Vasektomie - psychologické dopady?

Anonymní
14.2.21 09:10

Vasektomie - psychologické dopady?

Dobrý den, mám takový dotaz. Už delší dobu přemýšlím o podvázání chámovodů, přečetl jsem na toto téma již mnoho článků, diskusí a tak podobně a zajímá mě jedna věc. Jak to působí na psychiku? Necítí se pak muž méněcenný, když je neplodný? Nepůsobí to i na ženu v tom smyslu, že ji podvědomě přestane muž po nějaké době přitahovat jako muž? Zajímají mě Vaše názory, zkušenosti a postřehy. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6651
14.2.21 09:25

U nás měla manželova vasektomie na sexuální život pozitivní dopady. Oba si sex užíváme mnohem lépe, když nemusíme řešit případné následky. Máme dvě děti a ty nám bohatě stačí. Je pravda že i předtím manžel nikdy neměl problémy s nedostatečným sebevědomím a není typ, co si musí něco dokazovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15380
14.2.21 09:32

Na psychiku to působí jedině pokud je dotyčný psychicky nevyrovnaný.

Sama vasektomie žádné přímé vlivy na hormonální rovnováhu či psychiku nemá. Nehledě na to že se dá udělat reversibilně.

Pokud ovšem někdo má svoje sebepojetí zaožené na tom že je úspěšný ploditel, tak pokud si to ze svého schématu odebere, tak to bude chybět. Kolik že si zplodil dětí?

mimochodem nejistotu, mizerné sebepřijetí a nedostatek blízkých vztahů, se kterými by si takováhle témata mohl řešit a nemusel to psát na e-mimino je něco, co se dá řešit a upraivt tak, aby se ti se sebou samotným lépe žilo.

Nejjendodušší cesta je najít si psychoterapeuta a vyčistit vztah k sobě samému v rámci psychoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18947
14.2.21 10:11

U nás má vasektomii poměrně dost mužů. Jeden na ni šel, netajil se tím a spustil řeťezovou reakci. Chlapi jsou spokojený, ženský ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5237
14.2.21 10:30

U nás stejně jako u Heivka.
Myslela jsem, že nebude chtít aby to přátelé věděli, ale normálně o tom mluví. Vychvaluje si to. Ja jsem na něj hrdá třetí dítě máme přes tělísko prášky nemůžu a případná nehoda by znamenala asi potrat a to bych špatně snášela já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 13:09

Děkuji za reakce, myslím, že vasektomie bude v pohodě, jen jsem přemýšlel nad tím, jestli sex není od přírody na rozmnožování, miliony let tomu tak bylo, tudíž i ta možnost otěhotnění může být jedním ze stimulů k milování.
Podvědomě.
A jestli pak žena - podvědomě -nebude tím mužem přitahována, jelikož není schopen ji oplodnit.
Myšleno z archetypálního hlediska.
:think:

• Citovat
  • Nahlásit
18947
14.2.21 14:03
@Anonymní píše:
Děkuji za reakce, myslím, že vasektomie bude v pohodě, jen jsem přemýšlel nad tím, jestli sex není od přírody na rozmnožování, miliony let tomu tak bylo, tudíž i ta možnost otěhotnění může být jedním ze stimulů k milování.
Podvědomě.
A jestli pak žena - podvědomě -nebude tím mužem přitahována, jelikož není schopen ji oplodnit.
Myšleno z archetypálního hlediska. :think:

Promiň, ale tomu jsem se s chutí zasmála. Takhle to fakt nefunguje, pokud ovšem žena není poněkud primitivní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5237
14.2.21 18:12
@Anonymní píše:
Podvědomě.

Pokud chce otěhotnět tak asi jo. Za mě je manžel právě tou neschopnosti přitažlivější.
Tak mě napadá, že kdyby jsme se rozešli tak by bylo hrozně děsivý spát s někým kdo tam ty spermie má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6279
14.2.21 18:21

Navrhovala jsem to manželovi a neprošlo to, prý za ty peníze bude tolik kondomů, že to nepro*ukáme až do důchodu… no, tak čekáme neplánovaně čtvrté :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1757
14.2.21 18:21
@Anonymní píše:
Podvědomě.

Jsou týpci, kteří o té bezskalpelové verzi, která není poznat, neřeknou milence, takže holka se může snažit, ale na mimíska je neutáhne. :lol:

Na to není potřeba řešit archetypální hledisko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
14.2.21 19:14
@Anonymní píše:
Podvědomě.

Ty se ptáš nás. :lol: Asi bys to měl pořešit hlavně se svojí ženou. Nevíme kolik ti je, kolik máš dětí, ženatý/rozvedený…?

Jinak tvoje úvaha s podvědomím celkem smysl dává. Podvědomě pro mě asi je plodný muž atraktivní… :think:

Jako nevím, myslela jsem si, že na vasektomii chodí chlapi, kteří mají třeba 3 děti, jsou ve stabilním fungujícím manželství a po vzájemné dohodě s manželkou se pro to rozhodnou.

U tebe mi tam chybí jakékoliv základní informace… Obecně můžu jenom říct, že to s tím podvědomím mi smysl dává… ale víš co, není mi 50 a nemám 3 děti. :lol: To je hrozně individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 20:20

Děkuji Vám všem za zpětné vazby, vážím si jich.
Je pravda, že jsem neuvedl o sobě žádné doplňující informace a myslím, že v tomto kontextu ani nejsou až zas tak důležité. Šlo mi jen o zamyšlení, jelikož mám pocit, že se vasektomie jednostranně vychvaluje, ale je to přece jen určitý zásah do organismu, který má svá daná pravidla (myšleno ten organismus), a tento zásah, jako každý jiný, má své vedlejší účinky. Přinejmenším hlubinně psychologické.
Myslím si ale, že je to (zatím) nejspolehlivější metoda antikoncepce, co znám a je fér, že přesouvá zodpovědnost na muže.
Je mi 48. 8)

• Citovat
  • Nahlásit
9203
14.2.21 20:30

Po třetím dítěti jsem se nechal přistřihnout, bo žena se nikdy nemohla chránit a šprcky jsou otravný.

Psychologický dopad byl ten, že jsme pak pěkných pár let šukali jak démon Kabuki, jiný efekt to nemělo. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 21:10

Kalamity: pěkných pár let jste šukali, jako démon Kabuki…a jak to máte teď? Už spolu nespíte?

• Citovat
  • Nahlásit
9203
14.2.21 23:49
@Anonymní píše:
Kalamity: pěkných pár let jste šukali, jako démon Kabuki…a jak to máte teď? Už spolu nespíte?

Jasně že spíme. Ta změna o které píšu byla ze šprcek na vasektomii, konečně se s tím člověk nemusel babrat a byla tam výrazný nárůst v četnosti, který vydržel dost dlouho dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat