True, real or genuine?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 1 inzerát 15.03.18 16:51
True,real or genuine?

Milé angličtinářky, pracovala jsem v Magazínu pro opravdové gentlemany, šlo o německoitalský časopis. Momentálně překládám kvůli CV název do angličtiny. Na netu ve slovníku jsou ale pro opravdový tyto tři výrazy s podobným obsahem, i ve větách to v souvislosti s gentlemanem prekladaji pokazde ruzne. Jak mam nazev tedy spravne prelozit? MAGAZINE FOR REAL, GENUINE OR TRUE? GENTLEMEN? Nebo REAL GENTLEMEN´S MA­GAZINE? Dekuji,oml.se za diakritiku, skace mi v tabletu :kytka:

Reakce:

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 15.03.18 17:08

Real

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 15.03.18 17:44

Real mi tam tak sedí nejvíc.

The_Assassin
Kecalka 452 příspěvků 15.03.18 18:06

Použíá se true gentleman. Real by taky šlo, genuine ne.

Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 15.03.18 18:09

Já bych řekla true. Real chápu ve smyslu skutečný, reálný, ne-imaginární. True chápu ve smyslu skutečný - naplňující nějaké představy, kritéria apod.

Russet
Extra třída :D 12133 příspěvků 15.03.18 18:10

Spíš true než real (ale existuje jakýsi barber shop jménem real man). Genuine bych použila spíš u věci než živého tvora.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 15.03.18 18:56

Určitě true, real se nehodí.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 1 inzerát 15.03.18 21:57

Dekuji

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >