Reklama

Velký ekonomický rozdíl mezi partnery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 12:13
Velký ekonomický rozdíl mezi partnery

Ahoj,

holky prosím napište, jak jste se smířily se situací - a jak jste to celé vnímaly a jak jste to měly ve vztahu nastavené - kdy je partner na tom finančně výrazně, opravdu velmi výrazně lépe, než vy? Jasné, nemluvím tady o situaci, kdy jste na rodičovské, to je jasné, že přijde ekonomický rozdíl. Ale myslím už při vstupu do vztahu a potom následné fungování ve vztahu. Já jsem z obyčejné rodiny střední třídy. Nikdy jsme si nemohli moc vyskakovat, ale sociální případy nejsme. Já normálně pracuji a krom běžného úvazku mám ještě přivýdělek. Přesto jsem s penězi velmi na štíru - i tím, že jsem jeden čas bydlela sama. Podařilo se mi ušetřit 45 tisíc a to jsem považovala za velký úspěch. Poté jsem poznala nynějšího partnera, který je ale z movité rodiny a jeho plat je několikanásobně vyšší, než můj. Problém je, že s ním nedokážu udržet finančně tempo. On je zvyklý na jiný standard, to, co je pro něj běžné, je pro mě záležitost, na kterou třeba šetřím i několik let. Přítel nemá problém za mě platit a finančě mě podpořit, ale mně to není příjemné. Nevadí mi nechat ho zaplatit večeři, lístky do divadla/kina a další věci. Ale necítím se dobře, když platí za mě naprosto vše. mně by stačil i skromnější program, skromnější dovolené a třeba jenom procházka kolem vody. Ale jemu tohle nestačí a tak upřednostňuje neustále takové aktivity, které já si prostě nemůžu dovolit. Finanční zásoby už mám dávno pryč a moc nevím, j ak se s tím porovnat, jak to ve vztahu nastavit a jak o tom s přítelem mluvit. Kdykoliv ačnu téma finance, končí to u toho, že on mi rád něco zaplatí, rád mi vypomůže a že se rád o mě stará a bere to jako samozřejmost. Já si v tom ale nepřipadám úplně dobře.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

smudlinky
Závislačka 2521 příspěvků 361 inzerátů 20.04.18 12:17

Pokud je tam takový finanční rozdíl, je asi nejlepší se domluvit a nechat si něco víc zaplatit, nebo si najít jiného partnera, který na tom bude finančně podobně jako ty. Myslím, že jiná rada není- většina věcí ve vztahu je o kompromisech jednou z tvé, podruhé z partnerovy strany.

zoidberg
Extra třída :D 11628 příspěvků 20.04.18 12:18

Za mě, tohle nemůže dělat dobrotu. V pohádkách to ale funguje :think:

jankajj
Závislačka 2790 příspěvků 20.04.18 12:18

Pokud s ním chceš být, on chce jet na drahou dovolenou /na kterou bys ty neměla/ a je ochoten tě na ni pozvat a vše zaplatit, tak ho nech. Jiná věc by byla, kdyby se proto k tobě choval nadřazeně, nechtělo by se mu do toho, vyčítal by ti to, nutil tě do jiné lépe placené práce..
Stejně tak bych ho nechala koupit např. bydlení podle jeho představ a finančních možností. Pokud jde o drahé bydlení, a nechceš bydlet v jeho, zaplatíš z kupní ceny třeba desetinu kterou budeš mít na sebe napsanou jako spoluvlastník.. žijete spolu?

meduzza
Echt Kelišová 8717 příspěvků 20.04.18 12:19
@Anonymní píše:
Ahoj,holky prosím napište, jak jste se smířily se situací - a jak jste to celé vnímaly a jak jste to měly ve vztahu nastavené - kdy je partner na tom finančně výrazně, opravdu velmi výrazně lépe, než vy? Jasné, nemluvím tady o situaci, kdy jste na rodičovské, to je jasné, že přijde ekonomický rozdíl. Ale myslím už při vstupu do vztahu a potom následné fungování ve vztahu. Já jsem z obyčejné rodiny střední třídy. Nikdy jsme si nemohli moc vyskakovat, ale sociální případy nejsme. Já normálně pracuji a krom běžného úvazku mám ještě přivýdělek. Přesto jsem s penězi velmi na štíru - i tím, že jsem jeden čas bydlela sama. Podařilo se mi ušetřit 45 tisíc a to jsem považovala za velký úspěch. Poté jsem poznala nynějšího partnera, který je ale z movité rodiny a jeho plat je několikanásobně vyšší, než můj. Problém je, že s ním nedokážu udržet finančně tempo. On je zvyklý na jiný standard, to, co je pro něj běžné, je pro mě záležitost, na kterou třeba šetřím i několik let. Přítel nemá problém za mě platit a finančě mě podpořit, ale mně to není příjemné. Nevadí mi nechat ho zaplatit večeři, lístky do divadla/kina a další věci. Ale necítím se dobře, když platí za mě naprosto vše. mně by stačil i skromnější program, skromnější dovolené a třeba jenom procházka kolem vody. Ale jemu tohle nestačí a tak upřednostňuje neustále takové aktivity, které já si prostě nemůžu dovolit. Finanční zásoby už mám dávno pryč a moc nevím, j ak se s tím porovnat, jak to ve vztahu nastavit a jak o tom s přítelem mluvit. Kdykoliv ačnu téma finance, končí to u toho, že on mi rád něco zaplatí, rád mi vypomůže a že se rád o mě stará a bere to jako samozřejmost. Já si v tom ale nepřipadám úplně dobře.

Buď přijmeš, že za tebe platí a nebo to dle popisu asi neustojíte. Máš ho ráda? Jsi s ním kvůli němu? Kdyby to bylo opačně, platila bys za něj? Proč s ním jsi? Jestli ho máš ráda od srdce, tak to neřeš a přijmi, že za tebe platí. A užívejte si to oba dva. Kdyby nechtěl, tak to přece nedělá :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 12:20

Měla jsem to na začátku vztahu dost podobně - ale s tím, že krom toho, že nejsem z movité rodiny, tak jsem ještě studovala, takže výdělky na brigádách úplné minimum… Platil toho za mě v začátcích hodně, neměl s tím problém a bylo mi to částečně nepříjemné. Ale snažila jsem se mu to vracet v naturáliích, neumí vařit a miluje moje jídlo, snažila jsem se dělat mu oblíbená jídla a ty výlety jsem se právě snažila vymýšlet já sama - do přírody, piknik místo dražší restaurace atd.
Nicméně jednou jsme si opravdu otevřeně promluvili, kdo má jaký příjem, kdo má jaké spoření, kolik toho má kdo našetřeno a jak to bude do budoucna. Opravdu maximálně otevřeně, jak jsou na tom mí rodiče apod.
Dneska to už je 8 let :lol: jsme manželé, pracuji a mám průměrný plat, on nadprůměrný. Peníze jsou společné, výdaje jsou společné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 12:22

U nás byl finanční rozdíl asi stejný jako u vás. Od začátku za mě platil drtivou většinu zásadních výdajů - večeře, kina, později i dovolené. Já jsem se v rámci těchto akcí snažila platit drobnosti jako káva na výletě, zmrzlina atd. Později, když jsme spolu začali bydlet - u něj v bytě - tak jsem nakupovala potraviny, drogerii a drobnosti do domácnosti.
Na začátku jsme o tom mluvili, nikdy neměl problém za mě něco zaplatit, prostě chtěl, abychom spolu mohli podnikat věci na které je zvyklý. Nebylo úplně jednoduché se s tím srovnat, ale nikdy ani jediným slovem mi nenaznačil, že mu to vadí… Jsme spolu 20 let, máme dvě děti a nikdy nebudu ani vzdáleně vydělávat tolik jako on.

růžový achát
Závislačka 4269 příspěvků 20.04.18 12:23

Nic neřeš, ber dokud dává ;) :srdce:

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 20.04.18 12:27

Holka toho se drž

Janli
Kelišová 5715 příspěvků 9 inzerátů 20.04.18 12:29

Já jsem ve stejné situaci, ale nikdy by mě to nenapadlo řešit nebo si kvůli tomu hledat jiného partnera :roll:. Tvůj partner chce žít život na který má a tebe do toho zahrnuje, tak je automatické, že zaplatí to, na co tvoje finance nestačí. To po něm budeš chtít celý život, aby dělal jen věci, které ty si můžeš dovolit? Proč? Užívej si toho co ti život poslal a neřeš ptákoviny. Kdyby chtěl movitou partnerku, tak si takouvou najde, ale on chce tebe se vším všudy!

Markéta80
Hvězda diskuse 39677 příspěvků 20.04.18 12:30

On to ale ví ne jak jsi na tom finančně? pro něj je mnohem jednodušší Tě to zaplatit. Neni hloupej a ví že ty na to nemáš. kdyby nechtěl tak to nezaplatí a ani s Tebou nebude ;) Asi má dost a nemá s tím problém, kdyby měl řekne to. S tím moc neuděláš prootže když on navrhne nějakou akci a ty řekneš že ne bude to jen z finančích důvodu a na to on at peníze neřešíš :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 12:32

Já úplně nerozumím tomu, proč se z peněz dělá takové velká věc : ) Myslím, že chlap taky neřeší, že doma vaří žena a uklízí a v podstatě vychovává děti a on k tomu nemá jak moc přispět a e mu to blbé : ) Pokud vezmeš peníze jako zdroj, což zdrojem opravdu jsou, můžeš je vidět shodně jako tvou energii a tvoje možnosti a tvůj čas…
U nás to bylo podobně, ne že bych já na tom byla nějak slabě, ale měla jsem skoro desetinový příjem.. a na mateřské to je samořejmě ještě úplně jinde. Neřešíme to, bavli jsme se o tom, nemá potřebu, abych mu jakkoli sekundavala zrovna v tomto druhu zdroje. Já za sv noci stávám k dětem už mnoho let, vařím, zaopatřuju domácnost prostě jinak, nás jako partnery… Pro mě - nás - je to rovnaké. Osobně ti doporučuju zeptat se sama sebe, proč je pro tebe tak důležitá zrovna ta hodnota peněz, myslím si, že je máš nadhodnocené. A jinak ti mnoho variant nezbývá - buď přijmeš to, co řiká on, a budeš to takto žít, nebo se rozejdete, nebo si začneš někde přivydělávat, abys mu mohla trochu dýchat na záda : ) Já klidně konzumuju jeho peníze jako on můj um a můj čas, moje možnosti.

Venetia
Hvězda diskuse 35857 příspěvků 20.04.18 12:34
@Anonymní píše:
Ahoj,holky prosím napište, jak jste se smířily se situací - a jak jste to celé vnímaly a jak jste to měly ve vztahu nastavené - kdy je partner na tom finančně výrazně, opravdu velmi výrazně lépe, než vy? Jasné, nemluvím tady o situaci, kdy jste na rodičovské, to je jasné, že přijde ekonomický rozdíl. Ale myslím už při vstupu do vztahu a potom následné fungování ve vztahu. Já jsem z obyčejné rodiny střední třídy. Nikdy jsme si nemohli moc vyskakovat, ale sociální případy nejsme. Já normálně pracuji a krom běžného úvazku mám ještě přivýdělek. Přesto jsem s penězi velmi na štíru - i tím, že jsem jeden čas bydlela sama. Podařilo se mi ušetřit 45 tisíc a to jsem považovala za velký úspěch. Poté jsem poznala nynějšího partnera, který je ale z movité rodiny a jeho plat je několikanásobně vyšší, než můj. Problém je, že s ním nedokážu udržet finančně tempo. On je zvyklý na jiný standard, to, co je pro něj běžné, je pro mě záležitost, na kterou třeba šetřím i několik let. Přítel nemá problém za mě platit a finančě mě podpořit, ale mně to není příjemné. Nevadí mi nechat ho zaplatit večeři, lístky do divadla/kina a další věci. Ale necítím se dobře, když platí za mě naprosto vše. mně by stačil i skromnější program, skromnější dovolené a třeba jenom procházka kolem vody. Ale jemu tohle nestačí a tak upřednostňuje neustále takové aktivity, které já si prostě nemůžu dovolit. Finanční zásoby už mám dávno pryč a moc nevím, j ak se s tím porovnat, jak to ve vztahu nastavit a jak o tom s přítelem mluvit. Kdykoliv ačnu téma finance, končí to u toho, že on mi rád něco zaplatí, rád mi vypomůže a že se rád o mě stará a bere to jako samozřejmost. Já si v tom ale nepřipadám úplně dobře.

Cítila bych se jako ty, nic by z toho nebylo

lucije28
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 20.04.18 12:35

Kdyby mu to vadilo, nedělal by to… :kytka:
Já jednou žila/nežila/chodila s jedním bohatým a ten mi nezaplatil nikdy žádnou dovolenou, občas nějakou večeři… :mrgreen: :mrgreen: Ale on si na penězích seděl a sedí (rád utrácí jen za sebe).
Nicméně jsem velmi ráda, že jsme se rozešli.
Je stále sám, nikoho nechce, protože si myslí, že každá chce jen jeho peníze.
Tak si místo rodiny pořídil dva psy :mrgreen: :lol: :D
Snad je šťastný, já ho naštěstí nepotkávám.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.18 12:36
@Anonymní píše:

Myslím si, že pokud tě chce pozvat, peníze budou společné a nebude se to dělit na moje, tvoje a dávat ti najevo, že nic nemáš nebo jeho rodina, tak to může fungovat. S manželem jsme spolu 17 let. Manžel vydělává hodně nadstandardně - zahraniční firma, já plat méně než standard. V pomáhajících profesích, takže spíše taková „charita“. Třeba v Americe je to běžné, že manžel vydělává a žena se věnuje charitě nebo dělá něco pro společnost, rodinu. Máme s manželem různé problémy, ale skrz peníze nikdy. Ale je to tak, že oba vycházíme ze stejných rodinných poměrů, jen on se tak vypracoval.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >