Trestní zákoník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.19 22:23
Trestní zákoník

Ahoj, chtěla bych se zeptat, můj přítel má tady v české republice podminku, teď je na vazbě v Německu čeká ho soud, co mi není jasný zda podmínka co má v Cr platí i v Německu.

Reakce:
wendy
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 03.02.19 22:25

Ano, vsechna rozhodnuti v ramci EU jsou samozrejme vzajemne automaticky uznatelna. Jedinou vyjimku tvori ukladani tzv. souhrnneho trestu.

Russet
Extra třída :D 14048 příspěvků 03.02.19 22:26
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, můj přítel má tady v české republice podminku, teď je na vazbě v Německu čeká ho soud, co mi není jasný zda podmínka co má v Cr platí i v Německu.

Mělo by to platit. Nechápu, že to je ještě přítel a ne ex přítel :zed:

Kristýna 526
Stálice 64 příspěvků 03.02.19 22:28

To ti neporadím tedy když je ve vazbě v Německu :nevim: ale asi to nebude ten pravý přítel jak ty si myslíš když už teď má podminku a ještě do toho v Německu ve vazbě :nevim:

DustInTheWind
Kecalka 161 příspěvků 03.02.19 22:39
@Anonymní píše:

Ty se asi ptáš spíš na to, jestli Němci mu můžou český podmíněný trest přeměnit na nepodmíněný.

Ne, oni si ho odsoudí sami za to, čeho se dopustil tam, a přitom můžou zohlednit, že už byl trestaný v ČR.

K tomu v ČR zase při posuzování z toho podmíněného, jestli se osvědčil ve zkušební době, mu můžou podmíněný trest přeměnit na nepodmíněný, protože se ve zkušební době dopustil trestného činu v Německu.

Takže výsledně může jít sedět nadvakrát.

terien
Echt Kelišová 9597 příspěvků 03.02.19 22:55

Ja si tedy myslím, že rozsudek jednoho státu nemůže být vymahatelný v jiném státě, takže to, že má tvůj přítel podmínku v ČR, nemůže být důvodem automatického trestu „na tvrdo“. Sice můžou prihlédnout, že před nimi nestojí žádný svatoušek, nicméně to neznamená, že si v Německu půjde sednout.

terien
Echt Kelišová 9597 příspěvků 03.02.19 22:58

Samozřejmě ale záleží na tom, co provedl. Pokud třeba porušil zákaz řízení nebo pašoval heroin.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Vidím velký zlatý! Slavná cikánka Jolanda je zpět a věští z piva

Fenomenální věštkyně Jolanda hlásí velkolepý návrat! Září v nové reklamě na... číst dále >

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >