Reklama

Velká vánoční deprese :-(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.17 14:52
Velká vánoční deprese :-(

Vlastně ani nepotřebuju poradit, asi se jen vypsat..prosím o anonym.
Jak bych začala..jsme čtyřčlenná rodina, máme dvě děti „raného školkového věku“. Jsme ve spoustě věcí taková netypická rodina. Spoustu věcí máme jinak kvůli fyzické nemoci mladšího dítka a zároveň kvůli psychickým zvláštnostem dítka staršího. Nechci to tu vypisovat dopodrobna..Všechno je tak strašně náročné, od základní péče (jídlo, oblékání, mytí,..) až po výchovu :,( bohužel v podstatě ani nemáme pomoc a oporu v prarodičích, takže jsme na to všechno sami. A protože mám někdy bohužel i z manžela pocit, že mám další dítě navíc, už prostě nemůžu. Nemáme typické problémy. Pomáhá v domácnosti, s dětmi, opravdu se jim věnuje, má nás opravdu rád, s kamarády jde posedět výjimečně, a to ho ještě já přesvědčuju, aby šel..udělá, co je potřeba..ale málo co udělá sám..hrozně se spoléhá na mě..ani není schopný si zapamatovat (nebo aspoň rychle vymyslet), jak se poutají děti v sedačkách..taková trivialita, ale on ví, že tam vždycky budu já (je neřidič), tak proč by, že..i ve všech důležitých rozhodnutích hodí odpovědnost za tu věc vždy radši na mě. Všechno musím plánovat a organizovat já, jinak se nekoná nic. Ani návštěva u jeho rodičů. Já vím, že to nedělá schválně, je od přírody submisivnější povahy a zároveň hodně inteligentní na úkor praktičnosti v běžném životě. Nadevšechno ho miluju a od začátku vztahu vím, jaký je a nikdy bych ho nevyměnila. Jsme spolu už vic než 10 let. Ale prostě to teď na mě po tom všem předvánočním shonu padlo, protože se vše samozřejmě projevilo na plno..tak a teď už jen ta regenerace, ať můžeme jet zase dál. Diky za přečtení :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12753 příspěvků 1 inzerát 26.12.17 15:11

:kytka: jsi skvělá

Malike
Extra třída :D 11636 příspěvků 26.12.17 15:13

Hele chápu..mám autistu se STMR takže vánoce jsou sním prostě jiné a žádného partnera takže jsem na to sama.
Ale vždy se snažím vidět :hug: svetlé stránky.

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 26.12.17 15:13

Je dobře, že počítač s tím, že se ne změní. Nezmění se dokud nebude muset.
Jen hlavně nezapomínej na relax, fyzický i psychický i ;) Časem se to určitě zlepší

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18244 příspěvků 26.12.17 15:25
@Anonymní píše:
Jak bych začala..jsme čtyřčlenná rodina, máme dvě děti „raného školkového věku“. Jsme ve spoustě věcí taková netypická rodina. Spoustu věcí máme jinak kvůli fyzické nemoci mladšího dítka a zároveň kvůli psychickým zvláštnostem dítka staršího. Nechci to tu vypisovat dopodrobna..Všechno je tak strašně náročné, od základní péče (jídlo, oblékání, mytí,..) až po výchovu :,( bohužel v podstatě ani nemáme pomoc a oporu v prarodičích, takže jsme na to všechno sami. A protože mám někdy bohužel i z manžela pocit, že mám další dítě navíc, už prostě nemůžu. Nemáme typické problémy. Pomáhá v domácnosti, s dětmi, opravdu se jim věnuje, má nás opravdu rád, s kamarády jde posedět výjimečně, a to ho ještě já přesvědčuju, aby šel..udělá, co je potřeba..ale málo co udělá sám..hrozně se spoléhá na mě..ani není schopný si zapamatovat (nebo aspoň rychle vymyslet), jak se poutají děti v sedačkách..taková trivialita, ale on ví, že tam vždycky budu já (je neřidič), tak proč by, že..i ve všech důležitých rozhodnutích hodí odpovědnost za tu věc vždy radši na mě. Všechno musím plánovat a organizovat já, jinak se nekoná nic. Ani návštěva u jeho rodičů. Já vím, že to nedělá schválně, je od přírody submisivnější povahy a zároveň hodně inteligentní na úkor praktičnosti v běžném životě. Nadevšechno ho miluju a od začátku vztahu vím, jaký je a nikdy bych ho nevyměnila. Jsme spolu už vic než 10 let. Ale prostě to teď na mě po tom všem předvánočním shonu padlo, protože se vše samozřejmě projevilo na plno..tak a teď už jen ta regenerace, ať můžeme jet zase dál. Diky za přečtení :kytka:

Tohle si stále opakuj. Je jaký je, takového sis ho vybrala, takového ho miluješ. Nikdo není dokonalý. Chápu, že Vánoce jsou trochu na nervy, na člověka útočí ty představy dokonalých Vánoc, nad kterými se štěstím tetelí srdce, což samozřejmě ne vždy vyjde, je to napětí, nápor hlavně na ženy, zvlášť na ty, co už běžné věci dělají vesměs samy. Dobrá zpráva je, že za pár dní bude po nich a ty si určitě oddychneš. Hodně štěstí v novém roce a hlavně děti ať jsou v pořádku.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 26.12.17 15:39
@Malike píše:
Hele chápu..mám autistu se STMR takže vánoce jsou sním prostě jiné a žádného partnera takže jsem na to sama.

Je mi to moc lito. Mit nemocne dite a jeste s nim zustat sama… máš to určitě moc těžké ale věř, ze i takové dítko je dar.
Držím tvému prďolkovi a tobě moc moc palce, když budeš myslet, že už to dál nejde, hlavu vzhůru a do boje :srdce:
Krásné vánoce :mavam:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 26.12.17 15:47
@Anonymní píše:
Jak bych začala..jsme čtyřčlenná rodina, máme dvě děti „raného školkového věku“. Jsme ve spoustě věcí taková netypická rodina. Spoustu věcí máme jinak kvůli fyzické nemoci mladšího dítka a zároveň kvůli psychickým zvláštnostem dítka staršího. Nechci to tu vypisovat dopodrobna..Všechno je tak strašně náročné, od základní péče (jídlo, oblékání, mytí,..) až po výchovu :,( bohužel v podstatě ani nemáme pomoc a oporu v prarodičích, takže jsme na to všechno sami. A protože mám někdy bohužel i z manžela pocit, že mám další dítě navíc, už prostě nemůžu. Nemáme typické problémy. Pomáhá v domácnosti, s dětmi, opravdu se jim věnuje, má nás opravdu rád, s kamarády jde posedět výjimečně, a to ho ještě já přesvědčuju, aby šel..udělá, co je potřeba..ale málo co udělá sám..hrozně se spoléhá na mě..ani není schopný si zapamatovat (nebo aspoň rychle vymyslet), jak se poutají děti v sedačkách..taková trivialita, ale on ví, že tam vždycky budu já (je neřidič), tak proč by, že..i ve všech důležitých rozhodnutích hodí odpovědnost za tu věc vždy radši na mě. Všechno musím plánovat a organizovat já, jinak se nekoná nic. Ani návštěva u jeho rodičů. Já vím, že to nedělá schválně, je od přírody submisivnější povahy a zároveň hodně inteligentní na úkor praktičnosti v běžném životě. Nadevšechno ho miluju a od začátku vztahu vím, jaký je a nikdy bych ho nevyměnila. Jsme spolu už vic než 10 let. Ale prostě to teď na mě po tom všem předvánočním shonu padlo, protože se vše samozřejmě projevilo na plno..tak a teď už jen ta regenerace, ať můžeme jet zase dál. Diky za přečtení :kytka:

Ja ani nevím co ti na to napsat, aniž bych ti ublízila :think:.To v žádném případě totiž nechci. Jen prostě vždycky nechápu, proč jsou ženy nespokojené, když ony vlastně vêděly koho si berou a s kým si ty ďěti dělaji. To opravdu nechápu do dnes :think:.
Pokud je toho na tebe moc, což bych tedy asi i pochopit dokázala, proč si s manželem nepromluvíš? Proč mu neřekneš, že se něco musí změnit a že prostě musí víc přidat ruku k dílu?
Opravdu to nemyslím zle, jen kolikrat nechápu proč to tu píšete místo toho aby jste makaly na změně situace.
Každopádně ti ale držím palce ať to všechno zvládneš, opravdu si promluv s partnerem :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.17 16:22

@ka2ka @Malike @Netopirek @hanka.br. Holky, diky za podporu, hned je mi lépe :kytka:

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 26.12.17 16:25
@Malike píše:

Klobouk dolů před Tebou! My si právě v lednu jdeme pro diagnózu. Zatím nevíme co, ale něco tam určitě je :( držím palce, ať žijete spokojeně! :hug:

Malike
Extra třída :D 11636 příspěvků 26.12.17 16:37
@jakákoliv píše:
Klobouk dolů před Tebou! My si právě v lednu jdeme pro diagnózu. Zatím nevíme co, ale něco tam určitě je :( držím palce, ať žijete spokojeně! :hug:

Držím palce ať jsou zprávy co nejlepší :hug:
A kdyby něco, nevěš hlavu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.17 16:43
@berďana píše:
Ja ani nevím co ti na to napsat, aniž bych ti ublízila :think:.To v žádném případě totiž nechci. Jen prostě vždycky nechápu, proč jsou ženy nespokojené, když ony vlastně vêděly koho si berou a s kým si ty ďěti dělaji. To opravdu nechápu do dnes :think:.
Pokud je toho na tebe moc, což bych tedy asi i pochopit dokázala, proč si s manželem nepromluvíš? Proč mu neřekneš, že se něco musí změnit a že prostě musí víc přidat ruku k dílu?
Opravdu to nemyslím zle, jen kolikrat nechápu proč to tu píšete místo toho aby jste makaly na změně situace.
Každopádně ti ale držím palce ať to všechno zvládneš, opravdu si promluv s partnerem :mavam:

Ono to vůbec není o potřebě změny ani o stěžování si. Vím, že manžel dělá maximum, co je v jeho silách. Na víc ve své povaze nemá kapacitu..Kdybychon měli zdravé děti, vůbec bych žádné negativní pocity neměla. Ale nemáme a člověk musí jet na 1000 %. To jedeme oba, ale manželových 1000 % je prostě míň než mých. Ale to nemění nic na tom, že jede ;) Ono to opravdu nemělo být stěžování, jen takový povzdech a potřeba to ze sebe vypsat..

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 26.12.17 16:52
@Anonymní píše:
Ono to vůbec není o potřebě změny ani o stěžování si. Vím, že manžel dělá maximum, co je v jeho silách. Na víc ve své povaze nemá kapacitu..Kdybychon měli zdravé děti, vůbec bych žádné negativní pocity neměla. Ale nemáme a člověk musí jet na 1000 %. To jedeme oba, ale manželových 1000 % je prostě míň než mých. Ale to nemění nic na tom, že jede ;) Ono to opravdu nemělo být stěžování, jen takový povzdech a potřeba to ze sebe vypsat..

Chápu. Pokaždé, když čtu, že má někdo nemocné děti, tak je mi to strašně líto. To si právě vždycky uvědomim, jaké štěstí v životě máme.
Přeju vám ze srdce ať to ustojíte :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.17 16:55

Můj manžel je trochu podobný typ. Ne ve všem a taky asi ne tak do extrému. ALE osvědčilo se mi prostě ho v některých věcech nechat vykoupat. Děláš si to sama, dokud na tebe bude spoleh, budeš připomínat, organizovat atd., proč by se snažil. A teď to nemyslím ve zlém. Například jsem přestala připomínat, že se má vynést koš a nechala to dojít tak daleko, že přetekl odpadky :D Nebo jsem jednou nepřipomněla jednu schůzku, on na ni samozřejmě zapomněl (byli to hlavně jeho kamarádi) a začal si to sám víc hlídat. Nikdy nebude ten organizační typ naší domácnosti, ale dovolila jsem si být prostě občas „nezodpovědná“ a jeho to dohnalo k větší zodpovědnosti :lol:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 26.12.17 16:57
@Anonymní píše:
Můj manžel je trochu podobný typ. Ne ve všem a taky asi ne tak do extrému. ALE osvědčilo se mi prostě ho v některých věcech nechat vykoupat. Děláš si to sama, dokud na tebe bude spoleh, budeš připomínat, organizovat atd., proč by se snažil. A teď to nemyslím ve zlém. Například jsem přestala připomínat, že se má vynést koš a nechala to dojít tak daleko, že přetekl odpadky :D Nebo jsem jednou nepřipomněla jednu schůzku, on na ni samozřejmě zapomněl (byli to hlavně jeho kamarádi) a začal si to sám víc hlídat. Nikdy nebude ten organizační typ naší domácnosti, ale dovolila jsem si být prostě občas „nezodpovědná“ a jeho to dohnalo k větší zodpovědnosti :lol:
Šikulka :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 26.12.17 17:28
@Anonymní píše:
Můj manžel je trochu podobný typ. Ne ve všem a taky asi ne tak do extrému. ALE osvědčilo se mi prostě ho v některých věcech nechat vykoupat. Děláš si to sama, dokud na tebe bude spoleh, budeš připomínat, organizovat atd., proč by se snažil. A teď to nemyslím ve zlém. Například jsem přestala připomínat, že se má vynést koš a nechala to dojít tak daleko, že přetekl odpadky :D Nebo jsem jednou nepřipomněla jednu schůzku, on na ni samozřejmě zapomněl (byli to hlavně jeho kamarádi) a začal si to sám víc hlídat. Nikdy nebude ten organizační typ naší domácnosti, ale dovolila jsem si být prostě občas „nezodpovědná“ a jeho to dohnalo k větší zodpovědnosti :lol:

:palec: přesně tak. Dokud nemusí, tak proč by se stali ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >