Vadilo by vám to? Sousedi

Anonymní
17.3.17 15:43

Vadilo by vam to? Sousedi

Omlouvam se za roman a za diakritiku, pisu z mobilu. K veci - nove jsme se nastehovali do domu, ktery jsem si postavili. Jsme krajovy dum a zahradu vedle nas vlastni mlady par s tremi detmi. Se sousedy se zname pres mesic. Snazime se se vsemi udrzovat dobre vztahy, ale jsme docela introverti a radi travime cas spolu na vyletech jako rodina, nebo s dlouholetymi prateli. S novymi lidmi jsme opatrnejsi, nicmene snazime se byt mili a nedelat problemy. Soused nas asi pred 14 dny pozval, ze budou mit v kvetnu velkou oslavu narozenin, ze prijede asi 30 lidi a ze to chteji usporadat na te zahrade vedle nas. Pozvali celou ulici. Problem je v tom, ze jen tak mezi reci ze souseda vylezlo, ze se ocekava, ze kdyz jsme nejbliz, tak k nam muzou lidi chodit na zachod a umyt si ruce, napustit vodu apod. Pak si stezoval, ze tolik lidi nemaji kam ulozit a kolik pry lidi by u nas mohlo prespat, ze ostatni sousedi si taky k sobe par lidi vezmou. Rekla jsem ze nevim a vic jsme se nebavili. Ale doma se mi to rozlezelo v hlave. Mame male miminko (3 mesice) a predstava, ze mi ve dve rano budou po baraku courat opili lidi, ktery jsem nikdy predtim nevidela, se mi teda dost nelibi. Nehlede na to, ze zachod bude vypadat jak od prasat po triceti lidech - nedejboze kdyz se nam doma nekdo pobleje. Uz vidim souseda jak to k nam jde rano s kocovinou uklizet. Jsme abstinenti a navic je to pred statnim svatkem - manzel jde ve svatek do prace, takze by rano v pul 6 musel odjet a nechat me s miminem samotnou, abych je pak vypakovala z baraku. Kdyz jsem to rekla manzelovi co mi soused rekl, tak rekl ze si vezme dovolenou a na ty dva dny vypadnem pryc. Me to ale prijde na nic - proc bysme se my kvuli nim meli omezovat a opoustet nas dum? A taky to sousedum bude divne, ze najednou na ten termin neco mame, reknou si ze proti nim neco mame a vztahy budou na prd. Navrhla jsem ze na oslavu na chvili pujdem, ale pak domu a nikoho k nam brat nebudem. Ale nevim jestli jim zvladnu vytrvale rikat ze k nam na zachod opravdu nemuzou - az treba bude potrebovat nejake mensi dite. Podotykam ze ostatnim sousedum to nevadi a prijde jim to normalni. Jsme opravdu tak divni asocialove, nebo by se vam to taky nelibilo? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Doe_Jane
17.3.17 15:47

Chápu že to může být nepříjemné ale řekni že prostě nebude u vás nikdo spát ani k vám nikdo chodit na záchod, ať si vypůjčí toi toiku… nedivím se ti

• Nahlásit
  • Citovat
17.3.17 15:53

Chápu tě, taky bych z toho neskákala radostí…na záchod bych pustila, ale spát bych nenechala…už jen proto, že ty lidi moc neznáš+alkohol umí udělat svoje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
17.3.17 15:57

Ty vogo, mi to připomíná makrelu, který si pozve celou Afriku i s Blízkým východem a pak se to snaží nacpat sousedům 8o Pardon, za přirovnání k politické situaci :oops:

K dotazu. Ne, nepřipustila bych, aby se mi cizí lidé courali po baráku, natož u nás spali. Ale já jsem samorost, je mi jedno, co si kdo o mně myslí, s nikým se tu (na vesnici) nestýkám, chci jen v klidu žít. Pozdravím a zavřu za sebou branku.

Klidně bych sousedovi řekla, že tohle není můj styl. Ať se třeba zlobí, ale nikoho k nám na přespání nevezmu a nikoho do domu nepustím. Pokud bud trvat na pozvání, přišla bych popřát, donesla mu lahvinku vína, chvilku poseděla, zobla pár jednohubek a šla domů. Pryč bych nejela, protože za rok se situace může opakovat (když jste minulý rok byli pryč, tak letos už to klapne, neeee? A můžou to být lidé, co rádi slaví a mají více takových oslav ročně) a je třeba to vyjasnit hned, že nejsem hotel pro jeho příbuzné a až já budu mít oslavu, tak nepředpokládám, že mým známým rozestelou postýlky ve vedlejším domě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 15:58

Tak to je nářez…hele, my máme taky mladé sousedy, taky tu a ta pořádají velké akce na zahradě, ale neumím si představit, že by s něčím podobným přišli, to by si nikdy netroufli a já také ne. Normálně je odkaž do patřičných mezí - pustíš je jednou a budou ti tam courat při každé jejich oslavě. Řekla bych slušně, že to se mi nelíbí a že na tohle prostě nejste nastavení, je tam malé dítě a opravdu by to pro vás byl problém. Tohle je opravdu drzost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

No já by jsem nesouhlasila…pokud s tím nemají problém jiní sousedi tak at vypomuzou.Vy mate miminko…jste novy a oni hned takto. Já se vůbec divim ze jim to není trapny s tímto dojít když ví ze máte male dítě :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302

Ty jo, tak to by mi asi spadla čelist, kdyby mi tohle soused, kterého znám měsíc, jen tak oznámil mezi řečí. Když už, tak bych čekala, že přijde s flaškou/kytkou/bonboniérou a velmi slušně požádá o laskavost a rovnou k tomu dodá i jakým způsobem to bude kompenzovat a jak zajistí naše bezpečí a následný úklid. A i tak bych řekla „ne“. To bych opravdu nevydýchala, aby mi po domě couralo třicet cizích lidí, kdovíjak dlouho do noci, navíc když mám doma malé mimino. A ještě nechat některé přespávat. To bych si hodně rozmýšlela, i kdyby mě o to požádala nejlepší kamarádka, natož takhle. Řekla bych sousedovi prostě ne, ať si to zařídí jinak (pronajmout toi-toiku, na zahradě postavit pro mladší hosty stany…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83

Jo vadilo by mě to, nikoho cizího bych ve svým domě nenechala spát a upřímně vadil by mě i ten záchod. jestli si sousedi chtějí pořádat takovou akci, mají si i zajistit veškerý servis po pozvané hosty.
Prostě bych se omluvila, ať se nezlobí, že ti je to nepříjemné, máte malé miminko, manžel bude druhý den vstávat do práce, že se vám tohle opravdu nehodí.

• Nahlásit
  • Citovat
17.3.17 15:59
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 16:03

Absolutně bych byla proti tomu, aby mi courali na wc, natož, aby u nás spali cizáci a lezli mi po baráku. Když to vybalil takle narovinu, tak já bych na takovou oslavu ani nešla, at si kdo chce co chce říká o mě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
17.3.17 16:03
@Anonymní píše:
Pozvali celou ulici. Problem je v tom, ze jen tak mezi reci ze souseda vylezlo, ze se ocekava, ze kdyz jsme nejbliz, tak k nam muzou lidi chodit na zachod a umyt si ruce, napustit vodu apod. Pak si stezoval, ze tolik lidi nemaji kam ulozit a kolik pry lidi by u nas mohlo prespat, ze ostatni sousedi si taky k sobe par lidi vezmou.

A přímo tento soused doma toaletu a WC nemá? :think:
A ani ti sousedé „z ulice“ nemají doma wc?
Jen se tak ptám, nahlas přemýšlím… :nevim: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 16:04

Já se obvykle k těm situacím, co se tu popisují, nechci vyjadřovat, když neznám detaily, ale k tomuhle ani nejsou potřeba - to je prostě nehoráznost. Navíc naprosto průhledná manipulace - my budeme dělat oslavy a vy se budete starat s námi, pomůžete jednou, budete už pomáhat vždycky…vmanipulují vás někam, kde opravdu normální člověk nechce být.

Je to jako s lidmi, kteří jdou do TV vyprávět trapnosti ze svého života nebo pouští jiné do svých příšerných domácností - když má někdo posunutou míru exhibicionismu, je to jeho problém, ale proč by se téhle téměř patologii měli přizpůsobovat ostatní? Tohle mi přijde obdobné, je to tak nehorázné, že bych ho skoro odkázala na odborníka v oboru psychiatrie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6564
17.3.17 16:09

To je masakr. jejich požadavky jsou naprosto mimo a nechápu žes na něco takového předběžně kejvla. Asi bych jen nevěřícně koukal na to, kde až může hraničit lidská drzost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13196
17.3.17 16:12

Poradila bych sousedovi stavbu kadibudky nebo zapůjčení přenosných WC. Domů bych tlupu opilců nevpustila, ať si soused trhne ploutví. Je to od něj dost velká drzost o něco takového žádat. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23090
17.3.17 16:12

Takže Vás vlastně pozval proto, aby měli dostupný hajzlík a nocleh pro své hosty… :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama