Reklama

Zdravotní sestry, jak to děláte s dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

švadlenka Eliška
Kecalka 160 příspěvků 23.02.17 18:35
zdravotní sestry, jak to děláte s dětmi?

Po delší době přemýšlím že bych se vrátila do svého oboru a nějak nechápu jak to udělat s dětma abych je nemusela tahat někde po nocích do školky a družiny a aby tam neseděly opět zase až do 16h.
Já jsem takto vyrůstala, vstávačka v 5h ( naprostá tma, pro dítě prostě noc) a máma nás řvoucí vlekla do jeslí.
A teď nevím jak na to abych se mohla vrátit do oboru a moje děti toto nemuseli zažívat.
Dnes jsem dostala nabídku. Ordinace začíná v 7h, takže minimálně v 6:40 tam musím být. Jedno dítě 5km jedním směrem do školky, druhé jiným směrem 8 km do školy a hurá přes celé ucpané město do práce…to prostě ani nejde stihnout, odpoledne do 15h, ale některé dny až do 18h.
Přesto že jsem magistra tak plat 20 000hrubého, což je asi 15500kč čistého. Takže na chůvu to není. Manžel některé dny odjíždí v 5h ráno a vrací se okolo 18h a to teprve jdou vyložit zboží. Takže na toho se spolehnout nejde.
V nemocnici sice trochu víc peněz, aso 20 000čistého, ale zase 12h směny a musím tam být od 5:30 až do večera.
Já prostě nevím, jak t děláte u Vás? Bydlíme na dědině kde není ani škola, ani školka, takže prostě musíme vozit.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 23.02.17 18:43

Neporadím, s dětma je ta práce hrozná, já jsem totálně mimo obor protože s dítětem to jinak nejde :nevim:

Ale při 20 tis. hrubého jde v čistém o cca 18,5 tisíc. Nevím jak si přišla na těch 15 :nevim:

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2322 příspěvků 23.02.17 18:46

@švadlenka Eliška Ahoj…dělám v ambulanci, na zubním…v ordinaci jsem od 6. 45 hod, pondělky odpolední, do 20 hod. Muž naštěstí pracuje krátký, dlouhý týden, takže některe dny vodi a vyzvedava on a naštěstí mame super babičku v důchodu a ta nám pomáhá neskutecne moc. Ale nebylo to tak vždy a tak jsem prostě musela dceru budit brzy, vstávala jsem v 5,abych vše stihla a dcerka byla vždy ve školce první, bohužel, ale jinak to nešlo. Bez babičky by to nešlo, nemohla bych tohle dělat. Díky bohu za naší hlídací babičku!

toooja
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 23.02.17 18:47

A o tom to je:mas male deti-musis zapomenout na sebe, pokud nemas hlidani. Nemas nikoho, kdo by mohl rano dojit k vam, a postarat se o deti, zavest do skolky, skoly. A opet ze vyzvednout. Pokud nikdo takovy neni-reseni nevidim.
Ja sama vzala praci podradnou a za par korun, jen aby mohla syna do skoly a dat a dceru na autobus do skoly. A odpoledne, jelikoz skolka jen do 15.30-vyzvednout.
Najdou se tu „chytre“,ktere reknou, ze moznsoti vzdy jsou a jen clovek liny to nevyresi.Ale mas to vyresit na dedine, kde mesto je 25km od nas, jak???sousedi-stare.Za hlidani musis zaplatit, kdo pojede na dedinu z mesta hlidat a cim zaplatim, kdyz vyplata mala?
Pro sebe ja vyresila tak, ze proste musim vydrzet v zamestnani, ktere mi proti srsti, pokud mi budou casove vychazet vstric a pokud deti nebudou trochu samostatne, coz tak…aby synovi bylo aspon 8-9.Ted ma 3.Je to dlouha doba.
Udel matky.
Nejsme ve meste, kde jsou jine platy a moznost chuvy{duchodkyne, napr.}kterou by mohla zaplatit.
Jsem zvedava, co tu vam poradi ostatni? Nebo take budou rypat.

renap
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 23.02.17 18:49

Babička, jinak je to nereálný. Ten obvod je ještě schůdný, ta pracovní doba, ale jak píšeš-ve špitále dvanáctky, tose dá jedině, když chlap nepracuje, nebo pracuje doma anebo hlídací babička. Já i všechny moje kolegyně, co mají malé děti, mají babičky, které dítě ráno odvedou, odpol. vyzvednou. Jinak bysme to prostě dělat nemohly.
Samozřejmě je to vopruz, doma nemocný dítě, s horečkou a já musim na noční, dost blbý pocit, nehledě na to, že babička už se taky bojí hlídat nemocný dítě. OČR samozřejmě nepřichází v úvahu, nejsme v kanclu, kde když nepřijdu, nevadí, udělam to jindy.
Od malýho dítěte na plný úvazek na směny bych nikdy nešla, já mám zkrácený a babičku vedle v baráku, tak to jde a vyhovuje mi to.

danyk
Generální žvanilka 23262 příspěvků 23.02.17 18:51

Ono je fuk, že jsi magistra, záleží na tom, jakou práci děláš. Ve státním máš plat podle platových tabulek, zohledňuje se nejobtížnější práce, kterou děláš a kterou máš v popisu práce. Pokud je to obyčejná ordinace, kde maximálně bereš krev, tak bys ani v nemocnici nemohla mít víc a že jsi magistra by nepomohlo.
Já směnuju, mám 3/4 úvazek, manžel ranní s příslužbama, které navazují na klasickou ranní a trvají do dalšího dne. On musel obětovat část příslužeb, prostě jich nemá 20, jako když jsem byla na MD. Jsem-li doma, vodím děti do školy a ze školky já. Při mé denní je vede manžel a vyzvedne taky on. Do školky je dává, i když jsem po N. Domluvil se na klinice, že chodí dýl a co mu chybí za hodiny, to si odečte z příslužeb.
Kdybych měla dávat děti do školky a ze školky jen já, musela bych dělat od 9 do 14 hodin. Auto má kvůli přískužbám vždy manžel.

carodejka711
Kecalka 326 příspěvků 23.02.17 19:07

Ahojki u nás taky připadá v úvahu jenom babička. Manžel kamionak a práci mám 30 km. Mají tam sice školku ale dítě by se mnou muselo vstavat ve 4 hodiny :? Takže pokud to půjde tak se bude muset babička přestěhovat za na nami.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 23.02.17 19:22

@švadlenka Eliška A ty jsi s dětmi sama? Známá se prostě musí vykrýt s manželem, případně babičky (pokud jsou) nebo nějaká sousedka, kamarádka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 19:29
@Aletheia píše:
Neporadím, s dětma je ta práce hrozná, já jsem totálně mimo obor protože s dítětem to jinak nejde :nevim:Ale při 20 tis. hrubého jde v čistém o cca 18,5 tisíc. Nevím jak si přišla na těch 15 :nevim:

Divná matematika 8o, já hrubá mzda 29.000,–…čistá 22.000,–
Jsem zdrav. sestra v ambulantním provozu v nemocnici, hlavní město, pracovní doba 7:00-15:00, manžel vodí do školky, já vyzvedávám. Školka do 17:00, cesta autem přes půlku Prahy…prosím anonym.

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 35345 příspěvků 15 inzerátů 23.02.17 19:32
@Aletheia píše:
Neporadím, s dětma je ta práce hrozná, já jsem totálně mimo obor protože s dítětem to jinak nejde :nevim:Ale při 20 tis. hrubého jde v čistém o cca 18,5 tisíc. Nevím jak si přišla na těch 15 :nevim:

při 20 hrubého nemáš 18,5 čistého…

Agrion
Závislačka 2761 příspěvků 23.02.17 19:32

Je to proste tezky :nevim: My jsme se kvuli tomu rozhodli koupit byt a zit ve meste, i kdyz jsme si vicemene oba prali domek se zahradou na vesnici… ale nemame zadne hlidani, takze bylo jasne, ze jinak je s detmi nerealne abychom oba mohli vykonavat sve povolani… Takze jo, vsechno ma reseni :lol: Jen nektery reseni/kompromisy stoji a boli vic nez jine…

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 35345 příspěvků 15 inzerátů 23.02.17 19:36
@toooja píše:
A o tom to je:mas male deti-musis zapomenout na sebe, pokud nemas hlidani. Nemas nikoho, kdo by mohl rano dojit k vam, a postarat se o deti, zavest do skolky, skoly. A opet ze vyzvednout. Pokud nikdo takovy neni-reseni nevidim.
Ja sama vzala praci podradnou a za par korun, jen aby mohla syna do skoly a dat a dceru na autobus do skoly. A odpoledne, jelikoz skolka jen do 15.30-vyzvednout.
Najdou se tu „chytre“,ktere reknou, ze moznsoti vzdy jsou a jen clovek liny to nevyresi.Ale mas to vyresit na dedine, kde mesto je 25km od nas, jak???sousedi-stare.Za hlidani musis zaplatit, kdo pojede na dedinu z mesta hlidat a cim zaplatim, kdyz vyplata mala?
Pro sebe ja vyresila tak, ze proste musim vydrzet v zamestnani, ktere mi proti srsti, pokud mi budou casove vychazet vstric a pokud deti nebudou trochu samostatne, coz tak…aby synovi bylo aspon 8-9.Ted ma 3.Je to dlouha doba.
Udel matky.
Nejsme ve meste, kde jsou jine platy a moznost chuvy{duchodkyne, napr.}kterou by mohla zaplatit.
Jsem zvedava, co tu vam poradi ostatni? Nebo take budou rypat.

nesmysl…

makarka
Kecalka 361 příspěvků 23.02.17 19:37

@Aletheia 20 hrubého = 15850 čistého
Leda by si uplatňovala slevu na 2 děti, pak by to vycházelo na těch 18,5. Nicméně předpokládám, že u zakladatelky toto uplatňuje manžel..

švadlenka Eliška
Kecalka 160 příspěvků 23.02.17 19:38
@Aletheia píše:

je to 15 850kč

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 19:40
@Moise píše:
při 20 hrubého nemáš 18,5 čistého…

Někde možná jo… :mrgreen: :mrgreen:, psala jsem, že divná matematika… 8o

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama