Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Bohužel ochranná lhůta nebude. Pracovala jsem 9 let a porod 13.1, dneska jsem to zjistila.
To je teda načasování.
Na mateřskou ti to nevyjde a na muže se to nevyplatí dávat, nemohl by pak pracovat on a tratili byste víc (podvody s druhou smlouvou neřeším). Nastoupíš rovnou na rodičovskou no. Hlavně že to konečně vyšlo. ![]()
@Litta píše:
To je teda načasování.Na mateřskou ti to nevyjde a na muže se to nevyplatí dávat, nemohl by pak pracovat on a tratili byste víc (podvody s druhou smlouvou neřeším). Nastoupíš rovnou na rodičovskou no. Hlavně že to konečně vyšlo.
No, co říct. Zákon schválnosti? ![]()
@Anonymní píše:
Bohužel ochranná lhůta nebude. Pracovala jsem 9 let a porod 13.1, dneska jsem to zjistila.
kdy skoncilo zamestnani?
@Anonymní píše:
Bohužel ochranná lhůta nebude. Pracovala jsem 9 let a porod 13.1, dneska jsem to zjistila.
Pokud jsi byla těhotná v předchozím zaměstnání, běží ti z něj ochranná lhůta. Ta ti sice nevyjde, ale pokud někam do zaměstnání na chvíli nastoupíš, tak ta ochranná lhůta se přeruší a pak po skončení zaměstnání poběží zbytek staré lhůty plus ta z toho nového (max. 180 dní).
@Anonymní píše:
No, co říct. Zákon schválnosti?
To tak bývá.
Sama jsem čekala, že to jak naschvál přijde ve zkušebce nebo podobně blbě. A pořád nic. Nakonec se zdálo, že to vyšlo v ideální čas, až mi to bylo divné. A bum, za týden mi přišla skvělá pracovní nabídka, od měsíce termínu porodu.
Tak jsem tam šla jen poděkovat. ![]()
Jo zakony schvalnosti funguji, me se podarilo otěhotnět 2× ve zkusebce
na mateřskou takhle asi nedosahnes, ale muzes nekam jeste nastoupit a pak by si mit mohla. Pres chlapa materska nejde, leda by byl s ditetem doma on.
@Lendeš píše:
Pokud jsi byla těhotná v předchozím zaměstnání, běží ti z něj ochranná lhůta. Ta ti sice nevyjde, ale pokud někam do zaměstnání na chvíli nastoupíš, tak ta ochranná lhůta se přeruší a pak po skončení zaměstnání poběží zbytek staré lhůty plus ta z toho nového (max. 180 dní).
Ne, lhůty se takhle nesčítají, bohužel. Řešila jsem to před rokem na OSSZ a tam se paní koukla do počítače a oznámila mi, že nárok na mateřskou nemám jen proto, že ochranná lhůta trvá jen tak dlouho, jako trvalo poslední zaměstnání. Roky předchozí práce na to neměly vliv, vyhodili mě ve zkušebce nového zaměstnání. Takže nárok na PPM mi utekl asi o mesíc. ![]()
@AlinaJ píše:
Ne, lhůty se takhle nesčítají, bohužel. Řešila jsem to před rokem na OSSZ a tam se paní koukla do počítače a oznámila mi, že nárok na mateřskou nemám jen proto, že ochranná lhůta trvá jen tak dlouho, jako trvalo poslední zaměstnání. Roky předchozí práce na to neměly vliv, vyhodili mě ve zkušebce nového zaměstnání. Takže nárok na PPM mi utekl asi o mesíc.
Ale lhůty se takhle sčítají. Podle zákona se ochranná lhůta nevztahuje k poslednímu zaměstnání, ale k zaměstnání, ve kterém byla žena těhotná, tzn. může se to týkat i více zaměstnání. Nevím jakou situaci jsi na OSSZ řešila ty, takže neposoudím, jestli ti poradili kravinu (což se stává) nebo tvoje situace byla jiná.
@Lendeš píše:
Ale lhůty se takhle sčítají. Podle zákona se ochranná lhůta nevztahuje k poslednímu zaměstnání, ale k zaměstnání, ve kterém byla žena těhotná, tzn. může se to týkat i více zaměstnání. Nevím jakou situaci jsi na OSSZ řešila ty, takže neposoudím, jestli ti poradili kravinu (což se stává) nebo tvoje situace byla jiná.
Zaměstnání skončilo ve čtvrtek 30.4, menses měla dorazit dnes, našla jsem dálnice.
Tak jak to funguje? Jsem dost zmatená
@Anonymní píše:
Zaměstnání skončilo ve čtvrtek 30.4, menses měla dorazit dnes, našla jsem dálnice.
Tak jak to funguje? Jsem dost zmatená. Těhotná jsem tedy byla, ale od 22.4 jsem na OČR kvuli uzavření škol a zároveň od 1.5 na pracáku
@Lendeš mně to řekli takhle, když jsem tam došla s papírem od doktorky… Skončilo mi jedno zaměstnání, měsíc na ÚP, pak nástup do druhého zaměstnání, tam jsem zjistila, že jsem ve 20tt, vyhodili mě, no takže jestli jsem přišla o mateřskou díky špatné radě od paní z OSSZ, to mě docela štve!! Zpětně mi to asi nedají, hádám? ![]()
@Anonymní píše:
Zaměstnání skončilo ve čtvrtek 30.4, menses měla dorazit dnes, našla jsem dálnice.
Tak jak to funguje? Jsem dost zmatená
Teď jsi v ochranné lhůtě 180 dnů (pokud to zaměstnání trvalo aspoň 180 dní). Pokud třeba po 40 dnech nastoupíš do nového zaměstnání, tak ti ze staré ochranné lhůty zůstane 140 dnů. Pokud by ten nový pracovní poměr skončil třeba po 20 dnech, poběží ti po jeho konci 160 dnů (140 staré lhůty + 20 nové). Na PPM můžeš nastoupit v rozmezí 6-8 týdnů před porodem a ten den nástupu by musel být v té ochranné lhůtě 160 dní od konce nového zaměstnání, abys měla nárok. Výše PPM by se počítala jen z nového zaměstnání.
Ahoj všem,
jsem od pátka vedena na UP a dnes jsem zjistila, že jsem těhotná.
Nechtěla jsem roky měnit práci, protože jsem se snažila otěhotnět. Ted jsem řekla, že už musím, no a na testu dálnice.
Děvčata, jak to je s PPM? Mateřskou asi nemám nárok, co? Jsem teď na OČR kvůli zavřeným školám.
Lze získat mateřskou přes manžela?? Opravdu nevím, jak to teď funguje??? Poradíte??
Nebo rychle někam nastoupit?- momentálně zrovna super stav pro práci není. Já práci mam domluvenou, ale od září, to už bude pupek vidět