Potkan ve sklepě - co s tím?

586
20.11.19 14:17

Potkan ve sklepě - co s tím?

Hezké odpoledne přeji,

před pár dny jsem šla do sklepa zapnout plynový kotel. Otevřu dveře a kousek přede mnou vyskočil potkan o velikosti čivavy a utekl se schovat. Já měla málem infarkt. Máme sice starší dům, ale sklep máme komplet obezděný s betonovou podlahou. Ten haj*l si prokousal díru, kde vedou trubky právě od kotle.
No, manžel omdlívá už jen když vidí myš, takže je to na mně. Dala jsem návnadu a díru ucpala skleněnou vatou ( někde jsem se dočetla, že hlodavcům vadí). Po pozření návnady by mělo dojít k úmrtí do 10 dnů. Každý večer jedna návnada zmizí… Může to žrát pořád ten jeden, nebo už tam mám celou kolonii?? A jak se chránit, když je budu odklízet?
Já jsem z toho úplně na mrtvici!! Úplně se mi dělá zle, když tam jdu, ale chodit tam musím…
Uvítala bych Vaše zkušenosti v boji s těmito hlodavci.
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
20.11.19 14:22

@anahry jejda to ti nezávidím :( ty mrchy se umí prokousat všude. U nás ve městě jsou přemnožení a lidi radí ty díry ucpat sklem a klasicky zadelat, odříznout jim veškeré zásoby jídla. Známí měli potkany a byla to celá rodina, pokud ti mizí návnady, tak to asi nebude jen jeden. Plus ty mrchy jsou strašně chytré. Známý tehdy používal sklapovaci pasti a dostal je všechny, ale chápu, jestli na to nemáš žaludek, taky bych neměla. Já bych asi najala deratizera.

Příspěvek upraven 20.11.19 v 14:23

• Citovat
  • Nahlásit
309
20.11.19 14:23

A kolik návnad už zmizelo? :mrgreen:
Můj kamarád si koupil takovou tu klec, jak tam vleze tak se zaklapnou dvířka a je uvězněn :) a pak jej odvezl a pustil znovu do přírody.
Pracovní rukavice by v tomto případě měli stačit.
Nejsem fanoušek jedů atd :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837

Co tam dát odchytovou past? Ať tam někde nechcipnou a nehledáš je po čichu…
A nějaká mříž by kolem těch trubek nešla vyrobit? Nebo zacpat něčím, co neprokoušou. Je možný, že jich tam leze víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581

Já bych nastřazila spíš past, kam se chytí živý :think: s tím jedem bych se bála že mi chcipne někde ve zdi a pak budu muset půl sklepa vybourat, jelikož ten smrad by byl lahoda :nevim: a taky bych řekla, že jsou potkani dost odolní, já je mám jako mazlíčky a jeden mi ochrnuk tak sem ho chtěla uspat praskama na spaní, že by usnul a už se nevzbudil, dostal dávku co by zabila člověka a jenom na 2 hodiny usnul :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12484
20.11.19 14:33
@anahry píše:
Hezké odpoledne přeji,před pár dny jsem šla do sklepa zapnout plynový kotel. Otevřu dveře a kousek přede mnou vyskočil potkan o velikosti čivavy a utekl se schovat. Já měla málem infarkt. Máme sice starší dům, ale sklep máme komplet obezděný s betonovou podlahou. Ten haj*l si prokousal díru, kde vedou trubky právě od kotle.
No, manžel omdlívá už jen když vidí myš, takže je to na mně. Dala jsem návnadu a díru ucpala skleněnou vatou ( někde jsem se dočetla, že hlodavcům vadí). Po pozření návnady by mělo dojít k úmrtí do 10 dnů. Každý večer jedna návnada zmizí… Může to žrát pořád ten jeden, nebo už tam mám celou kolonii?? A jak se chránit, když je budu odklízet?
Já jsem z toho úplně na mrtvici!! Úplně se mi dělá zle, když tam jdu, ale chodit tam musím…
Uvítala bych Vaše zkušenosti v boji s těmito hlodavci.
Díky

Asi tě moc nepotěším, ale barák nemůžeš mít nikdy dostatečně utěsněný, ty bestie se klidně protáhnou malou dírkou v kanálovým poklopu /to jen pro ilustraci/, viděl jsem to na vlastní oči… :roll: 8)
Při odklízení je neber do ruky, prostě je nahrň na lopatu a vynes do popelnice… Nebo si vem jednorázový rukavice a vem za ocásek… 8)
A ty díry bude dobrý zazdít, do malty/betonu přimíchat skleněné střepy, ty jim nechutnají, když si pořežou tlamu o sklo, půjdou hlodat jinam. Skelná vata je podle mě neodradí, kdysi jsem viděl ve skelné vatě dlouhodobě uskladněné v garáži celé chodby a hnízda vyhlodané myší domácí, pár jich tam bylo chcíplejch, ale není jisté, jestli to způsobila vata, nebo zašly věkem, pitvu jsme nedělali… 8) 8) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
20.11.19 14:34

Deda mel problem s krysama, dal do sklepa otravenou mrkev pomazanou sadlem asi po ctyrech dnech nasel zdechliny a klid, ja nekde cetla ze hlodavce odpuzuji lidske vlasy, mama ma zase problem s kunou co chodi na slepice, tak si chodi do kadernictvi a ma tu odchytovou klec, jinak ten otvor lip utesnit nez vatou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13386
20.11.19 15:02

Dnes rano jsem se ve sklepe potkala s malou ropuskou. Uz je venku. No snad k nam na navstevu zavitala sama, snad jich nepotkam casem vice, to bych nerada :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
20.11.19 16:18

Odchytové pasti nedám… Já z nich mám hrůzu a představa, že ho pouštím živého, brrrr.
Nemám rada trávení zvířat, ale zase musím ochránit svoje, nehledě na možné nemoci, co můžou přenášet. Ještě jsem přemýšlela o nějaké deratizační firmě, ale ty tam asi taky jenom nastraží návnady, ne?
On je totiž ještě průšvih, že nám ten kotel ve sklepě, dva roky starý, začal blbnout. Pořád hlásí, že má málo plynu, tak máme právě obavy, jestli potkani nemohli poškodit tu trubku. Ale teď mi tam žádnej servisák nepůjde!! Ach jo…
A ve sklepě nic k jídlu nemáme. Jsou tam jen zavařeniny, tak nevím, co je mohlo nalákat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
20.11.19 16:45

@anahry derazitator to vetsinou vystrika nejakym chemickym roztokem, ale ten behem par mesicu vyprcha a mysi se vraceji…delaji si, hledaji hnizdo na zimu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
20.11.19 18:08

Je to hrozný, prostě. My navíc máme přístup do sklepa z domu, tak se jen modlím, aby nám nevlezl dovnitř. Byl tak obrovskej, a ten tlustej ocas… fuj!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5243
20.11.19 19:20
@anahry píše:
Odchytové pasti nedám… Já z nich mám hrůzu a představa, že ho pouštím živého, brrrr.
Nemám rada trávení zvířat, ale zase musím ochránit svoje, nehledě na možné nemoci, co můžou přenášet. Ještě jsem přemýšlela o nějaké deratizační firmě, ale ty tam asi taky jenom nastraží návnady, ne?
On je totiž ještě průšvih, že nám ten kotel ve sklepě, dva roky starý, začal blbnout. Pořád hlásí, že má málo plynu, tak máme právě obavy, jestli potkani nemohli poškodit tu trubku. Ale teď mi tam žádnej servisák nepůjde!! Ach jo…
A ve sklepě nic k jídlu nemáme. Jsou tam jen zavařeniny, tak nevím, co je mohlo nalákat.

Pasti urcite ne, nechyti se vsichni, hlavne stary jsou chytry.Jed je spolehlivej, krm ho a bude po nem :mrgreen:.Zazdit pak diry az prestane zrat a primichej do toho sklo.Pri odklizeni na lopatu, soupla jsem to do igelitoveho pytle (rvala jsem u toho jak dorota) a mela jsem rukavice.Taky u me nemeli co zrat, ale soused ma slepice, tak ke mne prelezli, kdyz se to u nej pomnozilo.Kdyz zere jeden za den, tak to cela kolonie nebude, jinak dokazou sezrat baleni jedu za noc, mas tam nejspis jen toho jednoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
20.11.19 19:29

@Dakota J Díky! Já doufám, že tam je jen ten jeden. By mě fakt už kleplo. Nejradši bych pak celej sklep vyházela a vystříkala Savem, ale máme tam letošní džemy, okurky, sirupy atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5243
20.11.19 20:03
@anahry píše:
@Dakota J Díky! Já doufám, že tam je jen ten jeden. By mě fakt už kleplo. Nejradši bych pak celej sklep vyházela a vystříkala Savem, ale máme tam letošní džemy, okurky, sirupy atd…

To vis je zima, stahujou se dovnitr, ja s nima leta bojuju, soused na to kasle a netravi je, kdyz to preleze ke mne, tak to likviduju ja, jednou mi jich tam popadalo 15 :roll:.Na pasti se rovnou vykasli, ja zkousela vsechno a jed zabira nejvic.Za deratizacni firmu bys dala furu penez, to je zbytecny. Podle toho co pises pomnozeny jeste nebudou, likvidujes to vcas😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
20.11.19 22:25
@anahry píše:

Proč by vám tam servisák nešel? Nemusíš mu přece hlásit, že máš ve sklepě poněkud živo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat