Ubytování pro potřebné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tygrik89
Kecalka 118 příspěvků 04.11.18 12:25
ubytování pro potřebné

Popravdě nevím, kam toto téma umístit, a jestli vůbec tu může mít někdo nějaký nápad, radu, cokoli. Možná mě budete mít za idiota, klidně mi to řekněte na plnou hubu… já byl - možná bohužel - vždycky ten typ, co myslel víc na ostatní, než na sebe… co mi běží v hlavě. Přichází zima, a ne všichni v ní mají kam jít. Já vím, jsou lidi co mají problémy, a jsou lidi co je ještě navíc vytváří, a málokdo se na ulici, kde skončil, i narodil.

Ale i tak. Z důvodů nějakých sousedských sporů mám dům, domeček, v Praze, který je řekněme před větší částečnou rekonstrukcí. Ale neteče tam, netáhne tam, je tam elektřina. Není tam voda a zapojený odpad, takže může být jen chemické WC. Ale na přespání přes celou zimu to být může.

Ale moje vytížení (a zdravotní stav) není zrovna skvělej na to, abych nabízel bydlení bezdomovcům někde u nádraží, navíc bych přecejen rád, aby to dotyční nezapálili a nezdemolovali, byť je to hodně před rekonstrukcí.

Tak mě napadlo, jestli někdo nepracuje v nějaké neziskovce, něčem, kde by třeba měli nějaké tipy na konkrétní lidi, někoho, komu by to vytáhlo trn z paty? Když ne, tak ne, ale kdyby se náhodou někdo objevil, dal nějaký tip, budu rád. Přinejhorším to nedopadne, tak za zeptáni nic nedám.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Rachelkaaa
Povídálka 48 příspěvků 04.11.18 13:00

Nemám čím přispět ale musím napsat, že se to moc hezky čte. Krásná myšlenka, snad to někomu pomůže. Víc tak hodných a empatických lidí… :potlesk:

elpiska
Závislačka 2603 příspěvků 04.11.18 13:14

No.. taky jsem měla takovou myšlenku. Mám panelákový byt 1+1 v severních Čechách a je přes dva roky prázdný. Taky jsem myslela, že bych někomu pomohla, že bych ho pronajala jen za náklady… Jak jsem tak pátrala a četla, zjistila jsem, že takovíto lidé si zrovna pomoci neváží a že to může dopadnout tak, že spláču nad výdělkem. A byt je tedy dál prázdný. Už sice přemýšlím o normálním pronájmu, ale vzhledem k tomu, že bydlím na Moravě, hodlám ho pronajmout jen někomu solidnímu. A to nevím, jak zařídit.

tygrik89
Kecalka 118 příspěvků 04.11.18 13:23

@elpiska Zkus mi napsat do zprav, bud poradim realitku, nebo bych mozna porad hledal nejaky byt jako kancelar… Ale jinak, pokud jde o zkusenosti s pronajmem v severnich cechach… https://medium.com/…ja/janovská-investice-rekapitulace-28ff780ee275 :(

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 04.11.18 13:33

Ale takový projekt už někde funguje,že se objekt pronajme bezdomovcům za minimální náklady a oni ho udržují plus udržují okolí - třeba přilehlou zahradu atd,biokoridor. Někde se jim speciálně stavěly i takové budky,oni je obývali a uklízeli za to okolí.

Jak už tu bylo psáno,málokdo se tak chytne a málokdo si takové pomoci dokáže vážit. Já považuji bezdomovectví za určité nastavení člověka - jako životní styl nebo i životní filozofie. Většina z nich jich totiž skončí zase někdo v koutě u chlastu. Člověk jim rád poradí,ale stejně to zůstane z jejich strany jen u slov,ne u skutků a činů.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25244 příspěvků 04.11.18 13:34

Podle mne splaces nad vydelkem. Nedelala bych to.

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 04.11.18 13:36

Ja bych se na tvem miste ska pozeptat do azyloveho domu, ktery je nejblíž.Treba by ti dali tip na nekoho, kdo by si toho vázil.

ontar
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 04.11.18 13:37

Spíše byste potěšil tuhle komunitu, kdybyste po večerech pro ně roznášel krabicové víno…

Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 04.11.18 13:37
@elpiska píše:
No.. taky jsem měla takovou myšlenku. Mám panelákový byt 1+1 v severních Čechách a je přes dva roky prázdný. Taky jsem myslela, že bych někomu pomohla, že bych ho pronajala jen za náklady… Jak jsem tak pátrala a četla, zjistila jsem, že takovíto lidé si zrovna pomoci neváží a že to může dopadnout tak, že spláču nad výdělkem. A byt je tedy dál prázdný. Už sice přemýšlím o normálním pronájmu, ale vzhledem k tomu, že bydlím na Moravě, hodlám ho pronajmout jen někomu solidnímu. A to nevím, jak zařídit.

Naprosto souhlasím, obvykle to tak dopadá.

Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 04.11.18 13:38
@ontar píše:
Spíše byste potěšil tuhle komunitu, kdybyste po večerech pro ně roznášel krabicové víno…

Ke krabicáku by měl dodat ale i cigára. Bez nich to není ono. :mrgreen:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 04.11.18 13:42
@tygrik89 píše:
Popravdě nevím, kam toto téma umístit, a jestli vůbec tu může mít někdo nějaký nápad, radu, cokoli. Možná mě budete mít za idiota, klidně mi to řekněte na plnou hubu… já byl - možná bohužel - vždycky ten typ, co myslel víc na ostatní, než na sebe… co mi běží v hlavě. Přichází zima, a ne všichni v ní mají kam jít. Já vím, jsou lidi co mají problémy, a jsou lidi co je ještě navíc vytváří, a málokdo se na ulici, kde skončil, i narodil.

Ale i tak. Z důvodů nějakých sousedských sporů mám dům, domeček, v Praze, který je řekněme před větší částečnou rekonstrukcí. Ale neteče tam, netáhne tam, je tam elektřina. Není tam voda a zapojený odpad, takže může být jen chemické WC. Ale na přespání přes celou zimu to být může.

Ale moje vytížení (a zdravotní stav) není zrovna skvělej na to, abych nabízel bydlení bezdomovcům někde u nádraží, navíc bych přecejen rád, aby to dotyční nezapálili a nezdemolovali, byť je to hodně před rekonstrukcí.

Tak mě napadlo, jestli někdo nepracuje v nějaké neziskovce, něčem, kde by třeba měli nějaké tipy na konkrétní lidi, někoho, komu by to vytáhlo trn z paty? Když ne, tak ne, ale kdyby se náhodou někdo objevil, dal nějaký tip, budu rád. Přinejhorším to nedopadne, tak za zeptáni nic nedám.

Uprimne vidim problem, ze tam neni voda, je urcite hodne zen, ktere zustavaji u nasilnika, ze nemaji kam jit..a ty by to urcite privitaly.

tygrik89
Kecalka 118 příspěvků 04.11.18 13:43

Hele, nevazi. Ja s vama souhlasim. Presto, nebo prave proto, hledam nekoho, kdo dela treba v nejake neziskovce a rekne „tady mam lidi, co s nima mam rok zkusenosti, jen se proste nemuzou vyhrabat ze …“. Treba se nikdo takovej nenajde, dum bude zimu prazdnej a lidi na ulici. To se muze stat.

Ja jsem v tomto smeru skutecne mimo, takze vase „kritika“ je na miste - i pres zkusenosti s pronajmem romu, viz clanek vyse, stejne premyslim, ze sjedu do makra koupit nejakou krabici bombonu, a deckam, co me tam vzdycky na ulici zdravi, je proste privezu… Jen jsem rekneme spatne komunikativni, tak nevim jak to na miste podat, ale to uz je jina story… jen proste myslim, ze deti nemuzou za to, do ceho je rodice privedli.

Alkata
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 04.11.18 13:45

Naivky. Bezdaci mohou složit hlavu v nespočtu zařízení. Ti co vidate v zimě venku jsou tezci alkaci a fetky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 13:47
@elpiska píše:

Nevím kde v severních čechách máš byt.My máme dva byty jako investici,pro­najímáme je.U nás je firma Bytos-spravuje byty ve městě-a navíc se zabývá spravováním nájmů.Super věc.Mají tři druhy služeb.My jsme zvolili tu nejvyšší-za cca 750,– měsíčně se o vše postarají.Najdou nájemníka,pro­věří,sepíšou smlouvy,předají byt,zařídí přepis energií,hlídají platby,pokud je něco rozbitého v bytě,tak zajistí kdo tam půjde zkouknout co a jak a potom nám zavolají a domluvíme se na řešení.Pokud nákemjník odchází,tak zajistí převod všeho na dalšího nájemníka.Takže my s tím nemáme vůbec žádné starosti.Smlouvu s Bytosem máme na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 3 měsíce.Zkus se poohlédnout v tom daném městě,zda se také nenabízí podobná služby.

Gabri.ela.ela
Stálice 59 příspěvků 04.11.18 13:47

Dobrý den, zkuste kontaktovat organizací hatefree, info@hatefree.cz určitě poradí. Mají s tímto zkušenosti a dají vám kontakt na nějakou organizací, která má vytipované lidí, co by pomoc ocenili :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >