Úprava špatně vyfocených fotek

803
29.4.06 09:02

Úprava špatně vyfocených fotek

Ahoj holky,
potřebovala bych radu…neznáte někoho nebo nějakou firmu, která dokáže „spravit“ fotky? Fotila jsem mrňouse a v obavě, abych mu nesvítila do očí, jsem nepoužila blesk. Fotky jsou teď dost tmavé a rozostřené :? Vyvolali mi film normálně v obchodě, ale fotek udělali jen několik, s tím, že ostatní nejdou udělat, ale na negativu jsou přitom vidět. Je to pro mě docela důležité a vím, že by to asi nebylo zrovna levné…ale tohle období mrňouse už zpátky nevrátím :wink:

Díky moc, Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

ro
2159
29.4.06 09:36

No bohužel, ručně už se nikde moc nevyvolává, u barevných kinofilmů je to docela náročná práce, všude už mají automaty a na těch to opravdu nejde. V Ústí bys možná našla nějakého fotografa, který dělá například rodinné portréty a dělá fotky pěkně postaru zrcadlovkou na větší negativy a pak zvětšovákem. Tam při použití dalších filtrů se mu může podařit něco z těch fotek vytáhnout a třeba by byl ochotný to zkusit i z kinofilmu.
Další variantou je, donutit fotolab, aby vyvolal všechny fotky, i ty, které se zdají být zkažené (vždy zaškrtávám kolonku - všechny fotky)
Ty tmavé obrázky pak na kvalitním skeneru oskenovat do počítače a např. ve Photoshopu se je pokusit zesvětlit, přidat kontrast, doplnit barevnost. No a potom je vytisknout stejně, jako se tisknou fotky z digifoťáku.
První varianta bude opravdu finančně náročná, u té druhé by se možná dalo něco vyšumejlit přes přátele a známé :D:D:D
Ahoj
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
29.4.06 09:55

skotíku - přikláním se k Romaně a její druhé variantě :) Kamarádka to takhle udělala s fotkami z vítání občánků své ratolesti, byly příliš tmavé, dopadlo to výborně.
Takže určitě to zkusit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
29.4.06 10:21

Tak já to zkusím. V prodejně mi to vypálili i na CD, ale jen ty fotky, které, podle nich, byly jakž takž použitelné :roll:
Tak je zkusím přesvědčit, aby mi vypálili na disk i ty ostatní. To jsem zvědavá, jak se na to budou tvářit. Že mě to nenapadlo :?
Díky, díky moc
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
29.4.06 12:03

Ahojka já mám tu zkušenost, že fotky, které mi normálně nevyvolali při prvozakázce, tak doobjednání dopadlo v klidu.

Co TI mají co vyčítat, že chceš zkažené fotky - v DM mi udělali i ty ošklivé a přeškrtli je tuhou (ta se dá smazat), tak mám doma i ošklivé fotky.

Fotím starou zrcadlovkou a fotky v drogerii dopadají velmi dobře a ještě k tomu levně :wink:

to jen tak v heslech :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ať Ti to dobře dopadne. Já nemám moc fotek „zezačátku“ …byli jsme dlouho v nemocnici a já omylem poslala foťák domů :roll: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
29.4.06 14:39

Děkuju moc,
vzpomněla jsem si, že tatínek manželky mýho táty je vlastně fotograf - mám já hlavu děravou :roll: :lol:
Tak se zkusím zeptat jeho a aspoň se dozvím, jeslti se s tím dá něco udělat
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
29.4.06 18:58

Ahoj,
jáí nejsem odborník, ale manžel je z branže. Myslím, že s tímhle by si zkušená obsluha minilabu měla poradit, nebo by to mohla aspoň zkusit. Filmy se dají do labu naskenovat, rozhodně to bude mít daleko větší rozlišení než když to budeš zkoušet doma. Laby dokáží neuvěřitelné věci, jen to chce zajít do nějakého obchodu, kde fotky dělají na digitálním ne analogovém minilabu. A taky kde jsou trošku ochotní :wink:
Jasně že nejdou dělat zázraky, něco se prostě zlepšit nedá, ale zkust by se to mohlo.
Já mám z prvních měsíců taky jen tmavé fotky, snažili jsme se to vylepšit a aspoň to můžu nalepit do alba. Samozřejmě nejsou ty fotky moc dobré, doostřit to prostě nejde a barvy jsou trošku mimo, ale aspoň poznám kde je mimi :)
Zkus se poptat a uvidíš :)
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama