Vyplnění žádosti o PPM a poplatek u gynekologa

208
22.9.20 12:57

vyplnění žádosti o PPM a poplatek u gynekologa

Ahoj všem, čekám druhé dítě a zjistila jsem, že můj současný gynekolog vyžaduje zaplacení poplatku, když chci potvrdit datum porodu na Žádost o PPM. Tenhle formulář se musí vyplnit, i když není nárok na PPM. Já tedy nárok mám, ale stejně mi přijde, že to není legální…

Není to teda taková pálka, ale když zohledním, že některé pacientky na to ani nemají nárok, sestra je protivná někdy i vysloveně zlá na pacientky, na doktora čekám, i když jsem objednaná hned na ráno v 8:00 (otevírá v 8:00) a čekám do 9:00, než se dostanu na řadu jako první. Tak se mi nechce dát jim ani pět korun. :roll:
Platila jste některá za tohle u gynekologa? Je tohle vůbec legální?

Jedna paní z mé „těhu“ skupiny dokonce platila za vystavení těhotenské průkazky u jiného lékaře. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
818
22.9.20 13:07

Úkony nesouvisející se zdravotní péčí (úkony v soukromém zájmu pacienta, různá potvrzení atd.) si každý lékař může nacenit dle svého uvážení. Tohle možná bude ten případ. Já si ale nepamatuju, že bych něco platila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5324
22.9.20 13:11

Tak proč tam chodíš? Já jsem neplatila nic, ale u doktoři se platí za různá potvrzení, mívají i ceník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
22.9.20 13:17

@JancaS84
Protože je to jediný doktor v okolí, který bral nové pacientky. Do Prahy s modrými zónami s miminem to by byla sebevražda.
V Praze jsem nikdy nic takového neplatila, ani v porodnici po mě nechtěli poplatek za vystavení potvrzení.

Příspěvek upraven 22.09.20 v 13:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16810
22.9.20 13:17

@řehořice Můžeš se zeptat na své pojišťovně. Ale i kdyby ti řekli, že na to právo nemá, tak se z toho stejně vyzují. Pokud nesouhlasíš, pak jedině registrace jinam. A rovnou si zjistit, co se u nového dr. platí.

Jinak já neplatím vůbec nic navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
22.9.20 13:37

Já jsem platila 50 Kč. Brala jsem to jako na pokrytí nákladů, papír, tisk a tak :nevim: jinak jsem za celou dobu těhotenství nic neplatila, s lékařkou jsem spokojená a tohle mi nestálo ani za to pozastavení :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8906
22.9.20 13:49

Nic jsem neplatila, lékařka řekla, že toto je úkon na pojišťovnu. Myslela jsem, že ne a řekla mi toto. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
22.9.20 13:53
@thalasan píše:
Já jsem platila 50 Kč. Brala jsem to jako na pokrytí nákladů, papír, tisk a tak :nevim: jinak jsem za celou dobu těhotenství nic neplatila, s lékařkou jsem spokojená a tohle mi nestálo ani za to pozastavení :lol:

padesat korun by bylo jeste Ok, to bych pochopila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3769
22.9.20 13:55

Nikdy jsem za vystavení a potvrzení žádosti o PPM neplatila ani korunu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16810
22.9.20 14:00
@řehořice píše:
padesat korun by bylo jeste Ok, to bych pochopila…

Hele, a nebylo lepší si to zjistit před registrací?? Ceníky mají vyvěšené v ordinaci. Tady pláčeš na špatném hrobě. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1398
22.9.20 14:01

Já taky, doktorka vzala tiskopis vyplnila dala mi ho bez poplatku, to slyším poprvé že někde chtějí poplatek, a kolik chtěl po tobě zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
22.9.20 14:08

@mamule42
Po mě ještě ne, ale po jeho pacientce-moji kamarádce, která nemá nárok na ppm chtěl 500 Kč. A formulář dodat musela…🙄 V ceníku se to schovává pod položkou „potvrzení pro úřad“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama