Zájemce o kočárek ze zahraničí

Anonymní
4.1.20 10:19

Zájemce o kočárek ze zahraničí

Inzeruji prodej kočárku po dítěti. Je v dobrém stavu, má hodně věcí. Ozval se mi „zájemce“. Čeština nic moc. No ale je ze zahraničí. To je přece blbost, že by měl někdo zájem o starší kočárek a našel si ho na českém bazaru. Můžete mi někdo vysvětlit? Dotyčná komunikuje. Měla jsem radost, protože mi zabírá dost místa, ale radost mě přešla.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16382
4.1.20 10:21

Podvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
4.1.20 10:22

Tak chtějí peníze předem a zeptej se, jak si představuje dodání. Jestli si prijede, máš vyřešeno, jestli chce poslat, tak cenu navys o poštovné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12534
4.1.20 10:23

Na 99,99% je to podvod. Hlavně neposílej kočárek jen na základě potvrzení, že ti odeslala peníze. Až je budeš mít připsané na účtu, tak tomu začni věřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 10:24

@jahuhudka Taky to na mě tak působí.

• Nahlásit
  • Citovat
16382
4.1.20 10:25

Oni ti pošlou jakože doklad o zaplacení, ale budou potřebovat abys uhradila clo nebo něco takového. Už jsem o tom někde cetla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7173
4.1.20 10:25

Zaslala bych až v případě, že budu mít peníze na účtě. O podvod se jednat nemusí, záleží na tom, jak kočárek vypadá. Já žiju v Německu a to množství kočárků, co se prodává v ČR, jsem tu nikde neviděla. Třeba se jí fakt zalíbil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 10:26

@chaela Nechá si to poslat a chce poslat peníze předem. :nevim: Přijde mi to opravdu dost divný. Nemám žádný super kočárek. Viděla jsem ho i inzerovat ve stejné barvě. Za míň, ale ne s tolika doplňkama v horším stavu. Každopádně já bych si takový kočárek nikdy neposílala. Vždyť kolik může stát poštovné?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.1.20 10:30

Je ze Slovinska. Může provést platbu ze svého účtu PayPal.
Chce po mně údaje: jméno banky, jméno majitele účtu, číslo účtu, telefonní číslo, celková částka, adresa pro vyzvednutí.

• Nahlásit
  • Citovat
3273
4.1.20 10:31

Tak pokud souhlasí s cenou plus poštovné, tak jakmile ti peníze přijdou na účet, můžeš vesele poslat. Pokud osoba sama říká, že peníze posle předem, tak kde je problém? Když přijdou, pošleš. Když nepřijdou, nepošles.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
4.1.20 10:33

Teď jsem dočetla další příspěvek. Ty údaje bych teda nedávala. Stačí přece cislo uctu a částka. Telefon a adresu nepotřebuje a jmén tvoje i banky zjistí z účtu, jinak to ale taky nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49147
4.1.20 10:34

Zjistila bych poštovné a nechala si poslat peníze na účet, teprve po jejich připsání bych odeslala.
Měla jsem zájemce na facebooku, psal mi azbukou, ale já trvala na osobním odběru. Domluvili jsme si rande na určitý den a hodinu kousek od nás s tím, že mi napíše půl hodiny předem. Nikdy nenapsal ani nedorazil :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 10:34

Dostala jsem podobnou odpověď na inzerát, vůbec jsem nereagovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 10:36
@Anonymní píše:
Je ze Slovinska. Může provést platbu ze svého účtu PayPal.
Chce po mně údaje: jméno banky, jméno majitele účtu, číslo účtu, telefonní číslo, celková částka, adresa pro vyzvednutí.

Pokud by platila přes PayPal, tak jí stačí emailová adresa tvého PayPal účtu. Nepotřebuje žádné další údaje. Nejspíš je to podvod. I to, že píše ze Slovinska nemusí být pravda. Vykašli se na to, nebo jí napiš, že si kočárek může vyzvednout u tebe osobně a zaplatit hotově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.20 10:37
@chaela píše:
Tak pokud souhlasí s cenou plus poštovné, tak jakmile ti peníze přijdou na účet, můžeš vesele poslat. Pokud osoba sama říká, že peníze posle předem, tak kde je problém? Když přijdou, pošleš. Když nepřijdou, nepošles.

Mně se právě vůbec nechce zadávat ani číslo účtu, natož další údaje. Pořád v tom tuším nějaký háček. Dohodnuti jsme, že si to nechá vyzvednout. Napsala jsem, že je to velké - je to vajíčko, hluboká korba, sporťák, dva podvozky - že to nebudu nějak specielně balit. To nevím, jak bych to všechno balila, aby si to někdo vzal do přepravy.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama