Vztah s bratrem

Anonymní
26.4.20 12:33

Vztah s bratrem

Ani nevím proč zakládám tuto diskuzi…třeba mi umožníte jiný pohled na můj vztah s bratrem…od mala jsme každý jiný…já vystudovala střední školu a brzy po škole se odstěhovala, bratr dlouho bydlel s našima a studoval vysokou školu, oba máme rodiny, on je tedy více „vzdělaný“, neustále podstupuje školení jak se v životě zdokonalit…jak správně žít atd…já mám svých starostí dost /nemocné dítě/a bratr se mě neustále snaží tlačit do diskuzí v tom smyslu, že bych svůj životní postoj měla změnit, změnit své chování atd…nechápu, proč mě nebere takovou jaká jsem…pro představu…on žije tak, jak jemu vyhovuje a nebere ohled nalevo ani napravo…nestýkáme se, vidíme se pouze při rodinných sešlostech, pokaždé, když se potkáme mě nějak urazí…přiznám se, že jsem mu chtěla už říct, ať si vymaže mé číslo a ozve se, až nebude mít nutkání mě měnit…toto vše nastalo, až když se oženil…s jeho ženou si nerozumím…díky za vyslechnutí a třeba radu

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13374
26.4.20 12:39

Něco podobného jsem taky znala. Něco mezi dobroserem a blbcem. Vymazat číslo ne, ale nijak bych nereagovala, neangazovala se a na rodinném setkání se věnovala svým dětem a prarodičům. Bohužel ne vždy ty vztahy sourozenců vyjdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13374
26.4.20 12:41

Jinak si myslím, že je sám se sebou nespokojený. Chodí třeba na terapii a má pocit, jak mu to pomohlo a dělá zas chytrého a má potřebu se hrabat lidem v životě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3266
26.4.20 12:50

Souhlasím s Bublou. Lidé jenž mají tendence radit ostatním jsou většinou nespokojení sami se sebou… Takže to tak ber. Povznes se na to. Když ti bude něco říkat ber to jedním uchem tam a druhým ven. Ano volba partnera může člověka změnit, ale změní ho jen v případě, že se nechá. Tvůj bratr je tak možná snadno manipulovatelný a svůj komplex z přizdis. ráče doma si léčí na jiných ženách, tedy na tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1370
26.4.20 12:53

...

…až bude zase kafrat, tak mu slušně řekni, že si ceníš jeho rad a snahy ti zlepšit život, ale že máš svou vlastní představu o životě a vlastní názor na něj a že o jeho rady nestojíš. Že jsi se svým životě spokojená a nepotřebuješ nic měnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9167
26.4.20 13:01

Az příště bude radit, zeptej se ho, proč ti to říká? Většinou to lidi utne.
Jinak vzhledem k tomu že se nestykate, jen na seslostech bych to nějak více neřešila :)
Také nemám dobrý vztah s bratrem, vůbec se nevídame, rodinné oslavy se u nás moc neřeší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3620
26.4.20 13:05
@Anonymní píše:
Ani nevím proč zakládám tuto diskuzi…třeba mi umožníte jiný pohled na můj vztah s bratrem…od mala jsme každý jiný…já vystudovala střední školu a brzy po škole se odstěhovala, bratr dlouho bydlel s našima a studoval vysokou školu, oba máme rodiny, on je tedy více „vzdělaný“, neustále podstupuje školení jak se v životě zdokonalit…jak správně žít atd…já mám svých starostí dost /nemocné dítě/a bratr se mě neustále snaží tlačit do diskuzí v tom smyslu, že bych svůj životní postoj měla změnit, změnit své chování atd…nechápu, proč mě nebere takovou jaká jsem…pro představu…on žije tak, jak jemu vyhovuje a nebere ohled nalevo ani napravo…nestýkáme se, vidíme se pouze při rodinných sešlostech, pokaždé, když se potkáme mě nějak urazí…přiznám se, že jsem mu chtěla už říct, ať si vymaže mé číslo a ozve se, až nebude mít nutkání mě měnit…toto vše nastalo, až když se oženil…s jeho ženou si nerozumím…díky za vyslechnutí a třeba radu

Kdo je v pohodě, nemá za potřebí někoho neustále poučovat. Odpoví, když je tázán a jinak si hezky žije. Prezkoumej taky své chápání jeho chování. Třeba jsi už předem nastartovaná a pak jeho řeči těžko snášíš. Když tě začne poučovat tak obrať téma, „nezapomeň řeč“ a někam poodejdi, je tolik možností… Nemusíš si jeho řeči nechat téct do hlavy když nechceš a nechceš být ani vyloženě hrubá. Zvedni hlavu, vypni prsa a přestaň si to tak brát. :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5583
26.4.20 13:06

Řekla bych že tohle má několik variant, pro klid v rodině je ideální bratra ignorovat a jeho řeči pouštět jedním uchem tam, druhým ven. Ale mám sestřenici, která taky jednu dobu ujížděla na různých sebe zdokonalujících kurzech (pro ní to byl způsob jak se vyrovnat s tím, že jim nešlo otěhotnět) a když s tím jednou zase začala, tak jsem jí na to řekla že na to žít vlastní život nepotřebuji kurz, protože se nebojím používat mozek. Na chvíli se urazila, ale dala mi s tím pokoj. Teď je už po druhé máma a tohle její období se stalo spíš rodinnou anekdotou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14646
26.4.20 13:15

Asertivně opakovat: Jsem ráda, že jsi se našel a že ti terapie pomohly, jsem ráda, že jsi v životě spokojený. Já mám svou cestu, svůj život a mám to ráda takový, jaký to je. Ty by jsi měl zapracovat na toleranci a respektu k životům druhých.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.20 13:20
@Janli píše:
Asertivně opakovat: Jsem ráda, že jsi se našel a že ti terapie pomohly, jsem ráda, že jsi v životě spokojený. Já mám svou cestu, svůj život a mám to ráda takový, jaký to je. Ty by jsi měl zapracovat na toleranci a respektu k životům druhých.

tak tohle mu příště napíšu, až mě bude zase psát ty ponaučné smasky…díky

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.4.20 13:20

Esmsky

• Nahlásit
  • Citovat
9663
26.4.20 13:28

Prosím tě a co ti jako píše?
Rady jsi dostala, mě by to vytacelo příšerně! Ještě, že to máš jen někdy.

Příspěvek upraven 28.04.20 v 05:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.20 16:58
@Anonymní píše:
tak tohle mu příště napíšu, až mě bude zase psát ty ponaučné smasky…díky

Rovnou bych mu poslala odkaz na kurz o respektu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35642
26.4.20 22:17

No jestli ty resis bezne starosti kolem deti a on ti radi jak zlepsit svuj zivit, zatimco se sotva ozenil, tak na to se rika „to si jeste povime“. Blby je, ze semtam nekomu ty jeho teorie fungujou a fakt zijou dokonale superzivoty, to se clovek toho zadostiucineni ani nedocka :-))) Hele obecne myslim, ze je dobry se nad radama alespon zamyslet, jakmile trochu vychladnes (oni lidi maj semtam pravdu), ale naprosto rozumim, jak te to stve a me by to stvalo taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.20 00:55

Mám taky špatný vztah s bratrem. Teď už vlastně žádný. Od té doby, co jsem si dovolila vdát se a „na stará kolena“ si pořídit dítě, jsem u něj skončila. Neřekl mi to takhle narovinu, ale protože žije v zahraničí, tak mi už v době těhotenství napsal, jak jsem sobecká, že jsem si nevzala rodiče k sobě do města, že už s tím počítali. Ano, tak jsem se domluvili, ale tehdy jsem byla ještě svobodná a bezdětná. A mí rodiče mají kde bydlet a jsou i finančně zajištění. Takže jestli tě to ukojí, já jsem kvůli svému manželství a dítěti přišla o celou rodinu :pankac: Rodiče se urazili a bratr mě odepsal. Jsem příšerná sestra, protože jsem se nečekaně vdala a porodila dítě. :mavam: Rodiče se mnou mluví (telefonují) jen když se ozvu já, o vnouče se zajímají jen přes WhatsApp a bratr mě odepsal úplně. Nezajímám ho. Došlo to tak daleko, že už mi ani nepřeje k narozeninám k Vánocům… On je taky velmi vzdělaný, vystudoval VŠ v cizině, je úspěšný, ale nemá štěstí na ženské, takže si myslím, že mi vždy tak trochu záviděl. Můj muž sice není bohatý, ale jsme šťastní a žijeme hezky, bohužel bez zájmu mé rodiny :,( Asi tak, to že je někdo tvůj sourozenec, neznamená, že se tak bude i chovat. Někdy je bez nich lépe. Smiř se s tím a v duchu se s ním rozluč. Je to zachování si zdravého rozumu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama