Život

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.03.18 09:41
Život "jen" s jedním dítětem

Je na čase si přiznat, že možná nebudu moct mít druhé dítě. Máme s manželem jedno, pětileté a druhé se nám už 2 roky nedaří. Když byl dítěti rok, byla jsem na interupci (ze zdravotních důvodů) a byly nějaké komplikace.
Lékař ani neví že se snažíme, jsem si totiž jistá že nechci brát žádné hormony, nedej bože jít na umělé oplodnění.
Možná bych si i zvykla na myšlenku mít jen jedno dítě, manžel asi taky, ale je to spíše on, který by vážně moc chtěl druhé dítě. Ale zároveň to taky nechce řešit jinak než přirozeně.
Jak se mám srovnat s tím, že se mě každý neustále ptá, kdy bude druhé dítě? Není malý chudáček že nebude mít sourozence?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 19.03.18 09:46
@Anonymní píše:
Je na čase si přiznat, že možná nebudu moct mít druhé dítě. Máme s manželem jedno, pětileté a druhé se nám už 2 roky nedaří. Když byl dítěti rok, byla jsem na interupci (ze zdravotních důvodů) a byly nějaké komplikace.
Lékař ani neví že se snažíme, jsem si totiž jistá že nechci brát žádné hormony, nedej bože jít na umělé oplodnění.
Možná bych si i zvykla na myšlenku mít jen jedno dítě, manžel asi taky, ale je to spíše on, který by vážně moc chtěl druhé dítě. Ale zároveň to taky nechce řešit jinak než přirozeně.
Jak se mám srovnat s tím, že se mě každý neustále ptá, kdy bude druhé dítě? Není malý chudáček že nebude mít sourozence?

klid.. prostě to hoďte za hlavu, nemusíš používat HA.. hele, mi řekli, že druhé fakt už mít nebudu a ejhle.. po 8 letech od prvního se povedlo.. Jinak ne, dítě chudák nebude..

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 19.03.18 09:46

Malej chudacek neni. Je to sice fajn mit prima brachu, ale pocitas s tim, ze si vubec nemusi sednout? Takze kvuli nemu bych to nedelala, zalezi na vas. Ja bych mela klidne jen jedno, ale pokud se stane nejake nestesti, zachrani te tak max dalsi deti..

P4ja
Závislačka 3587 příspěvků 19.03.18 09:48
@Anonymní píše:

No přijde mě, žes hodila flintu do žita dost rychle :(
Nepíšeš, co všechno jsi pro těhotenství udělala. Tak těžko radit. Na tvém místě bych vyladila jídelníček a najela na zdravý životní styl, bylinky, cvičila homronální jógu, pokud nechceš jíst hormony.
A především zašla za doktorem, aby ti řekl, co a jak. To, že přiznáš snažení, přece neznamená, že ti nacpe hormony.

Ale jak píšu, těžko radit, když nepíšeš, co už jsi pro dítě udělala. Resp.vy.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 19.03.18 09:52

Ja bych tem, co se ptaji, rekla, ze vam to proste nejde. Pak se ptat prestanou. A kdyz se zadari, tak jen dobre :-) A jak tu psal nekdo vyse, zkus tu hormonalni jogu, treba to pomuze. Drzim palce.

radkka
Neúnavná pisatelka 19339 příspěvků 19.03.18 09:54

Ono by třeba nebylo nutné brát hned hormony, moje známá třeba měla jen krátkou lut. fázi, začala brát vitamíny a za dva měsíce byla těhotná.

Zase jako moc pro těhotenství neděláš, je spousta i přírodních cest, jaké můžeš zkusit, například hormonální jóga…

Chudák to není, ale upřímně, nebyla bych nadšená, mít jedináčka, pár jich znám a často říkají, že se cítí „sami“ a hodně zodpovědní za rodiče - například se kvůli mamce, která ovdověla vrátili ze zahraničí, kde žili, protože ji tu nemohli nechat samotnou.
Ale já bych také měla jedináčka, kdyby se nepovedla dvojčata, zdraví mi další těhotenství nedovolilo :nevim:

jenny.fields
Generální žvanilka 23902 příspěvků 19.03.18 09:59

Spíš mi to přijde, že ty se do druhé nijak nehrneš. Nemusíš brát hormony, stačí zjistit, v čem je problém, je spousta přírodních cest.

Jinak podle mých zkušeností s hodně lidmi má jedináček hlavně problémy v dospělosti a ve stáří rodičů. Pokud ti se na něj nezdravě upnout, což nebývá zrovna zřídka, tak o to víc.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 19.03.18 10:10

Hele… a vy to druhé dítě chcete, nebo cítíte tlak okolí, že byste měli…? Pravda je, že touha po dítěti vypadá jinak, ta by vás asi k „řešení“ dohnala ;) Ale pokud jste takhle OK a dál zajít nechcete, je to vaše volba a je to v pohodě, na to nezapomínej. :)
Okolí do toho nic není, odpálkovávala bych je větou že druhé bude, když se narodí… a do detailů co kdy a kde spolu děláte, jak často a kdo se v tobě rýpe nebo nerýpe opravdu nikomu nic není. Neboj se si chránit soukromí. ;)

A jinak jak psáno, nikdo nikdy neřekl, že dvě děti jsou cesta ke štěstí - ani pro ty sourozence. Můj brácha byl a je sobecké pako, které mě v podstatě celý život ignorovalo… můj chlap je jedináček a je to nejempatičštější bytost, kterou znám. Vykašli se na předsudky a kecy ostatních, a zařiďte si život podle toho, jak vám vychází a dává smysl. :hug:

Enmamma
Ukecaná baba ;) 2369 příspěvků 19.03.18 10:18

Karma je svině.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32346 příspěvků 10 inzerátů 19.03.18 10:20

Jak říct nějakou informaci okolí? Jak komu. Dobrým přátelům a rodině říct fakt - třeba snažíme se, zatím to nejde, nejspíš bude jen jedno a jsme s tím spokojeni. Jestli dítě není chudáček? Prosím tě, to by musel být chudáček každý kvůli něčemu jinému. Někdo ti řekne, že je chudáček dítě z více sourozenců, že zase nemá klid na učení, že ho sourozenci otravují, perou se :nevim:. Uvidíte s manželem, jak budete situaci dále vnímat. Třeba po dalším dítěti budete toužit víc a víc a rozhodnete se jít klidně do umělého oplodnění, když se přirozeně nevydaří. Znám víc lidí, kteří nejdřív tvrdili, že hormony určitě ne a teď mají mimčo z ivf. ;)

Popokatepetla
Závislačka 2722 příspěvků 19.03.18 10:27

Já bych to uplně nevzdávala. Jasně chápu, že nechceš jít do hormonů atd. ale dají se zkoušet přírodní věci - bylinky, cvičení atd. 2 roky mi nepřijde až zas tak dlouhá doba a spousta holek ti tu určitě dá za pravdu, že se stal „zázrak“ po x letech snažení.
A okolí? Když si to srovnáš ve své hlavě, budou ti řeči okolí ukradené. Na zvídavé otázky bych odpovídala buď pravdu, že se zatím nedaří anebo je nějak vtipně odpálkuj, ať pochopí že tohle poměrně intimní věc jen tvoje a tvého manžela.

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19773 příspěvků 19.03.18 10:29
@Enmamma píše:
Karma je svině.

To někdy fakt je. Nevím teda, jak to souvisí s tématem, ale ve vedlejší vesnici, kde mám chatu si jedni lidi chtěli dopřát a na důchod rekonstruovali, vyměnili po letech okna za plastová, ale karmu ne. A co bys řekla, pán se udusil v koupelně :,( Bylo tam tolik CO2, že i hasiči se přiotrávili a museli si dávat dýchnout. Teď je paní sama. :(

oyu
Nováček 2 příspěvky 28 inzerátů 19.03.18 10:34

.

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19773 příspěvků 19.03.18 10:37
@Anonymní píše:

Z tvého příspěvku je cítit, že po druhém tolik netoužíš, spíš chlap, že :kytka:

Ono se to dá pochopit, chlap bude mít na pár hodin denně ňuchací miminko, ale budeš to ty, kdo ho bude muset nosit, porodit, riskovat všechny ty zdravotní potíže, pak se tři roky starat 24/7 a pak bude mít potíže hledat práci, udržet si ji… To všechno se mnohem líp kouše, pokud o to dítě fakt stojíš.

Mít dvě děti má svoje výhody (zabaví se spolu, když vyjde sourozenecký vztah, je to super, když dojde k tragédii, máš ještě důvod žít…), ale i nevýhody (je to dražší, můžeš to odnést zdravotně, je to větší nápor na nervy atd.)

Co se týká toho, aby dítě mělo sourozence. Sourozenecké vztahy, co tak pozoruju v okolí, mají tendenci vycházet tak v 1/3 případů, v 1/3 případů to nejsou v dospělosti žádní nejlepší kamarádi, ale když o něco jde, tak si tak nějak pomůžou a v 1/3 se nesnáší, nestýkají, soudí se a tak.

I tady na epipi holky malují růžové fantazie, jak úžasně si budou jejich batolata oporou, ale pak z nich vyleze, že se se svým bráchou třeba vůbec nevídají, maximálně formálně. A že jim leze na nervy, když si dovolí švagrová manželovi jednou za měsíc zavolat a chtějí rady jak ji „odstřihnout“. :nevim:

Anonymní  19.03.18 10:38
@Anonymní píše:

Také bych ráda druhé. Jenže jsme si svojí blbostí podělali x let života. Dostali jsme se do insolvence a do toho se nám narodilo naše společné první dítě a je to krušné. Děláme co můžeme ať se z toho dostaneme. Hlavně kvůli prckovi. A u druhého vím, že chci, aby bylo od počátku dobře zaopatřené. Zbývá nám už jen rok a něco. Pak chceme něco našetřit, někam se s prckem podívat, něco mu dopřát. Koupit si vlastní bydlení a mít jistotu. Sice jsem na druhé dítě si myslím mladá, ale vím, že pak mezi dětmi bude minimálně sedm let rozdíl a bojím se, aby se s takovým rozdílem měly rádi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama