Tipy na činnosti pro děti, když mají rodiče HO

26899
23.3.21 16:13

Tipy na činnosti pro děti, když mají rodiče HO

Řeší nás to tu hromada. Pojďte si poradit, co vymyslet dětem, když musíme pracovat. Co baví vaše děti?
Pojďte si vyměnit zkušenosti.
Hlavně bych ráda činnosti, kdy nejsou potřeba rodiče a hlavně činnosti bez tabletu, mobilu a TV.
U nás bavilo syna vaření. Nakreslila jsem mu recept a vařil podle toho.
Pak hledal doma věci podle seznamu, nakreslila jsem mu věci a on vše musel najít a odskrtat.
Potom hledal věci od všech písmen. Napsala jsem mu kartičky s písmeny. Měl u každé věci položit písmeno a vyfotit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24610
23.3.21 16:33

@Billi Obávám se, že moje dítě nějaké takovéto hry najdi něco podle seznamu opravdu nezabaví. Nejsou hloupé a nebudou dělat něco, co nedává smysl/není v tom přidaná hodnota. Na družinové a školní výzvy v obdobném duchu už neragují.
Navíc já teda už energie ani vůli crcat se s nějakými kartičkami apod. fakt nemám.
Něco sice podle receptu uklohní, ale ten úklid kuchyně zbyde hádej na koho? Navíc v té kuchyni mám jí už rok „kancelář“ a to poslední po čem toužím je, aby tu vedle mě něco klohnily a u toho se zhádaly.

Děti baví skládat puzzle (teď už teda taky ne, ale třeba se to ujme někde jinde).
Znovuobjevili zažehlovací korálky.
Mám pro ně objednanou nalepovací mozaiku a dětské origami.
Jsou schopné si spolu zahrát nějakou společenskou hru bez asistence dospělého.

Až se oteplí, vyhodím je na zahradu a pozvu děti od sousedů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3463
23.3.21 16:39

My jsme v první lne pořídili synovi mikroskop. Tak ho to občas chytne a mikroskopuje. Nebo mu dám na tác různé plastové nádobky, kyselinu citronovou, jedou sodu a vodu, pipetky a dělá si pokusy. Kineticky písek ho taky chvilku zabaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26899
23.3.21 16:42

@Svistice tak samozřejmě to nepodám způsobem „najdi podle seznamu“, ale hraje na detektiva, měřím mu u toho čas a nesmím ho slyšet a ani vidět.
To další má hru na fotografa a to ho hodně bavi. On to má cvičit na logopedii, tak jsem mu to takto ozvláštnila.
U nás zase nebaví korálky a nic neakcniho. Společenské hry nezvlada s nikým jiným než se mnou. On vydrží tak 3 minuty a ostatní na to nemají nervy. Já s ním zvládnu i 8 minut protože mi nevadí, že beha kolem.
Já mam kancelář v ložnici a kuchyň je jinde. Uklízím to já, ale za 20 minut klidi mi to stojí. Většinou to je nějaký salát nebo ovocné špízy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1027
23.3.21 16:48

Dobré nápady, ale můj školkáč po mě přesně tyto „akční“ super pracné domácí hry po minutě hodí, že to neviiii a pořád po něm něco chciiii. :roll: U nás celkem frčí lego, kuličkové dráhy ze všeho možného, třeba z ruliček od toaleťáků a různé úkoly k tomu - postav mi robota, jenom z červených kostiček apod. Vyrábění z kartonů a plat od vajec - viz Pinterest. Na chvíli i ty motorické úkoly, bludiště, omalovánky. Když už ho mám plné zuby, zavelím, že hodinu o něm nechci vědět, ať jde do pokoje (jinak tam prakticky vůbec nechodí), když to má příkazem, obvykle si velmi rychle najde smysluplnou aktivitu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31018
23.3.21 17:00
@Svistice píše:
@Billi Obávám se, že moje dítě nějaké takovéto hry najdi něco podle seznamu opravdu nezabaví. Nejsou hloupé a nebudou dělat něco, co nedává smysl/není v tom přidaná hodnota. Na družinové a školní výzvy v obdobném duchu už neragují.
Navíc já teda už energie ani vůli crcat se s nějakými kartičkami apod. fakt nemám.
Něco sice podle receptu uklohní, ale ten úklid kuchyně zbyde hádej na koho? Navíc v té kuchyni mám jí už rok „kancelář“ a to poslední po čem toužím je, aby tu vedle mě něco klohnily a u toho se zhádaly.

Děti baví skládat puzzle (teď už teda taky ne, ale třeba se to ujme někde jinde).
Znovuobjevili zažehlovací korálky.
Mám pro ně objednanou nalepovací mozaiku a dětské origami.
Jsou schopné si spolu zahrát nějakou společenskou hru bez asistence dospělého.

Až se oteplí, vyhodím je na zahradu a pozvu děti od sousedů.

Ty kráso, tomu říkám super pasivně-agresivní útok. :lol:

Tvoje děti nejsou hloupé (jako dítě zakladatelky, jak naznačuješ), takže nedělají věci „bez přidané hodnoty“. Proto místo výzvy, která je aspoň trochu kreaktivní, skládají ten samý obrázek z puzzle nebo hrají společenskou hru, kterou znají. Tak jo. :mrgreen: To je přidaná hodnota.

Příspěvek upraven 23.03.21 v 17:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
23.3.21 17:08

@Bábrdl jako byl to útok jak prasatko :mrgreen: jenom sem nechtěla být první kdo to poznamená :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31018
23.3.21 17:12
@KatusinkaMala píše:
@Bábrdl jako byl to útok jak prasatko :mrgreen: jenom sem nechtěla být první kdo to poznamená :mrgreen:

A já se toho zase nebojím. :lol:

Zakladatelka založila podnětnou diskuzi v dobré víře, že si tu poradíme.

A hned první reakce je útok od někoho, kdo napíše, že nějaké kreativní hry její zázračné děti nezajímají, ty raději dělají něco, co má přidanou hodnotu, třeba skládají furt ten samý obrázek z puzzle :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14019
23.3.21 17:23

Učím ho se nudit.. Nepsala jsi, kolik je mu let - pokud školkáček, tak u nás jede plastelína (ta jako hodně - „vaří“ mi z toho), kouzelné čtení, lego, vláčkodráha. Syn má 5 let a toto jsme dělali i když dcera chodila do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
45872
23.3.21 17:25
@Billi píše: Řeší nás to tu hromada. Pojďte si poradit, co vymyslet dětem, když musíme pracovat. Co baví vaše děti?
Pojďte si vyměnit zkušenosti.
Hlavně bych ráda činnosti, kdy nejsou potřeba rodiče a hlavně činnosti bez tabletu, mobilu a TV.
U nás bavilo syna vaření. Nakreslila jsem mu recept a vařil podle toho.
Pak hledal doma věci podle seznamu, nakreslila jsem mu věci a on vše musel najít a odskrtat.
Potom hledal věci od všech písmen. Napsala jsem mu kartičky s písmeny. Měl u každé věci položit písmeno a vyfotit.

ty jo a kolik je dítěti? ja bych teda dítě nenechala vařit když bych byla někde úplně mimo :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4658
23.3.21 17:35

Dcerka si fotí plyšáky. Po jednom je aranžuje do skupiny, každého zvlášť, pak postupně přibývají, celou skupinu, pak zase odebírá… fotek asi 200 každý den, ale bavilo ji to.
Aktuálně staví bunkr v pokojíčku
nebo zaskládají celé schodiště různými kartami (+ zase uklidí)
syn vyrábí vlastní puzzle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26899
23.3.21 17:37
@a12 píše:
ty jo a kolik je dítěti? ja bych teda dítě nenechala vařit když bych byla někde úplně mimo :oops:

Je mu 6. Tak třeba píchá ovoce na špejli nebo dělá salát, obložený talíř.
Nic těžkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17772
23.3.21 17:42

Nesnasim puzzle. Mozna proto, ze v tom nevidim pro sebe zadnou „přidanou hodnotu“. :mrgreen:
A nebavi me to.
U nas si deti hraji, protoze jsou to deti. A podle toho, jak je to bavi. Ja reguluju jak je to s tou pridanou hodnotou. Do ted jsem si myslela, ze je to vcelku normalni. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
23.3.21 17:45

Funguje na každý den nová hračka, pastelky, stavebnice, hrníček, něco nového. Stačí drobnost, to je cca hodinka klidu k dobru. Samozřejmě levná a promyšleno, aby se hodila k něčemu doma. Vláček, zvířátko, ty udělátka k modelíně…atd. Dalši půl hodina jsou hry s papírem-omalovánky, prstové barvy, spojovačky, konfety s lepidlem. Slib, že se budeme nějak hrát a je potřeba to připravit-bunkr, škola, divadlo, vláčky, ordinace, cca půl hodina. Svačinka 15-20 min, klidně si můžou děti i něco připravit samy( u nás mají tácy a kapsičky, sušenky, jogurty v dosahu, aby se obsloužily) Cvičení, zpívání (bohužel u TV), půl hodina, musí se dát do sportovního(to taky zabere chvilku) Příprava stolu a nápojů k obědu, dezertu (do mističky, jablko, mandarinka atd) 15 min. Oběd a chvilku se projít-trochu utahat a vyvětrat, aby byly víc v klidu anebo si pohrát slíbenou hru s nimi. No a pak další podobné kolečko výše. Taky jsme sepisovali na papírky všechny možné činnosti, co rády dělají a pak losovali, nebo připravily program společně. Prostě je zapojit do plánování. Jinak lego, lego, lego.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12496
23.3.21 17:47

U nas je problem, ze me deti se nejlepe a jedine zabavi tim, co si vymysli sami. Zel nekdy si tyden nic nevymysli, a tak se bavi zoufalymi vykriky „mamii“ :zed: :mrgreen:. Jinak pred ne obvykle neco vysypu a reknu „Hrej si, (tu mas kohouta).“ Obcas musim zarvat a prikazat to pod pohruzkou trestu smrti. Ne, mam pocit, ze po roce lockdownu, kdy ted se navic ani nesmime hnout z Prahy (loni se aspon kazdy druhy vikend vylitaly na chate) nezabere uz nic :?. :hug: vsem detnym na HO. :hug: Dneska byl blbej den a mam depku. Mozna za tyden pridam veselejsi a napaditejsi komentar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat