V padesáti začínám řídit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
žabička1
Povídálka 33 příspěvků 06.03.19 10:22
začínám řídit v padesáti...

Ahoj, je tady někdo, kdo začínal řídit těsně před 50sátkou nebo po ní?? řidičák mám 26 let a nyní jsem 12 let neřídila vůbec…potřebuji začít jezdit, ale mám velký blok a nervozitu usednout za volant…je na tom někdo stejně? jak jste to zvládly? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lampicka11
Závislačka 3623 příspěvků 2 inzeráty 06.03.19 10:26
@žabička1 píše:
Ahoj, je tady někdo, kdo začínal řídit těsně před 50sátkou nebo po ní?? řidičák mám 26 let a nyní jsem 12 let neřídila vůbec…potřebuji začít jezdit, ale mám velký blok a nervozitu usednout za volant…je na tom někdo stejně? jak jste to zvládly? :nevim:

Udělej se kondiční jízdy v autoškole

Hearty
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 06.03.19 10:28

@žabička1 nejhorší je řidič, co se bojí a neorientuje se v provozu. Ideálně pokud máš tu možnost, zaplať si kondiční jízdy v autoškole. Vím, že kamarádka to tak řešila a pomohlo jí to dost. ;) Já se bez auta nehnu, takže si neumím představit, ale myslím, že je to jen o zvyku a rozjezdit se dá. :nevim:

žabička1
Povídálka 33 příspěvků 06.03.19 10:33
@Hearty píše:
@žabička1 nejhorší je řidič, co se bojí a neorientuje se v provozu. Ideálně pokud máš tu možnost, zaplať si kondiční jízdy v autoškole. Vím, že kamarádka to tak řešila a pomohlo jí to dost. ;) Já se bez auta nehnu, takže si neumím představit, ale myslím, že je to jen o zvyku a rozjezdit se dá. :nevim:

jj vím,že kondiční jízdy asi budou třeba, ale jak zvládnou ten obrovskej blok a nervozitu až na zvracení..? dřív jsem mě totiž auto nebylo „půjčováno“ a bylo mi vysvětleno, že ho kazím a rozbiju…hádky, scény…až jsem přestala jezdit vůbec, ale ten blok, že to nezvládnu zůstal…doporučení v Brně a KLIDNOU a pohodovou lektorku autoškoly?

Kriss Tina
Echt Kelišová 9499 příspěvků 06.03.19 10:36

Moje babička začínala dokonce v 60, celej život řídil děda a když umřel byla nahraná. Ale nebála se, měla velkou motivaci (chtěla se dostávat na chatu, kam se jinak než autem člověk nedostane), tak si udělala znova autoškolu a vesele jezdila :) hlavní je se nebát no.

mrav
Nadpozemská drbna 26585 příspěvků 06.03.19 10:36

Dost záleží na tom, z jakého důvodu tam ten strach je. Jestli jen proto, že jsi dlouho neřídila, šel bych na ty kondiční jízdy. V současnosti je to, bohužel, na našich silnicích dost divoké. :mavam:

rokris
Kelišová 7269 příspěvků 06.03.19 10:43
@žabička1 píše:
jj vím,že kondiční jízdy asi budou třeba, ale jak zvládnou ten obrovskej blok a nervozitu až na zvracení..? dřív jsem mě totiž auto nebylo „půjčováno“ a bylo mi vysvětleno, že ho kazím a rozbiju…hádky, scény…až jsem přestala jezdit vůbec, ale ten blok, že to nezvládnu zůstal…doporučení v Brně a KLIDNOU a pohodovou lektorku autoškoly?

Tak toto se dá zvládnout přes ty kondiční jízdy. Brát to jako od začátku. V padesáti nezávidím. Ale ono to „pude.“ :) Fandím! :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.19 10:45
@žabička1 píše:
Ahoj, je tady někdo, kdo začínal řídit těsně před 50sátkou nebo po ní?? řidičák mám 26 let a nyní jsem 12 let neřídila vůbec…potřebuji začít jezdit, ale mám velký blok a nervozitu usednout za volant…je na tom někdo stejně? jak jste to zvládly? :nevim:

Moje skoro tchyne to mela taky tak, zaplatila si kondicni jizdy, párkrát pak ještě jela.. A uz zas nejezdí vubec :mrgreen:

blumen
Hvězda diskuse 48391 příspěvků 06.03.19 10:58

No ja se chystam kazdorocne si koupit jizdy a zatim jsem nenasla odvahu. Je mi 35. Ale vim, ze pokud nezacnu ted nekdy, nebudu uz ridit nikdy. A uz na me zacal doma delat tlaky i manzel, at ridim :zed: Ridicak mam 17 let, neridila jsem 14. Krome tatky v rodine nikdo neridi, i bracha nerad jezdi. Mamka neridila vubec. Mame to v rodine :zed:

CoCo93
Stálice 92 příspěvků 06.03.19 11:18

@žabička1 Přítelovo babička začala znovu řídit v 70 letech. Donutily jí okolnosti a řekla bych, že to zvládá. Nebojte se, trénujte v místech s menším provozem a ono to půjde.

Detsa
Extra třída :D 11896 příspěvků 06.03.19 11:24
@žabička1 píše:

Takový strach ma každý, kdyz dlouho nesedne za volant. Chce to překonat první hranice, pak uz to půjde. Doporučuju buď kondiční jízdy a nebo někoho známého ridice a hlavně klidnejsiho, ať te nestresuje (osobní zkušenost, to je na zabiti) :roll: :mrgreen:.

Strach je od toho, aby se překonával :palec:. Když ho necháš vyhrat, budeš vždy v životě omezena.

blueberryx
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 06.03.19 11:31

Já začínala jezdit po 12 letech nejezdeni. Vlastně od udělání řidičáku. Blok jsem měla hrozný. Objednala jsem se na kondiční,od té doby měla brichabol,průjem. Před jízdou nemohla najít ani stejne boty. Po kondičních pro mě bylo nejdůležitější jezdit denně. I kdyby jen 1 kilometr,ale sednout tam. Několik týdnů jsem jezdila jen v dobách slabého provozu. Několik měsíců se vnitřně bála. Teď jezdím rok a půl a lituji že jsem nezačala dřív. Ještě povím,manžel má více aut,ale já trvalá že chci své,staré. Koupili jsme starší,ale spolehlivé s udělanou technickou za 15 tisíc. Na rozjezdeni. Tak aby mě psychicky nerozsypalo že ho někde odru

blueberryx
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 06.03.19 11:31

Držím palce!!!

bjitka123
Kecalka 300 příspěvků 06.03.19 11:43

Než jsem začala s autoškolu, tak mě taťka vozil na staré nevyužívané letiště a tam jsem si zkoušela jezdit. Takže když jsem pak s autoškolu začala, tak jsem nebyla tak vyjevená, jako kdybych to před tím nezkoušela. Co třeba párkrát zkusit zajet - spíš se nechat dovézt - na nějakou odlehlou cestu, parkoviště a trochu si to řízení osahat? Potom by třeba i odpadnul ten největší stres při jízdách v autoškole, ten blok, že to nepůjde. Držím pěsti!

smutny klaun2
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 06.03.19 11:54
@žabička1 píše:
jj vím,že kondiční jízdy asi budou třeba, ale jak zvládnou ten obrovskej blok a nervozitu až na zvracení..? dřív jsem mě totiž auto nebylo „půjčováno“ a bylo mi vysvětleno, že ho kazím a rozbiju…hádky, scény...až jsem přestala jezdit vůbec, ale ten blok, že to nezvládnu zůstal…doporučení v Brně a KLIDNOU a pohodovou lektorku autoškoly?

To je klasická situace.Český retard za volantem je jak známo nejlepší řidič na této planetě a vedle něj se nenaučí řídit nikdo.Takže-nemusíš mít kondiční jízdy,stačí dobrý,pohodový a klidný kamarád,který Tě vezme večer na prázdné parkoviště u marketu a ukáže Ti,že vlídným slovem se dá naučit daleko víc.Neboj se toho,určitě to zvládneš.To veliké a večer poloprázdné parkoviště je bezvadná věc,naučíš se tam parkovat,couvat bez blbých posměšků ostatních vševědů,kteří jsou sami leckdy na zabití.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama