Žádost o zprostředkování kontaktu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Caretta
Stálice 60 příspěvků 16.10.14 16:23
žádost o sprostředkování kontaktu

Máte někdo nějakou zkušenost s touto možností dohledání někoho?
Zpoplatněná Žádost o zprostředkování kontaktu, tzv. Ministerská „Pošta pro tebe“

Reakce:
ixule
Vesmírná mluvilka 34983 příspěvků 16.10.14 17:05

Také by mě to zajímalo

M2015
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 16.10.14 22:14
:nevim:
Caretta
Stálice 60 příspěvků 17.10.14 15:30

Už nevím, kde se na to zeptat, žádnou diskuzi nebo recenze jsem nenašla:(

Tulačka22
Kecalka 123 příspěvků 31.08.17 11:06
Lze podat žádost v mé situaci?

Zdravíčko!
Obnovuji opět diskuzi za účelem se zeptat, zda mohu podat žádost i v takové situaci v jaké se nacházím…
No a teď tedy k věci!
Moje babička, bydlívala se svou maminkou a tatínkem. Sama porodila dvě dcery (mojí maminku a tetičku). Pak přišla na to, že je opět těhotná (mamince tenkrát bylo tak kolem pěti let?) a na svět přišel chlapeček, kterého chtěla babička pojmenovat Martínek. Její rodiče jí tenkrát přinutili, aby dala chlapečka pryč. A tak se ho musela vzdát a odevzdat ho k adopci.
Už jsou to tři roky, co je babí po smrti :,( a já bych si děsně přála poznat svého strýce. Mít úplnou rodinu a vůbec zjistit kdo to je, kde žije, s kým žije, zda má děti… Chtěla bych znát jejího vyprosené syna, kterého musela dát tenkrát pryč, jinak by jí i s mou maminkou a tetičkou vyrazili na ulici.

Myslíte, že mám nárok podat žádost? I když nevím jak se babiččin, bohem vyprosený syn, jmenuje? I když nevím kdo si ho adoptoval? Myslíte, že by ho vůbec dohledali, když bych nemohla vyplnit ve formuláři téměř ani jednu kolonku? Ani netuším kdy se strýček mohl narodit. Ani maminka si to nepamatuje. :oops:
Ale já bych si ho toliko přála poznat…

Biancca
Kecalka 138 příspěvků 31.08.17 11:12

Na facebooku existuje docela úspěšná skupina: Hledám ztracené kontakty, příbuzné, kamarády,…
Lidé, napíší co vědí o hledaném…místo bydliště, jména příbuzných atd. Celkem se jim daří, popřípadě ti ostatní s podobnou zkušeností mohou poradit, jak dále hledat a kde ti něco povědí.

Tulačka22
Kecalka 123 příspěvků 31.08.17 11:21

@Biancca Děkuji moc! Hned se tam spěchám podívat! Snad mi pomohou!
Jsem Vám moc vděčná za radu! Ani jsem nečekala, že mi někdo odpoví :oops:

LLump
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.17 11:25

Žadost lze podat určitě, nic horšího než že ji zamítnou se stát nemůže. Ale ty hledací skupinky po fb a internetu budou mít dneska uz asi větší účinnost - protože tam se sdružují nadšenci zapálení pro věc, na rozdíl od otrávených úředníků na ministerstvu.

Tulačka22
Kecalka 123 příspěvků 31.08.17 11:28

@LLump @Biancca Myslíte, že budou úspěšní, i když znám jenom jméno a příjmení své babičky a nic více?

LLump
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.17 11:28

Ještě bych doporučil zaměřit se na to, kde měla babi tehdy trvalý pobyt, zvláště bylo-li to v nějakém menším sídle, mohl by se tam najít někdo ochotný kouknout do matriky, zkusit najít něco v kronikách atd. Pamětníci bývají rádi, když za nimi někdo přijde ;)

D- račice
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 31.08.17 11:32

Tohle hledání je dost „složité“ Já bych zašla na matriku ve městě, kde babička porodila syna. Tam by měli mít záznam. I o adopci…

Tulačka22
Kecalka 123 příspěvků 31.08.17 11:37

Myslím, že to bylo v Praze. Ale nejsem si jistá. Zkusím se ještě optat příbuzenstva zda něco netuší. Ale naše rodina je v tomhle dosti komplikovaná. Odmítají takovéhle věci říct nahlas. Babiččino těhotenství bylo tenkrát pro ostudu celé rodině a tak se tváří, že nic takového nikdy nebylo. Možná maminka mi sdělí pár dalších informací. :think:

D- račice
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 31.08.17 11:40

@Tulačka22 To jméno a příjmení popřípadě datum narození.. A pokud vím, tak by Ti to měli za nějaký poplatek najít. Protože jsi pokrevní příbuzná. A jak tady někdo plácal o nějakém zamítnutí žádosti. Tohle je příbuzenstvo tak bez problémů. :palec:

Biancca
Kecalka 138 příspěvků 31.08.17 11:49

@Tulačka22 i to už se tam povedlo, ale zaručit se to nedá. Zkuste to, za to nic nedáte.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >