Ženy podnikatelky pracující doma? Jak to zvládáte dlouhodobě?

61
19.8.21 10:33

Ženy pracující doma, jak tento režim dlouhodobě zvládáte?

Ahoj ženy, pokud pracujete dlouhodobě z domova, jak to zvládáte? Já už pracuji takto přes 10 let a je to trošku začarovaný kruh, na jedné straně výhoda, člověk je pánem svého času, na druhé straně chybí kolektiv, setkávání s lidmi, komunikace. Zajímalo by mne, jak to zvládají jiné ženy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.8.21 10:57

Přidám svoji zkušenost, jsem OSVČ a kromě eMimina textuju weby a píšu články. Během covidu jsem práci musela utlumit, protože doma s malým dítětem a věčným bincem kolem rekonstrukce jsem byla uplně ztracená. :) Takže k těm tipům:

• Chodím na půl den do kavárny, abych mezi lidma aspoň seděla.
  • Víc volám. Dřív jsem to nesnášela, ale teď beru do ruky telefon místo ťukání mailu, co to jde. Fakt osvěžují slyšet lidský hlas, případně nějaké dětské křeky v pozadí, to bourá rychle ledy. :D
  • Hodně jsem si oblíbila setkání zvané Smysluplné rozhovory. To se sejde několik lidí a losují se otázky, které jdou fakt do hloubky. Během covidu probíhaly i online a bylo to neskutečně osvěžující, i jsem si tam našla kamarádku.
  • Coworkingy mi připadaly jako hrozná ztráta peněz, ale když je potřeba intenzivně pracovat, funguje to na mě jednoznačně nejlíp. Nebo si najít nějakou skupinku, domluvit se, že třeba každou středu budete sedět vedle sebe v kavárně a pojedete. Taky jsem párkrát praktikovala a bylo to super.

Díky za podnětnou diskuzi, téma mi vyloženě padlo do noty a těším se na další tipy. :)

Monika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
19.8.21 11:01

@Monika_redakce Moc díky, Moniko, za super tipy, to je paráda! O té kavárně také uvažuji, to chodíš (pokud mohu tykat) každý den takto na půl dne? Coworking jsem zkoušela, ale v podstatě tam chybělo to, co potřebuji a to je nějaký frmol/pohyb/energie. V podstatě opět jen všichni seděli u kompu a čučeli do něj. :-) Dobrý je také tip ohledně toho více volat, protože sedět v tichu celý den doma je fakt nic moc. A když sis to takto nastavila, tak jsi nyní spokojená? Smysluplné rozhovory neznám, ale zní to super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
19.8.21 11:50

Po koroně, kdy jsem tu byla s dětmi a svou prací zavřená rok, dost blbě. Jsem z toho rozhozená doteď, asi trochu přihořívá, motivace kdesi… jen neustálý pocit, že bych měla pracovat víc, nic příjemného. Při představě, že si dáme ještě další podzimně/zimní rundu, už nemají ani chlupy sílu vstávat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
19.8.21 13:30

@Akve Rozumím, člověk je tvor společenský a tohle prostě není vůbec pro život přirozené. Zrovna včera jsem viděla na netflixu dokument o kreativitě a ta se v člověku údajně probouzí hlavně tehdy, když je obklopen novými vjemy, zážitky, když může pozorovat ruch kolem sebe a tak. A když je člověk věčně mezi stejnými zdmi, tak to opravdu může vést k demotivaci a únavě, protože náš mozek je v podstatě „zpruzenej“, že nedostává podněty a výživu. :cert: Taky doufám, že podzim/zima proběhne normálně. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
19.8.21 13:39

Já skvěle, pracuji z domu už 10 let, díky tomu můžu v podstatě pořád cestovat. Což je to o co mi šlo především, takže jsem spokojená. A výhody u dětí se ani nedají secist, jsem ráda že jsem s nimi doma. Jestli někdy zatouží po kolektivu, tak až děti odrostou a budu jen „matka na obtíž“ nejmladší je ještě v břichu, další mají 2,4 a 8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.8.21 16:26
@SandySa píše:
@Monika_redakce Moc díky, Moniko, za super tipy, to je paráda! O té kavárně také uvažuji, to chodíš (pokud mohu tykat) každý den takto na půl dne? Coworking jsem zkoušela, ale v podstatě tam chybělo to, co potřebuji a to je nějaký frmol/pohyb/energie. V podstatě opět jen všichni seděli u kompu a čučeli do něj. :-) Dobrý je také tip ohledně toho více volat, protože sedět v tichu celý den doma je fakt nic moc. A když sis to takto nastavila, tak jsi nyní spokojená? Smysluplné rozhovory neznám, ale zní to super.

Každý den do kavárny je mor, finančně i kaloricky – za měsíc jsem potřebovala z dortíků a kafíček nový kalhoty. :lol: Ale na proložení, aby se měl člověk na co těšit, nebo když mu to doma fakt nejde, je to prima… Coworking má pro kreativitu smysl hlavně, když je vedený k tomu, aby tam probíhaly různé výměny zkušeností atd., to pak samozřejmě je potřeba se jich účastnit, což je zas náročný časově kloubit s jiným programem. Nejlepší cowork zkušenost jsem měla v zahraničí, to bylo ještě s angličtinou úplně luxusní. Teď je fajn, že tam přijdu, vidím ty datlující lidi a datluju taky :D jsem spokojená jeden den office, jeden den kavárna a jde to. Těším se na nějakou tu vzpruhu na školení a tak, myslím, že to mi chybí hodně, trochu se vyvíjet v oboru i za jeho hranicemi. Mimochodem, jak se jmenuje ten pořad na Netflixu? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.8.21 16:28

Ještě dodám, že do kavárny chodím, když něco nemůžu doklepnout nebo se donutit začít. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
20.8.21 10:57

Moniko, tak s dortíčkama, to by nebylo dobré, díky za upozornění. :lol: Jinak film na netflixu se jmenuje Mozek a kreativita. V coworkingu jsem měla problém s tím, když tam jeden člověk neustále (70% času) telefonoval, takže bez sluchátek se nedalo pracovat, což mne od coworkingu odradilo. :think: Přeci jen se potřebuji soustředit a tohle prostě nešlo. Máš zkušenost s nějakým pražským coworkingem? Který bys případně doporučila? Že bych si občas udělala výlet :-) Ideálně Praha od centra směr sever nebo východ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
21.8.21 05:01

Dámy, já vás obdivuju. Já si teď do práce začala chodit odpočinout od dcery (3,5 roku), miluju ji, ale doma už nejsem schopna ani uklidit když je tam ona (teda někdy jo, ale jen když mám dost sil ještě u úklidu šéfovat dítě 😃 což s novým chlapem - no dobře, už to byly dva roky, ale to je pořád ještě nový - který mi dítě kazí, všechno by za ni dělal a místo toho ji zapojovat do rodinného dění by si s ní jen hrál, tak to je pak obzvlášť těžké. Plus babičky a tak 😃) A jako mám svoje projekty, ale když jsem nedávno upekla a namalovala dokonalou hlavičku panenky která, ač podle barbie, vypadala skoro jako živá… A PAK druhý den jsem ji našla pomalovanou od dítěte, protože den předtím jsem nestihla to vše uklidit když partner po mě chtěl taky trochu společného času - a babička co ji nemocnou hlídala když jsem byla v práci si myslela že malá spí… Tak jako ne, nemohla bych podnikat z domova, kde je dítě. (totéž když mi zakázku na historický kostým v nestřeženém okamžiku pomohla došít… Jako myslela to dobře, bohužel výsledek už nebyl tak dokonalý. Naštěstí zakázka byla pro jejího tatínka a zdržení vzal :D)
A na věci na počítači se s mrnětem za zadkem nedokážu soustředit a nakonec je to špatně strávený čas s ditetem kvůli špatně odvedené práci.
Aneb práci z domu za mě jen v době kdy by byla malá ve školce. Jinak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.8.21 16:46

Sandy, tak to se někdy můžeme domluvit a jít tam datlovat spolu, dělám úterky a čtvrtky, povětšinou. :) Za mě Sněmovní 7 a nebo klasický Impact Hub, často mají první den zadarmo ;)

@Jerrabina Přesně, s dítětem za zadkem to zkrátka nejde podle plánu a ještě si člověk vyčítá, že zanedbává obě strany (a taky mu víc tečou nervy, no…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3436
21.8.21 20:20

Ja uz pracuji z domu asi 15 let a nemenila bych. Byla jsem asi 3 roky zamestnana a vubec nic mi nevyhovovalo, zlate sama na sebe. Ja mam kontakt s lidmi, to mi nechybi. Ale co mne stve maximalne je to, zw sirsi rodina (vyjma partnera a deti) bere praci z domu jakoze nemusim nic delat a oni sem muzou jezdit kdy se jim zachce. Vsak, co, jsem doma. Neskutecne mne to s.. e. Jinak jsem fakt spokojena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
24.8.21 12:10

Holky co pracujete z domova :) Mám pár dotazů…

Jak zvládáte schůzky s klienty, scházíte se někde na neutrální půdě - kavárny? Jak to děláte nyní, když je nutné do restaurací test nebo očkování? Platíte za klienty?
Chodí někdy klienti i k vám domů? To se mi moc nechce někoho si brát k sobě do bytu.
Případně by mi zajímal druhý pohled, vadilo by vám, kdyby dotyčný neměl kancelář a scházeli jste se někde v kavárně?
Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3436
24.8.21 12:14
@janek30 píše:
Holky co pracujete z domova :) Mám pár dotazů…Jak zvládáte schůzky s klienty, scházíte se někde na neutrální půdě - kavárny? Jak to děláte nyní, když je nutné do restaurací test nebo očkování? Platíte za klienty?
Chodí někdy klienti i k vám domů? To se mi moc nechce někoho si brát k sobě do bytu.
Případně by mi zajímal druhý pohled, vadilo by vám, kdyby dotyčný neměl kancelář a scházeli jste se někde v kavárně?
Díky :)

Mám doma samostatnou pracovnu, takže většina schůzek probíhá u mně, protože tu mám i podklady pro jednání atd. V RD to jde, nevím, jak by klient vnímal panelák. Kdybych měla schůzku v kavárně, tak by za klienta platila, není jeho problém, že nemám jiný prostor na schůzky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6882
24.8.21 12:21

@jednoslunicko jsem na tom stejně. Můj: zítra dojede DPD. Já: V kolik? On: nevím, ale to je snad jedno, když jsi doma. Já: zítra jedu dopoledne do kanclu On: ale tos neříkala, nemohla bys na to počkat? Nebo mamka: skoč mi na poštu nebo do obchodu! Nebo jde z autobusu kolem a staví se na kafe (min. na hodinu). Nebo zavez mě tam a tam. A můj se pak diví, že sedím u PC do půlnoci s tím, že cos dělala celý den?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat