Úraz nehtů - odříznutí nehtu

10832
14.5.17 20:15

úraz nehtů - odriznuti nehtu

Dobrý den. Minulou neděli jsem byla sikovna a na práve ruce na prstenicku jsem si odrizla kus nehtů. Byla jsem u lékaře protože se mi nedařilo zastavit krvácení. Tam mi to zavázali. Ale mám dotaz. Když se mi tam udělal strup mužů to normalne namočit. Mate s tim někdo zkušenosti. K lékaři na kontrolu jdu az v utery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

zoy
1498
14.5.17 20:23

Tak rychle opláchnout asi ano, ale mytí nádobí, vytírání podlahy atd. bych asi vynechala než se to zahojí. Při delším máchání se ve vodě, bych se bála odloučení strupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1007
14.5.17 20:24

Vyvarovala bych se toho, nenamacet. Měla jsem amputaci článku prstu, po úraze ruky a hooodne dlouho jsem musela při koupání si dávat pozor. Maximálně bych jen okolí prstu nějakou dezinfekci omyla, jemně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
10832
14.5.17 20:34

Hmmm. Manžel mi to taky rika. Asi koupím rukavice. Než mi nehet naroste tak to bude asi hodně dlouho trvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22841
14.5.17 20:38

@EvaG Nemusíš čekat než ti nehet doroste, ale počkat než se zahojí ta rána. To bude dřív. A osobně bych do té doby nemáchala ruce ani v rukavicích. Podlahu mopem, nádobí myčka nebo chlap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10832
14.5.17 20:40

@Aspera ja pracuji jako pomocna síla v kuchyni. Což je vecne mokra práce. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
14.5.17 21:30

@EvaG Tak to rukavice nebo se mi na táboře osvědčilo ustříhnout jeden prst z gumové rukavice a přilepit si ho jen na postižený prst. Buď jsou na to speciální náplasti takové průhledné(v lékárně poradí) nebo klasickou stříbrnou páskou www.hornbach.cz/…/artikl.html
odkaz jen pro ilustraci, o co jde, pokud to neznáš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama