Velký dům, villa v Praze

Anonymní
23.7.21 10:00

Velký dům, villa v Praze

Ahoj. Zdědila jsem v Praze villu po prababbičce. Velký dům, dnes má hodnotu zhruba 60 - 80 mil. Nevím co s domem, zdali ho prodat nebo držet, protože náklady a čas na údržbu budou nemalé a náročné. Dům je jinak ve velmi krásném stavu. Nikdo tam už nežije. S velkou zahradou.
Přemýšlela jsem o prodeji a zaroveň koupit v Praze třeba byty a pronajímat a sama si postavit dům, bydlím v nájmu :lol:
Nebo přestavět villu na byty, ale to by bylo asi nereálné, protože je atipická a byty by byli buď moc velké nebo by se muselo až moc zasahovat. Každopádně ten prodej mě trápí, protože tam rodina nechala ruce, ale co já s tím… to je takové dědictví o které člověk asi fakt nestojí, když člověk je smrtelník a né podnikatel.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19782
23.7.21 10:04
@Anonymní píše:
Ahoj. Zdědila jsem v Praze villu po prababbičce. Velký dům, dnes má hodnotu zhruba 60 - 80 mil. Nevím co s domem, zdali ho prodat nebo držet, protože náklady a čas na údržbu budou nemalé a náročné. Dům je jinak ve velmi krásném stavu. Nikdo tam už nežije. S velkou zahradou.
Přemýšlela jsem o prodeji a zaroveň koupit v Praze třeba byty a pronajímat a sama si postavit dům, bydlím v nájmu :lol:
Nebo přestavět villu na byty, ale to by bylo asi nereálné, protože je atipická a byty by byli buď moc velké nebo by se muselo až moc zasahovat. Každopádně ten prodej mě trápí, protože tam rodina nechala ruce, ale co já s tím… to je takové dědictví o které člověk asi fakt nestojí, když člověk je smrtelník a né podnikatel.

To je těžká situace, zvlášť, pokud má rodina k té nemovitosti citovou vazbu a máte ji dlouho v rodině… Na druhou stranu, kdybys to pronajímala, tak z toho asi taky nebudou odvaření, ne? Nebo už není na živu nikdo z původních majitelů a je to pouze tvůj dojem, že by měla vila zůstat v rodině?
Osobně, pokud bych tam nechtěla bydlet, bych ji prodala. A koupě menších bytů na investici (vhodné pro nájemníky) je super nápad, ale budeš s tím mít také hodně starostí, s tím musíš počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1106
23.7.21 10:06

Jakože podnikatel je nesmrtelný? To s podnikatelstvím nemá absolutně nic společného. Buď si to umíš spočítat nebo ne. A pofňukávat nad dědictvím za 60-80 mil. :zed: Ses ho měla vzdát no. Jinak když budeš pronajímat byty, stejně se o ně budeš muset starat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
23.7.21 10:12
@Anonymní píše:

Kdyby jsi chtěla probrat/propočítat všechny možnosti tak klidně napiš do zpráv, dělám reality v Praze :) Pokud je vila v dobrém stavu a lokalitě, dá se i dlouhodobě pronajímat za velmi hezké peníze pro firmy, vyslance atd. ale to samozřejmě záleží, jestli chceš pravidelný měsíční příjem nebo radši prodej. Já osobně bych asi volila prodej a koupi menších bytů na investici + dům/byt pro tebe na bydlení

Příspěvek upraven 23.07.21 v 10:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2894
23.7.21 10:13

Já jsem sentimentalni a snažila bych se to udržet, pravděpodobně bych se tam přestěhovala a sehnala si třeba někoho na bydlení k sobě, ale jedině přes známosti, aby to nebyl úplně cizi člověk, ale někdo z mých kontaktů.

Kolik to má metru obytné plochy? Za ty peníze v Praze tak třeba 200 tipuji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6291
23.7.21 10:14

A ty jsi na to sama? Nějaký manžel, partner, brácha, se kterým byste do toho podnikání šli spolu?
Já jsem teda zásadně proti tomu zbavovat se nemovitostí, ale kdybych byla sama, tak to asi střelím, zařídím si své pohodové nízkonákladové bydlení, asi nějaký menší domek s prostornější zahradou a koupím tak 2-3 byty.
Nevím, pokud jsi sama, jestli máš na to to pronajímat, takový barák chce pravidelnou údržbu, která se očekává od majitele, jak bys to zvládala, jedině nějakou firmu si najat co se ti o to bude starat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6291
23.7.21 10:18

Nebo pak jak píše @Luciecernik - pokud nechceš prodat, jakože rodinný majetek, tak pronajat pro nějakého diplomata nebo velvyslance, domluvit si firmu, co se ti tam o to v případě nějakých oprav nebo údržby bude starat, vzít si hypotéku na vlastní bydlení a platit ji ze zisků z nájmů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 10:18

@Angry_birds Ne, ale rozhodně má víc možností investování a využití. Nebavím se o autoopraváři Karlovi.
Moje prababička byla léta advokátka a praděda zubař, například.
A vzdát se, to zase nejsem blbá.
Nechápu, proč tak útočný komentář.
Asi si to nedovedeš představit, ale starat se o 2-3 byty je nesrovnatelné, to bych skutecně zvládla. Villa má tři patra a zhruba 11 místností, tři obří haly, letní zahradu, hlavní zahradu plnou květin, zelený cm trávník a bazén. Další možnost je pronájem celé villy za nějakou rozumnou cenu. Zeptala jsem se zde pouze na názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 10:25

Sama nejsem, ale mam male dite a muz pracuje v zahranici.

• Citovat
  • Nahlásit
6291
23.7.21 10:30
@Anonymní píše:

No a jak je muž podnikatelsky schopný? Kdyby se vykašlal na práci v zahraničí a starali jste se o toto oba? Podle toho, co píšeš, jak ten dům vypadá, tak by vás to mohlo solidně živit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2323
23.7.21 10:31

Prodala bych. To dědictví by ti mělo přinášet radost a ne starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11127
23.7.21 10:34
@Anonymní píše:
@Angry_birds Ne, ale rozhodně má víc možností investování a využití. Nebavím se o autoopraváři Karlovi.
Moje prababička byla léta advokátka a praděda zubař, například.
A vzdát se, to zase nejsem blbá.
Nechápu, proč tak útočný komentář.
Asi si to nedovedeš představit, ale starat se o 2-3 byty je nesrovnatelné, to bych skutecně zvládla. Villa má tři patra a zhruba 11 místností, tři obří haly, letní zahradu, hlavní zahradu plnou květin, zelený cm trávník a bazén. Další možnost je pronájem celé villy za nějakou rozumnou cenu. Zeptala jsem se zde pouze na názory.

A doteď se o dům staral kdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3552
23.7.21 10:36
@Anonymní píše:

Nevím v jakém to je stavu, ale pronájem jako celku může být dobrý nápad, ale řešila bych to přes realitku, toto je dost specifické a sama to asi nepronajmeš, můžeš se třeba dohodnout, že běžnou údržbu do určité částky si budou dělat sami. myslím, že pokud je to lukrativní adresa, můžeš z toho mít klidně 100 tisíc měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24530
23.7.21 10:39

Já bych prodala a za tu cenu pořídila sobě domek a byty k pronájmu. Tohle je sice romantické, ale nedovedu si představit něco takového spravovat ještě při práci a s dětmi za zády, časem to bude chtít dost oprav, aby se vám to vůbec vyplatilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
23.7.21 10:41
@welovefashion píše:
Nevím v jakém to je stavu, ale pronájem jako celku může být dobrý nápad, ale řešila bych to přes realitku, toto je dost specifické a sama to asi nepronajmeš, můžeš se třeba dohodnout, že běžnou údržbu do určité částky si budou dělat sami. myslím, že pokud je to lukrativní adresa, můžeš z toho mít klidně 100 tisíc měsíčně.

No, pokud ta vila má hodnotu 60-80 milionů, tak za pronájem vil pro firmy se platí klidně 200tisíc a víc…záleží samozřejmě na stavu, lokalitě atd.

Příspěvek upraven 23.07.21 v 10:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat