Výmaz zástavy z katastru nemovitostí

369
20.11.19 16:34

Výmaz zástavy z katastru nemovitostí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho Vám trval výmaz zástavy z katastru nemovitostí? Ze zákona mají 30 dmí, ale podařilo se to někomu dřív? Řeším tenhle problém a paní na katastru mi jasně řekla, za kolik? Donesla jsem jí čokoládu, tu si vzala. A slíbila jsem po vyřízení vše s ní srovnat. Asi čekala palbu, tak mi zavřela dveře před nosem a řekla, abych počítala s výmazem za 35 dní. Je možné to zkusit zapsat v jiném městě? Tahle paní si mě dobře vychutnala a jasně mi dala najevo, že jak nenavalím zajímavou sumu, tak ani náhodou. Za jak dlouho Vám to vymazali? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11144
20.11.19 16:37

Je tam ochranná lhůta dvacet dnů, dřív ti to nevymažou i kdyby jsi tam položila na stůl milion. Ono to holt trvá, katastry jsou momentálně zahlcený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
20.11.19 16:38

@Janli ona mi oznámila 35 dní. A to ještě jestli se k tomu dostane… Dá se to zkusit zapsat i na jiném katastrálním úřadě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
20.11.19 16:41

@JanaKr musis tam kam spadas. A je tak dulezite, jestli to bude 20 nebo 30 dni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
20.11.19 16:42

@Ernais ona mi jasně řekla 35 dní, jestli se k tomu dostane. Takže takové jako abych s tím spíš nepočítala. Ale do 3 měsíců to nejpozději udělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11144
20.11.19 16:43
@JanaKr píše:
@Janli ona mi oznámila 35 dní. A to ještě jestli se k tomu dostane… Dá se to zkusit zapsat i na jiném katastrálním úřadě?

No, oni mají ty záznamy pořadová čísla a řeší se to postupně. Pokud po tobě chtěla úplatek, tak to běž oznámit jejímu nadřízenýmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
20.11.19 16:51

@Janli když to ohlásím, tak mi to bohužel v ničem nepomůže…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
20.11.19 16:53
@Janli píše:
No, oni mají ty záznamy pořadová čísla a řeší se to postupně. Pokud po tobě chtěla úplatek, tak to běž oznámit jejímu nadřízenýmu.

Otazkou je, jestli ten uplatek opravdu chtela a zakladatelka ji to ma jak dokazat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17278
20.11.19 17:06

@JanaKr proč na to tak tlačíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
20.11.19 17:06

@ka2ka protože tam s dcerou bydlíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17278
20.11.19 17:08
@JanaKr píše:
@ka2ka protože tam s dcerou bydlíme…

tak mají zákonnou lhůtu kdy s tím nic udělat nemůžou to že tam s dcerou bydlíte přeci ničemu nevadí ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
20.11.19 17:16

@ka2ka vadí. My ten byt kupovali v dražbě, kdy šlo o pozůstalost. Původní majitel měl dluhy i na finančním úřadě. Exekutor byt prodal a nenechal odstranit zástavní právo a exekuce. Až na výpisu z katastru vyšlo najevo, že tam ty zástavy jsou a nikdo je nenechal odstranit. Bylo mi řečeno, že se našel člověk, který by uhradil všechny dluhy a převzal majetek. Člověk z finančáku - vymáhací oddělení mi oznámil, že jelikož nedošlo k naplnění a zástavy zůstaly, abych se poohlédla po jiném bydlení. Prodali by majetek kompletně a mně vrátili peníze, ale až všechno nabyde právní moci. Vzhledem k tomu, že na podnájem, natož jiné bydlení momentálně nemám, je to pro mě hodně velký problém. Situaci jsem vysvětlila i té paní na katastru a ta mi řekla, že nikdo (exekutor, finančák) nenechal odstranit zástavy, tak pokud kupec složí veškeré dlužné peníze, mám smůlu. Peníze mi sice vrátí, ale kdo ví, kdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
20.11.19 17:27

Jo, hrajou si na strašně důležitý. Tchán řešil pro svýho synovce taky výmazy, přišel, přinesl flašku a na počkání to měl. A to mu taky řekli, že bude čekat 30 dní. Je to jenom o známostech a penězích. Všichni jsme si rovni, ale něktěrý jsou rovnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
20.11.19 17:30

@JanaKr jestli si čekala od ženský soudit, zapomeň na něj. Každý ti to akorát přeje. Lidi jsou děsný svině. Tak si tě ženská vychutnala. Držím ti palce, aby vás nevystěhovali. Je to hnus, co se děje :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
20.11.19 17:46

Pokaždé je tam plomba 20 dní, kdy se s tím nedá nic dělat, hýbat apod. To je podle mě dané zákonem a neudělá s tím nikdo nic. U nás se většinou po skončení plomby zapíše/ev. vymaže co je potřeba během několika dní, ale už jsem i zažila, že jsem na to čekala 2 měsíce. Opravdu záleží na vytíženosti daného kat. úřadu.

No a nestačilo by tomu člověku z finančáku ukázat, že už běží řízení na odstranění té zástavy? To je normálně dohledatelné online na katastru. Mě třeba banka pouštěla peníze na refinancování jen na základě toho, že viděli, že to řízení už běží a papír je na katastru. Možná to má finančák jinak, ale nestálo by za to to zkusit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama