Vánoce 2021 - Váš rozpočet?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
228
26.10.21 16:39

Vánoce 2021 - Váš rozpočet?

Hezky den vsem :hug:
Vanoce se blizi a ja uz resim darky a ruzne suroviny na peceni cukrovi atd.. Jelikoz se vse dost zdrazilo, tak me zajima, zda vy sami mate nejaky rozpocet? Na darky, na jidlo, zabavu.. nebo to neresite?
Ja sama se letos chci aspon trosku krotit a nekupovat blbosti… Jak to mate vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27581
26.10.21 16:41

Nemám žádný rozpočet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1404
26.10.21 16:43
@Nyana píše:
Hezky den vsem :hug:
Vanoce se blizi a ja uz resim darky a ruzne suroviny na peceni cukrovi atd.. Jelikoz se vse dost zdrazilo, tak me zajima, zda vy sami mate nejaky rozpocet? Na darky, na jidlo, zabavu.. nebo to neresite?
Ja sama se letos chci aspon trosku krotit a nekupovat blbosti… Jak to mate vy?

Tak my si s většinou dospělých v rodině dárky nedáváme, jen něco drobného, dárky kupujem jen dětem. A synům např. dávám jen peníze už několik let, jelikož bych nevybrala, co chtějí. Rozpočet úplně nemám, ale rozhodně to nebudu přehánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
26.10.21 16:44

Nikdy nemam rozpočet, jelikož nejsem ten typ člověka co jde a utratí úplně všechno a všude a ještě si na to půjčí když už nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
707
26.10.21 16:55
@Cenarius píše:
Nikdy nemam rozpočet, jelikož nejsem ten typ člověka co jde a utratí úplně všechno a všude a ještě si na to půjčí když už nemá.

Takoví lidi ale rozpočet nemají 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6686
26.10.21 16:57

Rozpočet nemám. Dárky kupuju vesměs jen dětem (naši 3 plus 3 synovci), švagrovým případně nějakou drobnost, prarodiče dostávají pravidelně kalendář s vnoučaty. S manželem si dáme obvykle jeden společný. Ještě teda rovnou řeším dárky po 3 děti k narozeninám (prosinec, leden), popř. pro děti rodinných známých, se kterými se v období Vánoc setkáváme. Téměř všechny dárky promýšlím během roku, nakupuju (objednávám) cca v říjnu. Když mě pak ještě něco cvrnkne do nosu, buď přikoupím, nebo píšu do seznamu na další rok/narozeniny.
Suroviny na pečení řeším během běžných nákupů, ale já tomu pečení moc nedám, letos asi skončíme s dětma u perníčků a bude. Poslední větší nákup dělám začátkem prosince, v těsném předvánočním období jsem ochotná vystát frontu u řezníka, ale nákupákům už se vyhýbám.
Rozpočet na zábavu jako neočkovaná asi letos nemusím řešit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3388
26.10.21 17:00

Rozpočet nemám, co bude, to bude. Ale cukroví bude 100%, protože mouky mám dosti :lol: dárky už taky nějaké mám, ještě asi něco prikoupim, ale kdyby ne, každý něco dostane. Dekorace mám porad stejné, to nic kupovat nebudu. Takze zbývá jen pořídit kapra a nějaká másla do těsta, a moji oblíbenou kolekci na stromeček. Několik balíčků, dam za to tak 600 - 1000 a pak to žeru až do jara :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale kdyby peníze nebyly, nestalo by se nic, koupila bych si jen jeden nebo v nejhorším případě žádný, na tom svět nestojí

Příspěvek upraven 26.10.21 v 17:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55265
26.10.21 17:02

Běžně neřeším, ale taky nekupujeme hovadiny, které budou ležet v koutě a střádat se na nich prach. Pekla jsem nám i pro rodinu. Letos jsme už tak vyšťavení.
Jsou úplně jiné myšlenky a starosti. Teď je zas zádrhel, který nás zdrží o dva týdny.
Největší dárek pro všechny bude, že tady konečně bude vše hotové, klid, nebudou tady různí řemeslníci, čisto, věci na svém místě. A budeme si moct klidně žít, společně si sednout k pohádce a normálně si uvařit. Péct letos nebudu poprvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39811
26.10.21 17:04

Rozpočet nemám, ani nevím, co koupit. Neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2556
26.10.21 17:04

Rozpocet nedelam. Jeden mesic nakoupime detem, v listopadu rodicum. Neprezirame se a neholduju navstevam, takze max nejakou veku do mrazaku pro strycka prihodu, k tomu listove testo, krajenou sunku. Cukrovi si necham napect, kapra jim jen ja a mamka. S manzelem jsme si koupili novou postel. Kdyz uskudlim z materske, tak dostane muz jako prekvapeni kavovar. Jo a rozhodne si necham uklidit. Ha, jak koukam, jsme v tom za sedesat litru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
26.10.21 17:06
@Asiina píše:
Takoví lidi ale rozpočet nemají 😃

Musím uznat, že máš naprostou pravdu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18525
26.10.21 17:16

Rozpocet taky nemame. Ale mame priblizny seznam, co postupne kupujeme.
Vetsinu darku uz mame doma, a na peceni uz suroviny postupne kupuji s beznymi nakupy. Ale rok od roku peceme mene a mene (protoze toho mene a mene snime :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
26.10.21 17:21

1000 Kč na osobu. Manžel a dítě bez rozpočtu, tam jsou ty částky vyšší. Cukroví si peču vlastní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36998
26.10.21 17:32

Rozpočet nemám. Blbiny nekupuju. Nejvíc dárků má syn. Příbuzným dáváme dárky jen některým, s jinými máme dohodu o neobdarovávání. Pečení mě neruinuje, máslo koupím, ořechy a vejce jsou domácí. Nemáme toho tuny, víc utratím za mlsky pro návštěvy nebo za maso.

Příspěvek upraven 26.10.21 v 17:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4370
26.10.21 17:34

Bez rozpočtu, dělám si radost a dokupuji baňky a ozdůbky na zabalení dárečků. S dospělými máme systém ve kterém se moc peněz neutrati. Manželovi koupím vše co mě napadne :lol: Deckám tak nějak rozumně i když pár tisíc to je. Jídlo neřeším, nenakupuji tam více, než obvykle no a pak už jen ten stromeček… Jo a muž rozpočet má, nazval by ho „jak moc drahé náušnice si manželka vybere“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat