Z oboru zdravotnický asistent na farmaceutického asistenta

Anonymní
2.5.21 16:31

Z oboru zdravitnický asistent na farmaceutického asistenta

Zdravím. Úplně to sem nepatří, ale potřebovala bych se poradit. Letos končím maturitní obor- zdravotnický asistent a prostě mě neláká pokračovat dál v sesterském oboru. U nás na VOŠ je možné studovat farmaceutického asistenta, ale hrozně se bojím, že to bude pro mě hodně těžké, protože na tento obor se hlásí převážně studenti, kteří už studovali na střední laboratorního asistenta. Mate někdo zkušenost? Nevíte, jak moc náročné to je?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3928
2.5.21 16:47
@Anonymní píše:
Zdravím. Úplně to sem nepatří, ale potřebovala bych se poradit. Letos končím maturitní obor- zdravotnický asistent a prostě mě neláká pokračovat dál v sesterském oboru. U nás na VOŠ je možné studovat farmaceutického asistenta, ale hrozně se bojím, že to bude pro mě hodně těžké, protože na tento obor se hlásí převážně studenti, kteří už studovali na střední laboratorního asistenta. Mate někdo zkušenost? Nevíte, jak moc náročné to je?

Ahoj, já na farmaceutického asistenta chodila chvíli, kombinovaně. Jako střední mám přírodovědný gympl, ale na asistenta jsem šla 10 let po maturitě. Vše se tam učilo od znova, v chemii jsme začínali názvoslovím oxidů. Holek, které by měly střední laboratorního asistenta, tam moc nebylo. Spíš měly sanitářský kurz a pracovaly v lékárně jako sanitárky. V anatomii, fyziologii, první pomoci apod. budeš mít výhodu ze zdrávky, já předtím chodila 4 roky na medicínu (bohužel kvůli zdravotním problémům jsem ji nedokončila), takže mi anatomie, latina apod. přišly fakt v pohodě. Bohužel jsem nedávala ten stres a hlavně vstávání v sobotu a neděli v 5 h ráno, takže jsem tam chodila jen zimní semestr, ale obor je to moc hezký, Držím ti palce a neboj se do toho jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
2.5.21 22:49

Já to studovala před cca 15 lety, když to ještě byl SŠ obor a přišlo mi to v pohodě zvládnutelné. Koho baví chemie a biologie, má výhodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
2.5.21 22:49

Ahoj, já mám FA, denní studium. Učit se musíš, to je fakt, ale proti dvouoboru na VŠ, který sem po roce nechala plavat, to bylo o hodně klidnější. Je tam hlavně farmacie, botanika, lékárenství (zákony apodob.), chemie. Je to i obor, u kterého je potřeba vycházet s lidmi. I to vem v úvahu. Spolužačka ze zdrávky to zvládla v pohodě, snad jen s chemií chvíli bojovala

Příspěvek upraven 03.05.21 v 10:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4115
3.5.21 06:11

FA dalkove na VOŠ udelalo hodne lidi nejruznejsiho veku, i takovych do kterych bych to vubec nerekla. Tak nevim, proc by to nemel zvladnout mlady mozek po maturite na zdravce. Spis se zamysli nad tim, jestli to fakt chces delat. Idealne to prober s nekym kdo v lekarne dela a trochu te uvede do reality.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat