Výživné na dítě

Anonymní
20.7.10 13:30

Výživné na dítě

Ahoj
zajímě mě na jaké výši výživného jste se jako rodiče dohodli a kolik Vám poté určil soud.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.5.13 22:08

Mám z prvního manželství dvě děti. Momentálně jsem na tom špatně zdravotně, mám práci, měsíčně si vydělám asi 8.000 Kč. Má současná manželka vydělává celkem slušně. Při stání u soudu o výživné jsme tedy souhlasili s výší výživného 3.500 Kč, které platíme řádně a včas. Děti jsou u nás vždy každý druhý víkend, v podstatě skoro každé volno, co mají ve škole a o letních prázdninách celý měsíc.
Vím, že mě tady určitě spousta z vás odsoudí, ale když budou u nás v létě celý jeden měsíc, mám nárok na to exmanželce výživné nedat, nebo třeba snížit, např. na 1.500 Kč? Přeci jen holky ten měsíc doma nebudou vůbec, budou se u nás stravovat, koupat, všechny hygienické prostředky tady mají k dispozici… Nechci vypadat jako nějaký nepřející otec…ale v září zase bude exmanželka chtít na školní pomůcky, na rovnátka…já prostě vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nemůžu vydělávat více, se současnou ženou máme ještě jedno společné dítě, taky začne chodit do školy a to prostě něco stojí… :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.13 22:15

Být tebou, tak tu úpravu zažádám soudně. Vcelku mě překvapuje, že ke svému výdělku, další vyž. povinnosti platíš tolik. Nám soud stanovil 2600 na jedno dítě, ex je bez další vyž. povinnosti, ženat, tudíž 2 příjmy a plat cca 17 000 /měs. Podílí se teda na táborech, rovnátkách apod, ale on si to s ohledem na tebe může dovolit. Myslím, že by jsi měl právo na snížení. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1438
6.5.13 22:17

Ne, výživné je dáno a ty si ho nemůžeš sám snižovat, jak se ti zachce. Pokud se změnila tvá finanční situace a navíc se i staráš o děti ve větším rozsahu, než bylo u soudu původně domluveno, tak dej k soudu návrh na snížení výživného a použij to obojí jako argument. Ale jestli je výživné tři a půl na dvě děti dohromady, tak to zas až tak vysoké výživné není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.13 22:50

My s bývalým to máme tak, že nám výživné sice určil soud, ale většinou se každý měsíc domlouváme. Já mu řeknu, kolik potřebuji a on mi to pošle na účet. Někdy je to méně než stanovené výživné někdy o dost víc (když jedou na lyžák nebo je potřeba koupit nějakou držší věc). Nerozešli jsme se ve zlém, takže nemáme problém komunikovat a domluvit se.
PS: na radu mé velice praktické matky si tisku výpisy z banky, aby kdyby to bylo jednou nedejbože potřeba.

• Citovat
  • Nahlásit
napresdrzku
6.5.13 23:31

Vše je o domluvě, důležité je, aby ji akceptovaly obě strany

• Citovat
  • Nahlásit
1
27.2.15 23:33

Ahoj.Tak já než začnu jen zdělím své zážitky ze života. Vše začalo krásnym vztahem a následně otěhotněnim přítelkyně odstěhovánim do bytu bezevšeho ze kterého jsem za půl roku udělal krásný byt a dřel na něj po melouchách večer co večer jako blbec aby to tam bylo hezký a příjemný pro rodinej život. Dopadlo to tak že když jsem vše dodělal a dceři byl rok dostal jsem ze dne na den kopačky zbalil si trenky a byl nucen odejít. Od te doby ja ma ex vdaná dceru kdyz panbuh dá mám jednou za tři měsice zhroutil se mi život, ale alimenty mam platit vic a vic.Ptam se tedy je to normálni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
28.2.15 06:44
@bob1981 píše:
Ahoj.Tak já než začnu jen zdělím své zážitky ze života. Vše začalo krásnym vztahem a následně otěhotněnim přítelkyně odstěhovánim do bytu bezevšeho ze kterého jsem za půl roku udělal krásný byt a dřel na něj po melouchách večer co večer jako blbec aby to tam bylo hezký a příjemný pro rodinej život. Dopadlo to tak že když jsem vše dodělal a dceři byl rok dostal jsem ze dne na den kopačky zbalil si trenky a byl nucen odejít. Od te doby ja ma ex vdaná dceru kdyz panbuh dá mám jednou za tři měsice zhroutil se mi život, ale alimenty mam platit vic a vic.Ptam se tedy je to normálni?

To co popisuješ zcela jistě není správné. Zatím to podle tvého popisu vypadá tak, že matka porušuje práva dítěte i tvé. Abych tě moha navést potřebuji pár dalších informací.
Jaký je právní stav. Máš rozhodnutí soudu o tom komu je dítě svěřeno do péče a stanovené výživné?
Jak dlouho tento stav trvá? Kolik je dítěti?

Zatím a to můžeš udělat i v sobotu, matce napiš, že by jsi chtěl o své dítě více pečovat (mít péči obou rodičů je jedno ze základních práv dítěte). A že by jsi se chtěl dohodnout a napiš ji svou představu o časovém rozložení. Napiš jí to tak, aby to mohlo sloužit jako důkazní materiálu soudu. Naprosto postačující je email, který si můžeš archivovat a potom předložit soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.15 00:38

Maminky rada bych znala váš názor. Kolik vám přijde adekvátní výše výživného na 2 děti? Mladšímu budou 3 je dlouhodobě nemocný a vyžaduje celodenní péči bez možnosti nástupu do školky a staršímu bude 5 let. Otec děti má příjem kolem 20000 a náklady na živobytí 2000. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
1689
5.4.15 08:11

Já bych chtěla na oba min.7-8 tis. Menší dítko mám specifické požadavky, tak na něj neplatí ty tabulky o výši výši výživného. Hezky vyčíslit všechno, co potřebuje za péči, ježdění po doktorech pomůcky, léky… Je super, že má tak nízké náklady na bydlení, můžeš tím argumentovat u soudu. Třeba to soudce vezme v potaz. Známá vysoudila 4 tis na zdravé novorozeně z příjmu otce 25 tis. Náklady na bydlení rozhodně neměl 2 tis. A když si chtěl dítě vzít, tak si musel koupit další autosedačku, další kočár, oblečení, slečna nic nepůjčila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
786
5.4.15 08:53

Nevím jak je to u nemocného, ale nanejvejš asi 3 tis. na jednoho do pěti let. Takže tich šest bych brala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3182
5.4.15 09:25

Ja bych si rozepslala naklady ale myslim si ze u nemocneho by to mohlo byt vic(kamarad ma u 3lete vymereno 3500kc)Ja si myslim ze by ty alimenty projit mohli tech 7000kc ale zalezi na soudci no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.15 09:51

Mám ročního syna a ex mi platí 4tis, plat cca23tis, a má i hypotéku atd…, ale soud mu skoro vyměřil ještě víc. takže já bych požadovala víc, když máš ještě jedno dítko nemocné..
Na to se u soudu ptají na výdaje skrz nemoc, takže těch 8tis aspoň :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.15 10:40

Teď mi na oba dohromady předběžným opatřením platí 3000. Než jsem zadala dával mi na oba 2200. Což mi přijde málo. Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
61696
5.4.15 11:04
@Anonymní píše:
Maminky rada bych znala váš názor. Kolik vám přijde adekvátní výše výživného na 2 děti? Mladšímu budou 3 je dlouhodobě nemocný a vyžaduje celodenní péči bez možnosti nástupu do školky a staršímu bude 5 let. Otec děti má příjem kolem 20000 a náklady na živobytí 2000. Děkuji

mám 9 letého, ex platí 4000 kč. tolik bych si nechala napsat na to nemocné dítko, na druhé 2500 tis :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat