli bych si dítě vzala přes její protesty a řekla bych, že JÁ jsem MÁMA a jestli chce malou vídat, tak bude dodržovat MOJE pravidla (první bych se zkusila domluvit na kompromisu a začít malými cíly).
Malému je 6 měsíců a nedávno jsme byli u tchýně a ta hned začala, že má určitě hlad (dělá to vždycky, tak malý po cestě dostal 250 ml Mlíčka s kaší, jak ho normálně nedávám, aby ho to zapláclo) a ona se do nás hned pustila, jak malého málo krmíme, tak jsem jí dala pro něj 1 kukuřičnou křupku s tím, že pak nejí normální jídlo a ona celou dobu do něj hučela, že je máma zlá, že mu dala jen jednu hnusnou křupku, že ona ví, že to je hnusný, že ona má pro něj Lipánek, ale zlá máma to nedovolí. Ale jsem hrdá, že jsem uhájila, že Lipánek nedostal. Příště budeme bojovat se zlou mámou ;) Zatím z toho nemá pojem, ale mám strach, že až budem ít rozum, by to mohlo nadělatt hodně škody.
PS: Tchýně o mě rozhlašuje, že jsem drzá a odporuju, což by si její děti nedovolily, ale na rozdíl od švagrové mě už ve spoustě věcí poslechne ;)

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 14.06.12 11:57
@Anonymní píše:
Máte prosím někdo s tímto zkušenost a poradíte mi co mám dělat???Jak jste t vyřešily vy??

Zkušenost nemám. Ale já to všeobecně dělám jinak.

Dávám dítko(-ka) babičkám na hlídání a to i na celý den a jdu pryč (a ano, i ve věku tvého dítěte, i v dřívějším věku). Já si zařídím svoje, babička se dítkem dosytosti užije.

Když jsme na návštěvě u babičky(-ček) všichni, tak to kombinuji: když se babička chce starat, nechám ji (ať se „vybabičkuje“), když ne, přebírám iniciativu já. A ne, rozhodně nemám pocit odstrčenosti, nepotřebuji být totální středobod vesmíru svého dítěte. Já jsem pro blízké/důvěrné vztahy v širší rodině (možná proto, že jsem to tak já sama neměla a bylo mi to někdy líto).

Pokud však dojde k situaci, kdy já chci z nějakého důvodu (protože to uznám za nutné) dítě k sobě, tak si ho prostě vezmu. :nevim: Řeknu jednou, řeknu podruhé-důrazně, pak už beru k sobě.

Je to o vzájemném respektu, komunikaci, toleranci.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama