Jak bojovat s totálním vyčerpáním? Studuji, pracuji - už nemohu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 19:44
Totální vyčerpání co s tím

Zdravím, název příspěvku je sice docela jasný, ale už opravdu nevím co mám dělat. Jsem absolutně vyčerpaná studuji a do toho chodím do práce. V květnu státnice a za dva týdny zkouškové (šest zkoušek) snažím se připravovat, ale do hlavy mi to neleze a jsem šíleně vyčerpaná. Každopádně večer nemůžu spát, protože přemýšlím nad tim, co jsem mohla za den ještě stihnout. Začínám se učit na zkoušky na státnice budu mít měsíc, ale po přečtení několika diskusí je to údajně málo a zvládnout se to nedá (humanitní obor). Moje otázka tedy zní, jak se nakopnout k tomu, abych toho udělala hodně, ale zároveň si uměla odpočinout.

Reakce:
poučená
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 31.03.19 19:51

Musíš se důkladně rozdýchávat. Na youtube jsou návody, jak se správně dýchá. Jsi vystresovaná, chybí ti kyslík. Najdi si na youtube i meditace a medituj, odlehčí ti nervovému přepětí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 20:06

Magnesium tbl doporučuji. Sestra má malé dvojčátka nestíhá, nespí a kupuje si magnesium volně prodejné v lékárně a je jí lépe. Samozřejmě dostatek tekutin a spánku

luci.no
Kecalka 425 příspěvků 31.03.19 20:08

Ja bych v prvni rade necetla diskuse o tom, jak dlouho se mam ucit na statnice. Kazdy potrebuje jiny cas. Navic vedomosti ze zkousek se vyuziji i u statnic. Ucebni styl ma take kazdy jiny. Dulezite je ospocivat. Jit se projit do zelene, projet se na kole,…

LD1
Nováček 1 příspěvek 31.03.19 20:41

Na státnice jsem se učila týden přesně, je teda pravda, že cca 12 hodin denně. Odstatnicovala jsem na samé jedničky, humanitní obor, SSZ z psychologie, pedagogiky, sociální pedagogiky, sociologie a sociopatologie. Měsíc mi přijde úplně v pohodě, já si tenkrát brala týden volno z práce a ležela v tom od rána do večera. To jen pro uklidnění :grin:

Jana206
Nadpozemská drbna 27151 příspěvků 31.03.19 20:44

Rozvrhnout si čas a mezi učením se venovat i svým konickum. Pokud nemáš děti a povinnosti doma,o to je to jednodussi.
Pokud jsi zvyklá učit se a máš vytrenovany mozek,urcite se to za mesic zvladnout dá. Pokud jsi se poctivě pripravovala na zkousky a máš vedomosti ulozene v dlouhodobé paměti,určitě neco z toho vyuzijes.Predmety se prolínají.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 20:49

Tak si vem volno v práci. :nevim: Zvládnout se to nedá pokud se učíš stylem stránka skript, půl hodina na internetu. :roll: Já jsem se relativně nedávno učila na státnice s ročním batoletem a to byl taky fičák, poradila bych předem si rozplánovat čas (i na zopakování), každý den přečíst učivo tak, abys to všechno stíhala a pak se nestresovat, že trávíš čas spánkem. Na nějaké zázračné preparáty moc nevěřím. :nevim:

Desgreze
Stálice 60 příspěvků 01.04.19 06:07

No ja se ucila na statnice halabala, nejsem typ, co by v tom sedel od rana do vecera. Statnicove otazky… Ram jsem si rovnou skrtla ty, o kterech neco vim, pak co reknu aspon trochu, dovypsala jsem v bodech ty horsi ana ty nejhorsi jsem se vykaslala. Je to fakt o nahode a u statnic je to takiva chvilka, ze se nezabredava do detailu. Do toho jak pisi vsichni magne b6 super, ale fakt nic nehrotit, oni taky se snazi clocek nejak navest a nakopnout, urcite nemaj zajemse se vsema vidět jeste jednou

Váš příspěvek
Reklama